برچسب ها

رانی (RANI) - نوشیدنی محبوب ایرانی ها

رانی (RANI) - نوشیدنی محبوب ایرانی ها

نوشیدنی رانی

نوشیدنی رانی از محبوب‌ترین آبمیوه‌های ایران و خاورمیانه محسوب می‌شود که مانند ساندیس (که در گذشته معروف‌ترین برند نوشیدنی بازار بود)، قلب بازار را تسخیر کرده است. این نوشیدنی، ترکیبی از آبمیوه و تکه‌های میوه یا همان پالپ است و ارزش غذایی بالایی دارد. در حال حاضر محصولات رانی به‌صورت نمایندگی در داخل ایران تولید می‌شوند، که قیمت تمام‌شده این محصولات را پایین می‌آورد. در ادامه به بررسی تاریخچه برند رانی و تنوع محصولات آن می‌پردازیم.

همه‌چیز رانی از سال 1905 شروع شد!

بیش از یک قرن پیش درست در سال 1905 میلادی کمپانی العوجان در قالب یک شرکت بازرگانی، فعالیت خود را آغاز کرد. در ابتدا این شرکت تجارت تنباکو، برنج، نوشابه و کالاهای از این قبیل را  برعهده داشت و از همان سال‌های ابتدایی توانست موفقیت‌های چشمگیری کسب کند. رفته‌رفته شرکت رانی فعالیت خود را گسترش داد و تولید آبمیوه پالپ‌دار و صادرات این محصول جدید به سایر کشورهای جهان در دستور کار آن قرار گرفت. آبمیوه‌های پالپ‌دار ناگهان مورد استقبال مردم کشورهای مختلف قرار گرفتند و به یکی از نوشیدنی‌های محبوب کودکان و بزرگ‌سالان تبدیل شدند. به‌این‌ترتیب، موفق شد به جمع صد شرکت برتر در عربستان بپیوندد. 

موفقیت رانی

شرکت تجاری العوجان در زمان مدیریت عادل‌ العوجان بیش‌ترین پیشرفت مالی را داشت و موفقیت‌های زیادی به دست آورد. ساخت و توسعه خط تولید نوشیدنی رانی از بزرگ‌ترین دستاوردها و موفقیت‌های عادل العوجان است. این تاجر بزرگ هنگامی‌که برای تجارت و تفریح به کشور ژاپن سفر کرده بود، نوشیدنی عجیبی توجه او را به خود جلب کرد. او هنگام نوشیدن آبمیوه متوجه تکه‌هایی از میوه در داخل آن شد که طعم بسیار خوبی به نوشیدنی بخشیده بودند. دقیقاً در این لحظه، ایده ساخت نوشیدنی رانی در ذهن عادل العوجان شکل گرفت و در مدت‌زمان کوتاهی، به مرحله توسعه و تولید رسید. 
اگرچه خط تولید نوشیدنی رانی حدود 30 سال پیش احداث شد، اما نمایندگی رسمی آن در کشور ایران از سال 2009 فعالیت خود را آغاز کرد. با ورود نوشیدنی‌های پالپ‌دار رانی به بازار ایران، این شرکت متوجه استقبال بسیار عالی مردم از محصولات خود شد. بعد از مدتی، رانی به یکی از پرفروش‌ترین آبمیوه‌های هر مغازه و سوپرمارکتی تبدیل شد. با توجه به فروش بالای محصولات رانی، عادل العوجان تصمیم به سرمایه‌گذاری در ایران و احداث یک خط تولید در ایران کرد. به‌این‌ترتیب، واردات محصولات رانی از سال 2010 متوقف شد و نمایندگی رانی در ایران شروع به تولید نوشیدنی‌های پالپ‌دار و بدون پالپ کرد. این امر توانست میزان فروش و سود حاشیه‌ای شرکت رانی را به‌طور قابل‌توجهی افزایش دهد. 

عادل العوجان مدیر شرکت رانی
 

شرکت تجاری العوجان، تولیدکننده نوشیدنی رانی

شرکت العوجان در حال حاضر با درآمد سالیانه 900 میلیون دلار، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تجاری در خاورمیانه محسوب می‌شود. چیزی حدود 60 تا 70 درصد از درآمد سالانه این شرکت، از طریق فروش آبمیوه‌های پالپ‌دار به دست می‌آید. اکنون کمپانی العوجان محصولات خود را به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، کشورهای آفریقایی و اروپا صادر می‌کند و طرفداران بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد.
بیش‌ترین میزان پیشرفت و تغییرات مثبت این شرکت سعودی در زمان ریاست عادل العوجان صورت گرفت. مدیر سابق این مجموعه (عادل العوجان) در سال 2017 فوت شد و از آن زمان تابه‌حال، این شرکت تغییرات زیادی نداشته است. در حال حاضر شرکت العوجان طبق روال گذشته، تجارت کالاهای پیشین و نوشیدنی رانی را ادامه می‌دهد.

انواع نوشیدنی رانی و بسته‌بندی‌های آن

حس کردن تکه‌های میوه در دهان هنگام نوشیدن آبمیوه رانی، تداعی‌گر نوشیدن آبمیوه تازه و ارگانیک است. نوشیدنی‌های رانی از آبمیوه طبیعی همراه با تکه‌های خردشده میوه تهیه می‌شوند. این آبمیوه‌ها در دو نوع پالپ‌دار و بدون پالپ تهیه و عرضه می‌شود. در آخرین اقدام این شرکت، محصولات پالپ‌دار در دو نوع معمولی و دبل تولید می‌شوند. در مدل دبل، مقدار تکه‌های میوه داخل قوطی دو برابر حالت طبیعی است. این اقدام به‌شدت موردتوجه علاقه‌مندان به این نوشیدنی قرار گرفته و محبوبیت رانی را چند برابر کرده است. 

تنوع‌ رانی در طعم‌ها 

در حال حاضر آبمیوه رانی در طعم‌های هلو، پرتغال، انار، انگور، آناناس، انبه، گیلاس، سیب، لیمو و میکس توت‌فرنگی موز تولید می‌شود که تنوع زیادی نسبت به رقبا به‌حساب می‌آید. در ابتدا آبمیوه پالپ‌دار در سه طعم پرتغال، هلو و گیلاس تولید می‌شد و باگذشت زمان، این شرکت توانست تنوع بیشتری در طعم‌ها ایجاد کند. نوشیدنی رانی هم‌اکنون در سه حجم 180 میلی‌لیتر (قوطی و شیشه)، 200 میلی‌لیتر (شیشه)، 240 میلی‌لیتر (قوطی)، 250 میلی‌لیتر (تتراپک) و 1.5 لیتر (پت) تولید و بسته‌بندی می‌شود. محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین حجم و بسته‌بندی رانی، قوطی 240 میلی‌لیتر است که برای یک نفر در نظر گرفته می‌شود.

محصولات رانی

ارزش غذایی و کالری آبمیوه‌ رانی 

با توجه به اینکه چهل درصد نوشیدنی رانی از آبمیوه طبیعی و تکه‌های خردشده میوه تشکیل شده است، ماده غذایی بسیار باارزشی محسوب می‌شود. هرکدام از آبمیوه‌های رانی (تمام طعم‌ها)، به‌طور میانگین حاوی حدوداً 115 کیلوکالری انرژی هستند. قند موجود در هر قوطی 240 میلی‌لیتری، تقریباً 22.49 گرم است.
به علت وجود تکه‌های میوه در محصولات رانی، ویتامین‌های زیادی در این آبمیوه‌ها وجود دارند. برای مثال نوشیدنی لیمو دارای منیزیم، ویتامین سی و ویتامین بی است. استفاده از نوشیدنی رانی برای هیچ گروه سنی محدودیت ندارد و کودکان دوساله تا افراد 90 ساله می‌توانند از خوردن این آبمیوه لذت ببرند. تنها منع مصرف این نوشیدنی، برای افراد دارای قند خون است که بی‌خطر بودن مقدار قند رانی برای آن‌ها باید توسط دکتر تأیید شود. 

بسته بندی محصولات رانی

رانی در سایه عربستان سعودی

با شنیدن نام عربستان سعودی، ذهن اغلب افراد به سمت فروش نفت و ثروت بادآورده می‌رود. اما این بار موضوع اصلی ما ربطی به فروش نفت ندارد و به تولیدات و صادرات کشور عربستان مربوط می‌شود. شرکت العوجان تا به امروز توانسته است کیفیت بالایی را به بازارهای جهانی ارائه دهد و از این طریق، به یکی از برندهای مطرح در سراسر جهان تبدیل شود. همچنین می‌بینیم که شهرت برند رانی در بازار به سطحی رسیده است که بسیاری افراد فارغ از برند محصولات، از آبمیوه‌های پالپ‌دار عرضه‌شده در بسته‌بندی‌های 240 میلی‌لیتری به‌عنوان نوشیدنی رانی یاد می‌کنند. 

 

تنوع طعم‌ها و استفاده از ایده‌های جذاب در فرایند تولید آبمیوه، تأثیر زیادی بر روی فروش و محبوبیت محصولات دارد. شرکت العوجان در مسیر تولید آبمیوه‌های رانی، همواره سعی کرده است با افزودن طعم‌های جدید و بهبود تکنولوژی و دانش به‌کاررفته در بسته‌بندی‌ها، تنوع و کیفیت مناسبی برای مشتریان ایجاد کند. همان‌طور که اشاره شد، این شرکت توانسته است جایگاه خود را در بازار ایران تثبیت کرده و به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان مطرح شناخته شود.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(14) 4.3

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

نظرات

  • نسبت به قیمت محصولات شرکت رانی بهترین نوشیدنی بازار ایران هستند..من که عاشق رانی هلو هستم

  • سلام یک مشاوره رایگان بهتون میدم،فقط این چند نوجوان لوس واحمق رو برا تبلیغ محصولاتتون کنار بزارید،بخدا قسم چنان از دیدنشان حالم بهم خورد که انگار باهام پدرکشتگی دارند!!!وبعد فکر کردم شاید این احساس منه ولی سر کلاس از نزدیک ۲۰۰نفر همینو پرسیدم همه متفق القول احساس تنفر کردند از اینا!اون روانشناس ویا اون افرادیکه این چند نفرو انتخاب کردند خیلی خیلی حماقت کردند!!!! یک پسره ودختر داخل مترو ۲ دختریکه داره با استادش چت میکنه ۳ اون گروه دورهمی مخصوصآ اون پسره احمق که رانی رو ریخت رو لباسش،هم قیافشون وهم حرکاتشون اصلا به دل نمیشینه،این افراد لوس وآشغالو کنار بگذارید،از من گفتن خود دانید

  • این پسره ودختره احمق رو از تبلیغات کنار بگذارید،خیلی احمقند ونچسب

    ممنون اصغر عزیز برای نوشتن نظرتون. ما در شیرینی تا صرفا به معرفی محصولات و برندها میپردازیمو امیدوریم که مسئولان رانی این مقاله رو مطالعه ککند تا از نظرات شما مطلع شوند.

نظر خود را بنویسید

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ثبت کنید