خبر فوری :


معرفی نوشابه میراندا (Mirinda)

افراد در هر سنی با نوشابه میراندا آشنا هستند. میراندا نوشابه گازداری است که بیش از یک قرن در بین مردم محبوبیت دارد، با وجود رقبایی مانند: پپسی و کوکاکولا، میراندا طرفداران ویژه خود را دارد. نوشابه میراندا انواع مختلفی دارد. همچنین برای افرادی که رژیم غذایی دارند و دوست دارند در رژیمشان نوشابه باشد، نوعی از نوشابه رژیمی میراندا تولید می شود تا همه بتوانند با هر سن و رژیمی از خوردن نوشابه لذت ببرند. در ادامه به معرفی نوشابه میراندا و نوشابه رژیمی میراندا و مزایای آن ها پرداخته ایم.

معرفی نوشابه میرندا

مزایای نوشابه میراندا

نوشابه ترکیبی از آب گاز دار، طعم دهنده و شیرین کننده هایی مانند: قند و شکر است. شاید در ابتدا این ترکیب ها هیچ مزایایی نداشته باشند اما با بررسی های بیشتر متوجه مزایای این نوشیدنی می شوید. ما در ادامه فواید نوشیدن نوشابه میراندا را برای شما آورده ایم.

حتما بخوانید: سرگذشت شیرینی زنجبیلی

کافئین 

یکی از فواید نوشیدن نوشابه میراندا این است که حاوی کافئین است، کافئین باعث می شود هنگام خستگی احساس هوشیاری بیشتری داشته باشید و هنگام انجام برخی کارها عملکرد شما را افزایش دهد. مصرف متوسط کافئین حدود 300 میلی گرم است که به طور کلی برای بزرگسالان سالم مضر نیست، اگرچه برخی از افراد نسبت به کافئین حساسیت بیشتری دارند. یک نوشابه قوطی میراندا حاوی 330 میلی لیتر است که 34 میلی گرم کافئین دارد این مقدار بسیار کمتر از کافئین یک فنجان متوسط قهوه است که حاوی 85 میلی گرم کافئین است.

قند و کالری 

علاوه بر این ، نوشابه میراندا با شیرین کننده هایی مانند : قند و شکر ترکیب شده است. هر قوطی نوشابه  330 لیتری ، 140 کالری به شما می دهد، تقریباً کل قند اضافه شده به نوشابه نشان می دهد که قندهای اضافه شده کربوهیدرات های ساده ای هستند که به شما کالری می دهند و هیچ ضروری ندارند. با این حال ، مقدار قند اضافه شده در آن می تواند باعث افزایش سریع انرژی شود. اما مصرف بیش از حد به عنوان مثال: مصرف هر روزه نوشابه باعث ابتلا به بیماری دیابت می شود. 

کمک به رژیم 

شرکت میراندا به طور فعال در فعالیت های بشر دوستانه شرکت می کند، دلیل قانع کننده ای که این نوشیدنی را محبوب کرده است این است که افرادی که رژیم غذایی دارند می توانند از این نوشیدنی استفاده کنند. قبل از اینکه قوطی را باز کنید ، فواید سلامتی و تغذیه ای نوشابه رژیمی میراندا را مطالعه کنید، مخصوصاً اگر مراقب وزن خود هستید. در ادامه درباره این نوشیدنی رژیمی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

معرفی نوشابه میرندا

معرفی نوشابه رژیمی میراندا

وقتی نوشابه های رژیمی برای اولین بار در دهه های 50 و 60 ظاهر شدند ، مردم فکر می کردند که آنها گزینه های سالمی برای نوشیدنی های استاندارد هستند. این پیشرفت جدید به خصوص برای افراد مبتلا به دیابت نوع 1 یا نوع 2 امیدوار کننده است که به دنبال راه هایی برای لذت بردن از طعم نوشابه هستند، در حالی که مصرف قند خود را به حداقل می رسانند. مطالعات متعدد ارتباط آشکاری را بین مصرف نوشابه و افزایش وزن بدن گزارش کرده است. تحقیقات همچنین نشان می دهد که مردم تمایل دارند نوشابه های قندی بنوشند. نوشابه های رژیمی میراندا برای بسیاری از افراد یک انتخاب محبوب است زیرا به نظر می رسد این نوشیدنی ها از شکر کمتری ساخته شده اند. خوردن نوشابه به صورت روزانه برای سلامتی شما بد است. زیرا حاوی شکر است که موجب می شود کالری اضافی به مقدار مصرف روزانه شما اضافه شود و به سلامتی شما آسیب برساند. مهمترین مزیت نوشابه رژیمی میراندا این است که به کاهش قند و کالری دریافتی شما کمک می کند ، اما این تنها مزیت آن نیست. در ادامه با مزایای نوشابه رژیمی میراندا آشنا شوید.

مزایای نوشابه رژیمی میراندا

نوشیدن نوشابه های رژیمی میراندا برای افرادی که رژیم غذایی خاصی دارند یک برد است. اگر عادت داشته باشید چندین قوطی نوشابه حاوی شکر را مصرف کنید بهتر است به نوشیدن نوشابه های رژیمی روی آورید، زیرا می تواند یک جایگزین مناسب باشد. مزایای نوشابه های رژیمی را بخوانید تا بتوانید به راحتی آن را انتخاب کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

کربوهیدرات کمتر

در نوشابه های رژیمی میراندا از شیرین کننده های مصنوعی استفاده می شود. در واقع اکثر شیرین کننده های مصنوعی حاوی کربوهیدرات هایی نیستند که نوشابه با آن ها شیرین شده است. کاهش مصرف کربوهیدرات قسمت مهمی از یک رژیم غذایی سالم ، به ویژه برای افراد مبتلا به دیابت است.

مصرف قند کمتر 

شیرین کننده های مصنوعی ممکن است ولع مصرف قند شما را کاهش دهند. این کار نیز منجر به کاهش اشتها در افراد می شود.

کالری کمتری

نوشابه های رژیمی ذاتاً کالری کمتری نسبت به بیشتر نوشابه های معمولی دارند. اگر می خواهید یک نوشابه شیرین بنوشید ، نوشابه رژیمی میراندا جایگزین خوبی است.

حتما بخوانید: داستان شکل گیری آیس پک

  • اگر هر روز نوشابه میراندا بنوشید چه اتفاقی می افتد؟

نوشیدن هر روزه مقادیر زیادی نوشیدنی های شیرین شده با شکر مانند نوشابه می تواند تأثیرات نامطلوبی بر سلامتی شما بگذارد. این موارد از افزایش احتمال پوسیدگی دندان گرفته تا خطر بیشتر بیماری های قلبی و اختلالات متابولیکی مانند دیابت نوع 2 است.

  • چه چیزی را می توان به جای نوشابه میراندا نوشید؟

نزدیکترین گزینه برای نوشابه های گازدار آب گازدار است. که می توانید به جای نوشابه های گازدار در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید.

  • آیا می توان هنگام بارداری نوشابه میراندا نوشید؟

در دوران بارداری ، مصرف نوشابه میراندا هر چند وقت یکبار خوب است. با این حال ، اطمینان حاصل کنید که نوشابه گازدار زیاد نمی نوشید زیرا حاوی کافئین ، قندها یا شیرین کننده های مصنوعی است.

  • تفاوت بین نوشابه رژیمی میراندا و نوشابه معمولی چیست؟

نوشابه معمولی عمدتاً مخلوطی از آب گازدار و شیرین کننده‌ها، مانند شربت ذرت با فروکتوز بالا است. نوشابه های رژیمی حاوی ترکیباتی مشابه با نمونه های معمولی خود است ، به استثنای این که حاوی جایگزین های قند هستند. جایگزین های قند رایج که در جوش شیرین استفاده می شود شامل آسپارتام ، پتاسیم سولسفات ، سوکرالوز و استویا است. بیشتر جایگزین های شکر غیر مغذی محسوب می شوند ، به این معنی که هنگام مصرف کالری کمی دارند و یا اصلا کالری ندارند. نوشابه با کالری کاهش یافته ، گزینه ای است که به طور معمول، ترکیبی از ساکارز و جایگزین شکر را استفاده می کند تا صرفه جویی در مصرف کالری های شیرین کننده را داشته باشد.

  • نوشیدن نوشابه رژیمی میراندا چه فوایدی دارد؟

شاید برخی از افراد باشند که نوشیدن نوشابه را منع می کنند و آن را مضر می دانند. با این حال ، اگر فردی به طور مداوم از نوشابه گازدار استفاده کند ، و به طور کامل آماده یا مایل به ترک آن نباشد ، مصرف نوشابه های رژیمی برخلاف نظرات منفی می تواند مزایایی برای این افراد داشته باشد.

در آخر
بنابر مطالب گفته شده، به طور کلی نوشیدن نوشابه هر چند وقت یک بار ضرری ندارد شما می توانید در ماه 4 تا 5 بار نوشابه بنوشید. با این حال ، یافتن یک جایگزین سالم برای نوشابه های معمولی، مثلا استفاده از نوشابه های رژیمی گام کوچکی است که می توانید در جهت ایجاد عادت های جدید بردارید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(6) 5/5
مطلب قبلی

آیس پک چه طعم هایی دارد؟ از تاریخچه تا بررسی انواع آیس پک

مطلب بعدی

آشنایی با برند پپسی کو ( Pepsi co)

نظر کاربران

  • مفید بود . ممنون آقای عباسی

    خواهش میکنم

نظر خود را بنویسید

برای خبرنامه ثبت نام کنید

به خبرنامه ما بپیوندید و اخبار جدید ما را دنبال کنید.