بستنی
همه چیز درباره بستنی بسکین رابینز (baskin robbins)

همه چیز درباره بستنی بسکین رابینز (baskin robbins)

بسکین رابینز، یکی از برندهای معروف بستنی آمریکایی است که به...

بستنی
بستنی مگنوم (magnum)؛ پادشاه بستنی ها

بستنی مگنوم (magnum)؛ پادشاه بستنی ها

بستنی مگنوم، از بستنی های پر طرفدار در سرتاسر دنیاست، به طور...

بستنی
بستنی هاگن داز (haagen-dazs) -معرفی و تاریخچه

بستنی هاگن داز (haagen-dazs) -معرفی و تاریخچه

یکی از کشورهایی که در آن، بستنی جایگاه خاصی در زندگی مردم دا...

بستنی و انواع آن

بستنی نوعی دسر خوشمزه است که از ترکیب شیر، شکر و گاه خامه به دست می آید. این ترکیب به کمک حضور ماده ای به نام ثعلب، حالتی نیمه جامد و کشدار پیدا می کند. انواع طعم دهنده ها و رنگ های خوراکی هم می توانند در تهیه انواع بستنی های خوشمزه به کار روند. البته که استفاده از انواع مغز آجیل مانند خلال پسته، بادام، فندق و … می تواند به خوشمزه تر کردن و افزایش ارزش غذایی آن کمک کند. این دسر خوشمزه یکی از خوراکی های مورد علاقه کودکان و بزرگسالان در روزهای گرم سال است. 

انواع بستنی 

بستنی ها را می توان بر اساس ماده به کار رفته در ترکیب، نوع و شکل به انواع مختلفی دسته بندی کرد. از معروف ترین انواع بستنی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بستنی اسکوپی
  • بستنی چوبی
  • بستنی قیفی
  • بستنی نونی
  • بستنی یخی
  • کیک بستنی
  • انواع وافل بستنی ها
  • انواع شیک ها


در ایران اما معروف ترین بستنی که بسیار هم پرطرفدار است، بستنی سنتی و یا بستنی زعفرانی است که از دسته بستنی های اسکوپی به شمار می روند. 

خرید بستنی 

این دسر خوشمزه به قدری طرفدار دارد که در تمامی فصل ها مورد مصرف قرار بگیرد. بنابراین خرید بستنی احتمالا یکی از چیزهایی است که در لیست خریدتان از یک فروشگاه یا سوپر مارکت وجود دارد. اما برای خرید این خوراکی های خوشمزه بهتر است به چند نکته توجه داشته باشید: 1- اگر مصرف بستنی زیادی دارید، ترجیحا از بستنی های فاقد رنگ های مصنوعی استفاده کنید 2- در مصرف بستنی ها زیاده روی نکنید؛ زیرا این دسر هم مانند سایر دسرها، دارای میزان زیادی قند است 3- خرید بستنی را از فروشگاه های معتبر انجام دهید و در توجه به تاریخ انقضای آن دقت کنید.

شیرینی تا قصد دارد تا برای انتخاب بهترین بستنی های ایران و جهان و سریعترین روش تهیه و خرید بستنی های خوشمزه با شما همراه باشد.

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ثبت کنید