خبر فوری :


داستان لوگو شکلات kit kat

لوگوی kit kat

کسانی که به ظاهر شکلات‌های kit kat  در ایالات متحده  آمریکا عادت کرده‌اند، قطعا با دیدن بسته بندی و حتی چشیدن طعم آن در کشور های دیگر شگفت زده خواهند شد. همانطور که تولید کنندگان این شکلات‌ها متفاوت اند، بسته بندی هایشان نیز متفاوت است: در آمریکا، این شکلات در شرکت H.B Reese Candy  ساخته می‌شود که زیر مجموعه ای از شرکت Hershey  است در حالی که kit kat  هایی که در دیگر کشورها فروخته می‌شوند توسط شرکت Nestle  تولید می‌شوند.

معنی و تاریخچه

لوگوی kitkat در طول زمان

تاریخچه ی لوگوی kit kat

 نام این محصول که بعدها به kit kat  تغییر یافت در ابتدا فقط شکلات ترد بود. این شکلات در سال 1935 توسط Rowntree  به بازار عرضه شد. دو سال بعد لوگویی سفید و بیضی شکل با حروفی قرمز به وجود آمد. شکل ظاهری آن بسیار شبیه لوگوتایپ امروزی  kit kat  شرکت Nestle  بود. 

بسته بندی قدیمی( Rowntree)

لوگوی قدیمی kit kat

به خاطر کمبود مواد اولیه به خاطر جنگ جهانی دوم، آقای Rowntree  در دستور تهیه این محصول تغییراتی ایجاد کرد. بسته بندی جدیدی به رنگ آبی با حروفی Bold معرفی شد. کلمات " شکلات ترد" نیز مثل شکل بیضی حذف شدند.
خیلی زود در سال 1949 لوگوی بیضی شکل  به ترکیب طراحی بسته بندی محصول برگشت اما این بار با اندکی تغییر در طراحی.
 

نماد kit kat

نماد kitkat

وقتی در سال 1988 این برند از سوی شرکت Nestle  خریداری شد، لوگوی آن مجدد تغییر کرد. حروف لوگو Bold ترشدند، نام شرکت های مادر بالای قسمت بیضی لوگو ثبت شد و یک قاب جدید به آن اضافه شد . اما این بار با یک سایه‌ی روشن‌تری از قرمز معرفی شد. 
در نتیجه‌ی طراحی مجددی که در سال 1995 انجام شد، لوگو شکل سرزنده تری به خود گرفت و حروف لوگو شیبی به سمت بالا پیدا کردند.
 

نشان kit kat

kitkat نشان

در سال 1969 شرکت Hershey   مجوز تولید و فروش kit kat  در آمریکا را دریافت کردو از این سال به بعد، هم بسته بندی و هم تبلیغاتی که در درون این کشور انجام می شد با آن چه که در خارج کشور انجام می گرفت متفاوت بود. برای دهه ها نام برند با حروف سفید جای گرفته در قابی مشکی بر روی زمینه ی قرمز ساده نشان داده می شد. از سال 2002 بسته بندی kit kat  هایی که توسط شرکت  Hershey  فروخته می شد نیز مثل شرکت nestle  شکل بیضی را به خود گرفت اما هنوز طرح کلی رنگ آن ها مثل طرح هک شده کمی متفاوت بود.
 

فونت لوگوی kit kat

 یکی از ویژگی هایی که لوگوی شرکت nestle  را از شرکت Hershey  متمایز می ‌کند نوع فونت آن هاست. شرکت nestle  از فونتی سرزنده‌تر و دوستانه‌ تر به همراه دو حرف k  متفاوت با افکت 3d (سه بعدی)  استفاده کرده است در حالی که در بسته بندی Hershey ، حروف تخت، بولد و به نسبت صاف و مستقیم هستند.
 

فائزه محبت‌دار

فائزه محبت‌دار

مجله اینترنتی شیرینیتا

مطلب قبلی

میسورا Misura : برند بیسکویت ایتالیایی

مطلب بعدی

شکلات گایلیان Guylian

نظر کاربران

نظر خود را بنویسید

پست های مرتبط

برای خبرنامه ثبت نام کنید

به خبرنامه ما بپیوندید و اخبار جدید ما را دنبال کنید.