خبر فوری :

معروف ترین نوشیدنی های کافی شاپیشاید برای شما هم پیش آمده باشد که نام نوشیدنی های کافی شاپ برایتان آشنا نباشد و برای سفارش دادن سر درگم بشوید. نوشیدنی های زیادی در کافی شاپ ها وجود دارد شاید برخی از آن ها فقط مخصوص یک کافی شاپ باشد. شناخت همه آن ها کمی سخت است، اما شما می توانید معروف ترین نوشیدنی کافی شاپی را بشناسید تا در هر کافه ای که میروید بهترین و خوشمره ترین نوشیدنی را سفارش دهید و دیگر سر درگم نشوید. ما در اینجا به معرفی نوشیدنی های کافی شاپی پرداخته ایم تا بدانید انواع نوشیدنی ها از چه ساخته شده اند و نوشیدنی محبوبتان را پیداکنید.

معروف ترین نوشیدنی های گرم کافی شاپی 

نوشیدنی ها، انواع و دسته بندی های مختلفی دارند. از نوشیدنی های سرد و گرم گرفته تا نوشیدنی ها گاز دار و شیک ها. همه در دسته بندی های جداگانه ای قرار دارند. در ادامه ما به معرفی انواع نوشیدنی های گرم کافی شاپی پرداخته ایم تا با ترکیب همه آن ها آشنا شوید.

• قهوه 
یکی از معروف ترین نوشیدنی های کافی شاپی، قهوه است. فرقی ندارد شما در کدام کشور به کافه رفته باشید؛ همیشه انواع قهوه در لیست نوشیدنی ها قرار دارد. قهوه یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی در جهان است. این محبوبیت باعث شده که در کافه ها از قهوه با ترکیب های مختلف استفاده شود و انواع نوشیدنی های قهوه را به وجود بیاورد. در ادامه با انواع آن آشنا خواهید شد.

انواع نوشیدنی های کافی شاپی گرم قهوه

1. اسپرسو
اسپرسو در دستگاه تحت فشار تولید می شود که تقریباً آب جوش را از طریق دانه های قهوه بسته بندی شده، ریز خرد شده و مخصوصاً برشته شلیک می کند. این فرآیند منجر به ایجاد یک فنجان اسپرسو معطر، پررنگ، با کافئین بالا و یک لایه کرم بر روی آن می شود. تفاوت قهوه معمولی و اسپرسو در تهیه آن است. دانه های قهوه برای اسپرسو مدت زمان بیشتری تفت داده می شوند، ریزتر آسیاب می شوند و تحت فشار آب قرار می گیرند. دانه های قهوه معمولی بسته به انواع مختلفی آسیاب می شود که معمولاً با دستگاه قهوه قطره ای انجام می شود.

2. کاپوچینو
کاپوچینو یک نوشیدنی قهوه بر پایه اسپرسو است که از معروف ترین نوشیدنی های کافی شاپی در سراسر جهان است. این نوشیدنی کافه شاپی پرطرفدار با لایه ای ضخیم از کف پوشانده شده و در نتیجه نوشیدنی بسیار خوش بو و بسیار خوشمزه ای است. به طور متناسب، یک کاپوچینو دارای نسبت 1/3 اسپرسو و 1/3 شیر جوشانده است که روی آن 1/3 کف شیر قرار دارد. می توان آن را با ترکیب های مختلفی از جمله افزودن پودر کاکائو یا ادویه جات، یا کف خامه سفارش داد.

نوشیدنی کافی شاپی کاپوچینو

این مطلب را از دست ندهید: تاثیراتی که کاکائو بر هوش شما دارد

3. لاته
لاته یکی دیگر از معروف ترین نوشیدنی های کافی شاپی است که  مبتنی بر قهوه است و در ایران و سراسر جهان بسیار محبوب است. لاته یک کلمه ایتالیایی است که معنای واقعی کلمه قهوه و شیر است. طعم لاته با کاپوچینو متفاوت است؛ زیرا حاوی شیر جوشانده بیشتری است و فقط یک لایه نازک از کف دارد. لاته برای کسانی که هیچ چیز فوق العاده قوی و با کافئین بالایی نمی خواهند، انتخاب بسیار خوبی است. از آنجا که نوشیدنی با شیر جوشانده شده رقیق می شود، میزان کافئین آن نیز کمتر از اسپرسو یا قهوه معمولی است. نسبت صحیح قهوه به شیر برای لاته 1/3 قهوه به 2/3 شیر جوشانده شده است که روی آن یک لایه بسیار نازک کف شیر قرار دارد. لاته قابل تنظیم است و می توان آن را با هر نوع شیر یا جایگزینی برای شیر سفارش دهید.

4. آمریکانو
آمریکانو اصلی ترین و معروف ترین نوشیدنی های کافی شاپی است که از آب و اسپرسو تهیه می شود. این یک گزینه عالی برای کسانی است که اسپرسوی خالص را بسیار قوی می دانند. نسبت صحیح آب به اسپرسو برای آمریکانو به طور معمول 1/3 اسپرسو به 2/3 آب است، اگرچه برخی افراد قسمت مساوی از هر یک را ترجیح می دهند. آمریکانو معمولاً بدون شیر سرو می شود، اما می توانید آن را خودتان اضافه کنید یا بخواهید این کار را برایتان انجام دهند.

5. کافه موکا
کافه موکا، که گاهی اوقات موکا لاته نامیده می شود، یک نوشیدنی کافی شاپی معروفی است که در اصل یک لاته است که به آن شکلات آب شده یا پودر کاکائو اضافه می شود. به طور کلی شامل دو قاشق اسپرسو، 1 یا 2 پمپ شکلات آب شده، شیر جوشانده شده و کمی کف شیر است. بسته به ترجیح شما، می توانید آن را با یا بدون خامه فرم گرفته در روی آن سفارش دهید.

طرز تهیه نوشیدنی موکا

6. ماکیاتو
ماکیاتو نوشیدنی ایتالیایی است که بر پایه اسپرسو است. ترکیب این نوشیدنی یک یا دو قاشق اسپرسو، مقدار کمی از شیر جوشانده شده تهیه می شود و فقط کمی کف شیر روی آن قرار می گیرد. ماکیاتو با لاته متفاوت ست، زیرا فقط مقدار خیلی کمی از شیر جوشانده شده دارد و باعث می شود ماکیاتو به نوشیدنی قهوه با کافئین قویتری تبدیل شود. اگر طعم جسورانه و قوی اسپرسو را با فقط کمی خامه از شیر جوشانده شده بخواهید، می توانید ماکیاتو را انتخاب کنید.

7. موچینو
موچینو از معروف ترین نوشیدنی های کافی شاپی است. موچینو نوشیدنی لاته ای با طعم شکلات است که با مخلوط اسپرسو و شیر داغ با پودر شکلات و شکر تهیه می شود. برخی از کافی شاپ ها از شکلات تلخ یا شیر سرد استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر شکلات آب شده را اضافه می کنند. این نوشیدنی کافئین کمی دارد و برای افرادی که نوشیدنی های قوی نمی خواهند مناسب است.

8. قهوه ترک
قهوه ترکی یکی از نوشیدنی های کافی شاپ است که یک نوع قهوه ساده است اما تفاوت آن با قهوه ساده در روش دم آوری منحصر به فرد آن است که از دانه های قهوه ریز آسیاب شده به اندازه و قوام پودر کاکائو استفاده می کند. این قهوه ها را در ظرف مخصوص با شکر و هل می جوشانند. پودر پس از جوش آمدن را در فنجان می ریزند و قهوه ترک آماده میشود. این نوع قهوه سنگین است و با یک لیوان آب سرو می شود.

قهوه ترک کافی شاپی

این مطلب را از دست ندهید: طرز تهیه شربت آلبالو خانگی

• چای دمی
چای یکی از پر طرفدار ترین نوشیدنی های گرم در ایران است و در همه کافی شاپ ها سرو می شود. چای دم کرده را می توانید به همراه نبات، قند، یا شکر میل کنید.

• دمنوش
دمنوش ها محبوبیت فراوانی در بین مردم ایرانی دارند. انواع مختلفی از دمنوش ها در کافه ها سرو می شود و برای کسانی که به سلامت خود اهمیت ویژه ای می دهند، بسیار مناسب هستند. از انواع دمنوش ها می توان به گل گاوزبان، چای سبز، به لیمو، بهارنارنج، زنجبیل و لیمو و انواع دمنوش های میوه ای اشاره کرد. 

• هات چاکلت
هات چاکلت یا شکلات داغ در فصل زمستان و در هوای سرد طرفداران ویژه ای دارد. این نوع نوشیدنی گرم ترکیبی از شیر و شکلات آب شده است. 

هات چاکلت معروف در کافی شاپ

معروف ترین نوشیدنی های سرد کافی شاپی 

در بالا با معروف ترین انواع نوشیدنی های گرم آشنا شدید. انواع مختلف نوشیدنی های سرد ترکیبی برای خنک کردن شما در روزهای گرم تابستان هستند. نوشیدنی های کافی شاپی سرد انواع مختلفی دارند. که در ادامه به معرفی و ترکیب آن ها پرداخته ایم. 

1. قهوه سرد
قهوه سرد به همان خوشمزگی قهوه گرم به نظر می رسد. بسیاری از کافه ها از قهوه دم کرده سرد استفاده می کنند و آن را در یخ برای یک نوشیدنی قهوه سرد و گوارا می ریزند که به خوبی با طعم ها و مواد معطر ترکیب می شود. مزه آن عالی است. اگر طرفدار نوشیدنی های خنک هستید و طعم قهوه را دوست دارید حتما قهوه سرد را انتخاب کنید.

2. آفوگاتو
آفوگاتو یکی از معروف ترین نوشیدنی های کافی شاپی است که نوعی نوشیدنی سرد است و در فصل تابستان بسیار محبوب است. ترکیب این نوشیدنی، از بستنی وانیلی و اسپرسو تهیه می شود. این یک قهوه و دسر ایتالیایی خوشمزه، شیرین و خامه ای در یک فنجان است. اگر آن را در فهرست کافی شاپ یا رستوران ویژه مورد علاقه خود جستجو می کنید، می توانید آن را در لیست دسرها یا نوشیدنی های سرد پیدا کنید و قرار گیری در هر دو دسته از نظر فنی درست است. به دلیل ریخته شدن اسپرسوی داغ بلافاصله قبل از سرو روی بستنی، برای خوردن آن به یک قاشق نیاز دارید.

نوشیدنی خنک آفوگاتو

3. مازاگران
مازاگران یک قهوه سرد الجزایری است که همراه با شیرین کننده سرو می شود. روش درست کردن این نوشیدنی در کشورهای مختلف، متفاوت است و همه این روش ها درست است. معمول ترین روش درست کردن این نوشیدنی، با ریختن قهوه سیاه داغ به طور مستقیم بر روی مکعب های یخ است. در روش های دیگر می توان به آن لیمو و آب لیمو و نعناع نیز اضافه کرد. 

4. اسموتی ها
یکی دیگر از معروف ترین نوشیدنی های کافی شاپی اسموتی ها هستند. اسموتی ها انواع مختلفی دارند. تفاوت اسموتی ها با آبمیوه در بافت آن است. اسموتی ها سنگین تر از آبمیوه هستند و بافت طبیعی میوه را حفظ می کنند. اسموتی ها ترکیبی از یخ و انواع میوه ها هستند که یا به طور طبیعی طعم شیرینی دارند یا به آن مقدار کمی شکر اضافه می شود. اسموتی ها در لیست نوشیدنی های کافی شاپی انواع مختلفی دارند که در ادامه با آن ها آشنا می شوید.

• اسموتی های میوه ای: اسموتی تهیه شده از میوه ها، مناسب برای افرادی که طعم شیرین را دوست دارند.

انواع نوشیدنی های سرد کافی شاپی

این مطلب را از دست ندهید: طرز تهیه اسموتی توت فرنگی

• اسموتی سبزیجات سبز: این نوع اسموتی ها به دلیل استفاده از سبزیجات تیره مانند اسفناج، معمولاً به رنگ سبز تیره هستند.
• اسموتی مکمل: هر اسموتی که هدف آن بهینه سازی مقدار محتوای تغذیه ای با هدف جایگزینی مکمل ها و تأمین تمام ویتامین ها و مواد مغذی توصیه شده روزانه به شکل طبیعی باشد.
• اسموتی های کاهش وزن: این نوع اسموتی ها معمولاً قند اضافی ندارند و اغلب حاوی چربی های سالم مانند: دانه کتان یا کره بادام هستند تا اشتهای فرد را کم کنند. همچنین می توان محرک های حاوی کافئین مانند چای سبز یا قهوه را اضافه کرد که با افزایش متابولیسم و کاهش اشتها باعث کاهش وزن می شوند.
• اسموتی دسری: اسموتی های دسر به طور معمول حاوی قند یا چربی اضافه شده به شکل بستنی یا شربت هستند. بسیاری اسموتی دسر با افزودن قند یا محصولات لبنی همراه است که یک نوع دسر و نوشیدنی سنگین را  ایجاد می کند، که در بسیاری از موارد طعم یکسانی دارد.

5. موهیتو یا لیموناد
موهیتو یکی از محبوب ترین و قدیمی ترین نوشیدنی های کافی شاپ است. ترکیب آن از آبلیمو به همراه نعنا و شکر و مقداری سودا که آن را به حالت گاز دار در می آورد. این نوع نوشیدنی جایگزین بسیار خوبی برای نوشابه و نوشیدنی های مضر است و طعم آن بسیار عالی است.

نوشیدنی خنک معروف کافی شاپ ها

6. کوکتل
کوکتل ها نوعی از نوشیدنی های محبوب در فضل تابستان هستند .کوکتل ها ترکیبی از آبمیوه های مختلف آب سودا و آب گاز دار هستند. کوکتل ها در خارج از کشور با الکل ترکیب می شوند.

7. شیک 
شیک ها یا همان میلک شیک ها انواع مختلفی دارند. شیک ها نوشیدنی های سرد و خوشمزه ای هستند که از ترکیب شیر، بستی و طعم دهنده هایی مانند: شکلات، کارامل، قهوه، انواع میوه ها و کره بادام زمینی درست می شوند.

8. کول جویس
این نوع نوشیدنی از پر طرفدارترین انواع نوشیدنی های کافی شاپ در فصل تابستان است. کول جوس ترکیبی از طالبی، توت فرنگی، یخ و شکر است. برای افرادی که طرفدار میوه طالبی هستند. این نوشیدنی بسیار عالی است.

9. فراپه
فراپه یا کافه فراپه نوشیدنی یخ داری است که با طعم دهنده های مختلفی ترکیب می شود. همچنین می شود از شکر، شیر، وانیل قهوه و سس‌های شیرین به این نوشیدنی اضافه کرد. از خامه یا کف برای روی آن استفاده می شود. این نوع نوشیدنی را با نی باید بنوشید.

فراپه و بستنی وانیلی

10. دتاکس واتر
دتاکس واتر که گاهی به آن آب طعم دار نیز می گویند. از ترکیب آب معدنی و میوه تازه یا گیاهان مختلف تهیه شده است. این نوشیدنی کالری کمتری از آبمیوه دارد و مناسب برای افرادی است که رژیم کاهش وزن دارند.

11. کافه گلاسه 
کافه گلاسه یکی از معروف ترین نوشیدنی های کافی شاپی در فصل تابستان است. این نوشیدنی محبوب از اسپرسو، بستنی وانیلی، سس کارامل و شیر درست می شود و از سس شکلات، شکلات و خامه برای تزیین روی آن استفاده می کنند. 

این نوشیدنی های کافی شاپی را می توانید به راحتی در خانه تهیه کرده و از مصرف آن ها لذت ببرید. با شیرینی تا همراه باشید تا طرز تهیه این نوشیدنی ها را نیز با شما به اشتراک بگذاریم.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(10) 4.8/5
شیرینی تا

شیرینی تا

مجله اینترنتی شیرینی تا

12 حقیقت جالب درباره‌ی شکلات کیت کت مطلب قبلی

12 حقیقت جالب درباره‌ی شکلات کیت کت

معرفی و طرز تهیه شیرینی های محلی استان مازندران به همراه ترفندهای پخت مطلب بعدی

معرفی و طرز تهیه شیرینی های محلی استان مازندران به همراه ترفندهای پخت

نظر کاربران

نظر خود را بنویسید

برای خبرنامه ثبت نام کنید

به خبرنامه ما بپیوندید و اخبار جدید ما را دنبال کنید.