آشنایی با برند پپسی کولاPepsi co

آشنایی با برند پپسی کولاPepsi co

آشنایی با شرکت پپسی کو

در ابتدای آشنایی با شرکت پپسی کو باید بگوییم که پپسی کو برند معروف آمریکایی است که در چندین ملت وجود دارد، رتبه دوم صنایع غذایی و نوشیدنی ها را در کل جهان به خود اختصاص داده است. این ابر شرکت، شرکتی کاملا مردمی با سهامی عام می باشد. این شرکت در کل جهان محصولات غذایی و نوشیدنی های خود را توزیع می کند و میزان محبوبیت آن در رتبه اول و گاهی دوم قرار دارد .
برندهای نوشیدنی پپسی کو در آسیا بیشتر با نام میرندا و کوکاکولا به فروش می رسند و این به دلیل سیاست مدیران پپسی است که نام شرکت های مختلفی که با آن ادغام شده اند را روی نوشیدنی ها و محصولات خود می گذارند.
به این صورت که در هر کشور و منطقه ای از نام تجاری شناخته شده آن منطقه که با آن ادغام شده اند را روی محصولات غذایی و نوشیدنی های فروخته شده در این منطقه می گذارند.  این شرکت از اولین شرکت های نوشیدنی جهان بود که اقدام  به استفاده از قوطی های فلزی کرد.
 همچنین از اولین تولید کنندگان مواد غذایی بود که به تأثیر نوع بسته بندی مواد غذایی در محبوبیت آن پی برد و هر ساله سعی در بهبود و افزایش تنوع این بسته بندی ها کرد. در آشنایی با برند پپسی کو شما را به مطالعه ادامه این مقاله فرا می خوانیم و چند سوالات احتمالی را که ممکن است برای شما پیش بیاید پاسخ می دهیم.

شرکت پپسی کو

تاریخچه شرکت پپسی کو

اینک به سراغ تاریخچه برند پپسی کو می رویم تا ابتدای کار این شرکت را کامل توضیح دهیم.  این شرکت در ابتدای کار  با ابتکار هایی که در بسته بندی مواد غذایی و تولید جدید ترین خوراکی ها و نوشیدنی ها به وجود آورد  در سراسر جهان معروف شد.
پپسی کو در سال ۱۹۶۵ در نتیجه ادغام شرکت‌های پپسی کولا و فریتو- لی در نیو برن تاسیس شد. حدود ۷۰ درصد از محصولات این شرکت را مواد غذایی و ۳۰ درصد آن را انواع نوشیدنی ها تشکیل می دهند. نام هایی که برای این برند استفاده می شوند بسیار متفاوت می باشد مانند سون آپ ، پپسی ، میرندا ، چای لیپتون ، چیتوز ، پپسی مکس و آکواپیا می باشد.  نوشیدنی های برند پپسی بیشتر در آسیا و خوراکی های آن عموما در اروپا و آمریکا خواهان بسیاری دارند.
در ادامه آشنایی با برند پپسی کو باید عرض کنیم که ترکیبات برند نوشیدنی های پپسی متعلق به خود ابر شرکت می باشد و هیچ شرکتی حق ندارد از این ترکیبات برای درست کردن نوشیدنی مخصوص با نام خود استفاده کند.
در صورت تولید این نوشیدنی در شرکت دیگر حتماً باید نام برند پپسی روی آن خورده و سود حاصل از خرید و فروش این نوشیدنی به ابر شرکت پپسی تعلق می گیرد‌. محصولات این شرکت در حدود ۳۰۰ کشور جهان تولید و درآمد این ابر شرکت بزرگ سالانه چیزی حدود ۷۰ میلیارد دلار می باشد. 
اولین شرکتی که به عنوان شرکت نوشیدنی در ایران شروع به فعالیت کرد هم این شرکت پپسی بود که محصولات خود را به نام کوکاکولا تولید می کرد به همین دلیل محصولات کوکاکولا تا به امروز معروف ترین برند نوشیدنی در ایران می باشد.

برند های زیرمجموعه پپسی کو
 

برند های شیرینی و شکلات

نوشیدنی های شرکت پپسی کولا کدامند؟

همانطور که گفتیم نوشیدنی های برند پپسی کو با نام های دیگری از جمله میرندا و کوکاکولا در ایران شناخته شده می باشند.
این نوشیدنی ها در نوع گاز دار و بدون گاز وجود دارند. این برند در اقدامی جالب نوشیدنی های قند دار و بدون قند را تولید کرده است تا بیماران دیابتی و افراد با بیماری های خاص بتوانند از نوشیدنی های این برند لذت ببرند.  همچنین در آشنایی با برند پپسی کو جالب است بدانید که این برند در حد توان از مواد سالم در ترکیبات نوشیدنی های خود استفاده می کند 
 نگهدارنده های کمتر و سالم تری را به این نوشیدنی ها می افزاید زیرا خود را در سلامتی طرفداران خود موظف می داند.  در ابتدا این شرکت فقط اقدام به تولید نوشابه های مشکی و زرد با طعم پرتقالی کرد. به مرور نوشابه های گاز دار و نوشیدنی های دیگری در طعم های متفاوت به وجود آمدند و صادرات آن ها به کشورهای دیگر از جمله ایران شروع شد. در ادامه متن به بعضی از مهم ترین نوشیدنی های برند پپسی کو اشاره می کنیم:

نوشیدنی گاز دار هوفنبرگ پپسی

نوشیدنی گاز دار هوفنبرگ طعم کاکتوس از جمله این نوشیدنی ها است که بلافاصله پس از تولید مورد استقبال کشورهای دیگر از جمله ایران قرار گرفت.

نوشیدنی پرتقالی گاز دار پپسی

نوشیدنی پرتقالی گاز دار که در نوع ۱ لیتری خود در قوطی های پلاستیکی و در نوع تک نفره آن ها در قوطی های فلزی و پلاستیکی تولید می شوند طعم بسیار جالبی دارند. این نوشیدنی ها می توانند به عنوان یک نوشیدنی مکمل که دارای ویتامین های فراوان است مورد استفاده قرار گیرند.

نوشابه پرتغالی پپسی

نوشیدنی سیب گاز دار پپسی کولا

برند پپسی کو در نوع نوشیدنی سیب گاز دار نیز وجود دارد که رنگ آن کاملا شفاف و شبیه به آب می باشد این نوشیدنی طعمی شبیه به سیب دارد.

نوشابه گاز دار لیمو پپسی

نوشابه گاز دار لیمو نیز از دیگر محصولات شرکت پپسی کو می باشد. این نوشیدنی همانطور که از نامش پیداست از لیمو مرغوب با ترکیبات شکر و مواد نگهدارنده تولید می شود ، رنگ این نوشابه سبز کمرنگ می باشد.

نوشابه لیمویی سون آپ

نوشیدنی انرژی زا پپسی

نوشیدنی انرژی زا نیز از دیگر نوشیدنی های این برند است که در ادامه آشنایی با برند پپسی کو از آن نام می بریم. این نوشیدنی در رنگ کاملاً شفاف تولید می شود و همانطور که از نامش پیداست میزان کالری بسیار بالایی دارد.
میزان کالری بالای این نوشیدنی انرژی زا باعث شده است که ورزشکاران و افراد با فعالیت بدنی بالا از آن استفاده کنند. نوشیدنی انرژی زا خستگی و کوفتگی بدن را از جان به در می کند و قسمت های مختلف بدن را به جنب و جوش وادار می کند. 
بیشترین میزان استفاده نوشیدنی انرژی زا در میان ورزشکاران می باشد ورزشکاران و فوتبالیست ها آن را قبل از بازی می نوشند تا دیرتر خسته بشوند. بهترین و با کیفیت ترین نوشیدنی ها را همین برند ارائه می دهد و بر اساس تحقیقات انجام شده نوشیدنی های این برند از سالم ترین و طبیعی ترین نوشیدنی ها در کل جهان می باشد.
 مدیران این برند نیز همواره به تنوع طعم های نوشیدنی ها میفزایند این در حالی است که همواره تلاش می‌ کنند قیمت را ثابت نگه داشته و از افزایش آن جلوگیری کنند.
نوشیدنی هایی که نام بردیم تنها بخشی از نوشیدنی های شرکت پپسی کو در اندازه های مختلف بودند و نوشیدنی های این شرکت به قدری زیاد هستند که امکان گنجاندن آن ها در یک مقاله وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:معروف ترین نوشیدنی های کافی شاپی

برند های شیرینی و شکلات

ترکیبات حلال برند پپسی

در آشنایی با برند پپسی کو ذکر این نکته لازم است که، شعب این شرکت در کشورهای اسلامی کاملاً ترکیبات حلال دارد و مهر حلال روی آنها زده می‌شود و این نشان از احترام مدیران این برند به انواع دین ها و ملیت ها می باشد.

محصولات غذایی شرکت پپسی کو چیست؟ 

محصولات غذایی برند پپسی کو شامل انواع دانه های غلات و حبوبات و چاشنی ها می باشد. در ابتدای کار شرکت صنایع غذایی پپسی کو فقط دانه ها را به عنوان مواد غذایی تولید می کرد ولی به مرور غلات و دیگر مواد غذایی نیز به آن ها اضافه شد به طوری که امروزه پاستا و کنسرو های حبوبات این شرکت به تمام قسمت های جهان به طور تقریبی راه یافته است.
ماکارونی های این شرکت دارای تنوع فراوان می باشند و در اشکال مختلفی تولید می شوند. دستور تهیه پاستا خام این شرکت مخصوص به خود بوده و هیچ تولید کننده دیگری توانایی تولید این نوع پاستا را ندارد.
از نظر مرغوبیت مواد غذایی در همه موارد این شرکت از برترین تولید کنندگان جهانی می باشد که با ملیت های مختلف اقدام به توزیع انواع حبوبات غلات و چاشنی ها می کند. 

انواع خوراکی های پپسی کو کدام ها هستند ؟

برند چی توز

چیتوز برندی است که برای خوراکی ها و تنقلات برند پپسی کو مورد استفاده قرار می گیرد این شرکت در نام چیتوز ابتدا پفک های این برند را وارد ایران کرد سپس چیپس و دیگر تنقلات را به آن افزود. 
پاپ کورن های این برند نیز در طعم سرکه ای، نمکی و پنیری وجود دارند و یکی از پرفروش ترین خوراکی های این برند می باشند. اقدام به تولید تخمه ها در طعم های مختلف نیز از کارهای جالب این شرکت بود.
 تخمه های آماده و بدون پوست نیز در فهرست مواد خوراکی این برند قرار دارند. همچنین در آشنایی با برند پپسی کو باید از خوراکی های فلفلی این برند نام برد که بخش اعظمی از فروش را به خود اختصاص دادند. 
ابتکار هایی که این شرکت در اشکال خوراکی ها از جمله پفک به وجود آورد و باعث راه یافتن آن ها به کشورهای دیگر شد. همچنین لازم به ذکر است که اشکال قوطی های نوشیدنی این برند نیز از ابتدای تولید تا به امروز تفاوت های فراوانی کرده است.
 بررسی ها نشان می دهد که طراحی های این قوطی ها و بسته بندی های مواد غذایی روز به روز به اشکال موجود در طبیعت نزدیک تر می شود.
 در آشنایی با برند پپسی کو ذکر این نکته نیز لازم است که این برند اقدام به تولید و بسته بندی های مواد غذایی کرده است که به طبیعت آسیبی نمی رساند. همچنین طعم های مختلفی را به چیپس ها و دیگر تنقلات خود از جمله تخمه افزود.
 لازم به ذکر است که امروزه این شرکت خود را بزرگترین خریدار سیب زمینی های دنیا می داند این شرکت مرغوب ترین سیب زمینی ها را برای تولید چیپس ها در طعم های مختلف از مزرعه داران پیش خرید می کند.

بیشتر بخوانید:داستان شکل گیری آیس پک

 قیمت خوراکی های پپسی کو 

خوراکی های این برند از نظر کیفیت در بالاترین رتبه قرار دارد. در ادامه آشنایی با برند پپسی کو به سراغ قیمت ها می رویم. 
خوراکی های پپسی کو در انواع مختلف قیمت های متفاوتی دارند. بر اساس برآوردها قیمت های این ابر شرکت نسبت به تولیدکنندگان جهانی دیگر بسیار کمتر است. همچنین این شرکت در طول سال های اخیر که تمام محصولات و مواد غذایی افزایش قیمت چند برابری داشته اند در حد توان قیمت های محصولات خود را ثابت نگه داشته است.
نوشیدنی های این برند در اندازه ها و طعم های مختلف قیمت های متفاوتی دارند. برند پپسی کو مواد غذایی را در پایین ترین قیمت ممکن به بازار جهانی عرضه می کند. همچنین ارزان ترین و با کیفیت ترین چاشنی ها را می توانید در همین برند پیدا کنید. قطعا با مقایسه قیمت های دیگر محصولات این برند با برند های دیگر نیز متوجه خواهید شد این شرکت ارزان ترین محصولات را دارد. 
قیمت پایین در کنار های کیفیت بالا می تواند بهترین ویژگی برای یک محصول باشد و این ویژگی در برند پپسی کو وجود دارد. ارزان قیمت بودن، کیفیت بالا و ترکیبات سالم محصولات این برند باعث شده است که به بهترین برند جهانی تبدیل شود. 
در انتهای آشنایی با برند پپسی کو ذکر این نکته نیز لازم است که این برند اقدام به فروش اینترنتی مواد غذایی و نوشیدنی های خود نیز می کند. شما می توانید محصولات مورد نیاز خود را به صورت خرده و جزئی از طریق خرید اینترنتی محصولات این برند انجام دهید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(4) 4.5

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

نظرات

  • پپسی خیلی بهتر از کوکاست

    خسرو عزیز، ممنونیم بابت ثبت نظرتون، طبق نظرسنجی های جهانی هم خیلی ها با شما هم نظر هستند که پپسی از کوکاکولا خوشمزه تره

  • ممنون از مطلب عالی تون،متاسفانه در یک پاراگراف اشتباها این متن رو نوشتید،(همانطور که گفتیم نوشیدنی های برند پپسی کو با نام های دیگری از جمله میرندا و کوکاکولا در ایران شناخته شده می باشند.) کوکاکولا جزو پپسی نیست.

نظر خود را بنویسید

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ثبت کنید