برچسب ها

بیسکویت و کرم بیسکویت لوتوس(Lotus)

بیسکویت و کرم بیسکویت لوتوس(Lotus)

بیسکویت لوتوس چیست؟

بیسکویت لوتوس یکی از صدها محصول شرکت لوتوس بلژیک است. اکثر محصولات شرکت لوتوس، شهرت جهانی دارند و طرفداران لوتوس، آن را با بسته بندی جذاب و قرمز رنگش می شناسند. از جمله تولیدات این شرکت، علاوه بر بیسکویت لوتوس، شکلات صبحانه لوتوس است که با طعم خارق العاده خود توانسته بازارهای جهانی را در دست بگیرد؛ همچنین کرم بیسکویت لوتوس نیز از دیگر تولیدات شگفت انگیز و نوآورانه شرکت لوتوس می باشد که در ادامه به ویژگی آن خواهیم پرداخت. محبوبیت محصولات شرکت لوتوس، از جمله بیسکویت لوتوس مخصوص کشورهای اروپایی نیست، بیسکویت لوتوس در آسیا نیز همانند اروپا از شهرت زیادی برخوردار بوده و محصولات این شرکت از بلژیک به بیشتر کشورهای آسیایی از جمله ایران صادر می شود. بد نیست اندکی در خصوص تاریخچه به وجود آمدن شرکت لوتوس بدانیم.

ویژگی خاص بیسکویت های لوتوس

ویژگی خاص بیسکویت های لوتوس، که در سال 1932 توسط یک شیرینی پز بلژیکی تهیه و عرضه می شد، تازگی و طبیعی بودن مواد مواد اولیه آن است. هرچند بیسکویت های لوتوس ظاهری ساده و معمولی دارند، اما از طعم و مزه به خصوصی برخوردارند و همین امر موجب محبوبیت بیسکویت لوتوس شده است، از دیگر ویژگی های بیسکویت های لوتوس، دقت تولیدکنندگان آن در استفاده نکردن از محصولات حیوانی است که باعث شده، این محصول برای گیاهخواران نیز قابل استفاده باشد. 

تاریخچه شرکت لوتوس

تولید بیسکویت لوتوس بین سال های 1930 تا 1950 میلادی شروع شد. آنطور که در تاریخچه این شرکت آمده، شرکت لوتوس در ابتدا، توسط یک نانوا به نام جان بون، شروع به فعالیت کرد و به تولید و بسته بندی کیک و بیسکویت هایی برای صبحانه پرداخت. کم کم محصولات شرکت لوتوس، با نام تجاری بیسکوف روانه بازار شد و طرفداران خود را پیدا کرد. بیسکویت یک واژه فرانسوی و به معنای «دوبار پخته شده» است، زیرا در ابتدا برای تولید بیسکویت آنها را می پختند و برای خشک شدن، به مدت کوتاه، درون فر قرار می دادند. پس از تولید شرکتی و انبوه بیسکویت لوتوس، این خوراکی خوش طعم و سالم، به سرعت جای خود را در لیست خرید کافه داران و رستوران داران باز کرد، زیرا روز به روز تقاضا برای سفارش یک بیسکویت لوتوس در کنار چای یا قهوه، افزایش می یافت.

بیسکویت لوتوس ساخت کجاست؟

شرکت لوتوس در ابتدا کار خود را از کشور بلژیک شروع کرد.در ادامه و به صورت رسمی، با همکاری و شراکت سه برادر کار خود را گسترده کرد و طی این سال ها از زمان تاسیس تا کنون، همچنان در اختیار همان خانواده باقیمانده و وارثان و گردانندگان کنونی شرکت لوتوس، برای حفظ هویت خود، محل اولیه شرکت را نیز تغییر نداده اند. این موضوع در خصوص کیفیت بیسکویت های لوتوس نیز صدق می کند، زیرا بیسکویت لوتوس، با همان کیفیت اولیه خود، ترد و تازه و باکیفیت، در حال تولید و عرضه به بازار جهانی است.

آمار فروش بیسکویت لوتوس

شرکت لوتوس، طبق آمار منتشره، در حال حاضر سالانه 7 میلیارد بسته بیسکویت لوتوس را تولید و به تماما کشورهای جهان صادر می کند. لازم به ذکر است که دیگر محصولات شرکت لوتوس نیز مانند بیسکوف لوتوس، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و هر کدام طرفداران زیادی در اقصانقاط دنیا دارند.
بد نیست بدانید نام لوتوس، برگرفته از یک گل است که در فرهنگ اروپایی ها نماد پاکی و خلوص می باشد، شاید انتخاب این نام از طرف سازندگان بیسکویت لوتوس، با معنای نمادین آن بی ارتباط نبوده. 
 

بیسکویت لوتوس

 

مواد تشکیل دهنده بیسکویت لوتوس

ترکیب اصلی بیسکویت لوتوس شامل آرد گندم، آرد سویا، روغن گیاهی، شکر، نمک، شیره آبنبات و دارچین است. البته طبق رسم تمام شرکت ها که برای تولید محصولاتشان، ترکیب و دستور پخت سری خود را دارند، بیسکویت لوتوس نیز قطعا یک ترکیب سری دارد که طی این سال ها، اینگونه توانسته طرفدارانش را راضی نگه دارد و روز به روز به هواداران خود بیفزاید. 

تنوع بسته بندی بیسکویت لوتوس

بیسکویت لوتوس، با بسته بندی های جذاب و قرمز رنگ خود، در اندازه های مختلفی قابل تهیه است. این بیسکویت در بسته بندی های 500، 400 و 250 گرمی عرضه می شود که معرف ترین این بسته بندی ها، لوتوس 250 گرمی با 32 عدد بیسکویت سایز کوچک در آن است.

کرم بیسکویت لوتوس Lotus Biscoff Spread

درست است که بیسکویت لوتوس یک محصول خوش طعم و پرطرفدار و بی رقیب است، اما یک رقیب برای بیسکویت لوتوس وجود دارد!! اما نه یک رقیب بیگانه! رقیب بیکسویت لوتوس، فقط می تواند یک لوتوس دیگر باشد! بله کرم بیسکویت لوتوس. کرم بیسکویت لوتوس یا بیسکویت لوتوس کرمی، یک محصول نوآورانه و خارق العاده از شرکت لوتوس است. اشتباه نکنید! این محصول به معنی بیسکویت کرم دار نیست، بلکه همانطور که نوشته می شود، خورده می شود! کرم بیسکویت لوتوس. پخت کرم بیسکویت لوتوس به این صورت است که پس از پخت بیسکویت لوتوس، این محصول خرد، سپس له و خمیر شده، درون ظرف شیشه ای بسته بندی می شود تا کیفیت آن تا زمان پایان استفاده، حفظ شود. کرم بیسکویت لوتوس را می توان همراه با نان تست به عنوان یک صبحانه مغذی یا یک میان وعده پر انرژی استفاده کرد. حتی می توان کرم بیسکویت لوتوس را بر روی بیسکویت لوتوس مالید و یک ترکیب دوبل لوتوس و بمب انرژی ساخت! اگر تا امروز با محصولات لوتوس آشنایی نداشتید، همین حالا برای خرید یک بسته بیسکویت لوتوس و یک شیشه کرم بیسکویت لوتوس اقدام کنید تا با هزاران هزار طرفدار لوتوس در دنیا، تجربه ای مشترک داشته باشید.

کرم بیسکویت لوتوس

مواد تشکیل دهنده کرم بیسکویت لوتوس

همانطور که از نام این محصول پیداست، ترکیب اصلی کرم بیسکویت لوتوس، بیسکویت برشته و روغن های گیاهی است. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم در بیسکویت لوتوس کرمی از آرد گندم، سیروپ شکر قهوه ای، آرد سویا، روغن آفتابگردان، روغن کانولا، دارچین و نمک استفاده شده است. کرم بیسکویت لوتوس، بافتی شبیه شکلات صبحانه و کره بادام زمینی دارد، با این تفاوت که مانند کره بادام زمینی، برای افراد حساس به آن، حساسیت ایجاد نمی کند و این افراد نیز می توانند با خیال راحت همراه با نان صبحانه خود، کرم بیسکویت لوتوس خورده و از طعم آن لذت ببرند. همچنین در نظر داشته باشید، از آنجایی که در ترکیب اصلی کرم بیسکویت لوتوس از آرد گندم و سویا استفاده می شود، برای افراد حساس به گلوتن مناسب نیست و این افراد باید در مصرف این محصول احتیاط کنند.

از آنجایی که بیسکوف لوتوس از مواد اولیه بسیار با کیفیت تهیه می شود و نیز از هرگونه طعم و رنگ غیرطبیعی عاری است، می تواند یک گزینه بسیار سالم برای مصرف تمامی گروه های سنی باشد. 
توصیه خود تولیدکنندگان بیسکویت لوتوس، در خصوص بهترین نوع مصرف این محصول آن است که در وهله اول این بیسکویت حتما همراه با قهوه یا نوشیدنی هایی که بر پایه قهوه تهیه می شوند مصرف شود، مانند کاپوچینو، لاته، اسپرسو و... ، تولیدکنندگان بیسکوف تاکید زیادی بر این موضوع دارند، با کمی دقت متوجه می شویم که نام بیسکوف هم از همین امر نشأت گرفته؛ biscuit + coffee یعنی بیسکویت+قهوه (کافی)! 

 

بیسکویت و کرم بیسکویت لوتوس برای گیاهخواران و وگان ها 

در پخت بیسکویت و کرم بیسکویت لوتوس از تخم مرغ و لبنیات استفاده نمی شود، همین موضوع این بیسکویت را به گزینه مناسبی برای مصرف افراد گیاهخوار و وگان تبدیل کرده. همچنین وجود مواد مغذی در کرم و بیسکویت لوتوس، موجب تامین پروتئین و انرژی مورد نیاز مصرف کنندگان خود می شود.

کالری بیسکویت و کرم بیسکویت لوتوس

وجود فیبر، کربوهیدرات و پروتئین در بیسکویت لوتوس، این خوراکی محبوب را به یک وعده یا میان وعده مغذی برای تامین انرژی روزانه کودکان و بزرگسالان تبدیل کرده. بد نیست بدانید هر 100 گرم کرم بیسکویت لوتوس 548 کالری انرژی دارد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(44) 4.3

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

نظرات

 • این بیسکویت رو از کجا میشه تهیه کرد؟

  سلام..از بعضی از هایپر مارکت ها، فروشگاه های شکلات و فروشگاه های آنلاین تهیه کنید

 • من بیسکویت و کرم بیسکویت لوتوس رو از ترکیه گرفتم و امتحان کردم.عالی بودن. بیسکویت لوتوس یکی از بهترین بیسکویت های دنیاس

  با سلام..ممنونیم که تجربیاتتون رو در زمینه بیسکویت لوتوس با ما به اشتراک گذاشتید

 • جالب بود

 • عالی بود ..منکه همه نوع بیسکویتی دوست نمیداشتم حالا هم بیسکوویت هم کرم اونو استفاده کردم واقعا عالی بود مرسی

 • لوتوس خوب اما بديش تو ایران قیمت بالای اون منکه گه گداری میخرم میخورم اما ۱۳۰ هزارتومن واسه یه بیسکویت

 • بی نظیر

 • سلام من هم کرمدارو هم بی کرم خریدم طعمشو دوس نداشتم ولی ترد بود...وبعبارتی اونطور ک توضیح دادند پس درهریک عدد ۵۴کالری هست که بنظرم من زیادهست یعنی دوتا بخورید ۱۰۸کالری انرژی ب بدن میده

 • بیسکویت لوتوس خیلی با کیفیته

  محمد عزیز، ممنونیم بابت ثبت نظرتون در رابطه با بیسکویت و کرم بیسکویت لوتوس. بیسکویت لوتوس یکی از بهترین هاست

 • این بیسکویت لوتوس با قهوه خیلی میچسبه

  فرهاد عزیز، ممنونیم که نظر خودتون رو در رابطه با بیسکویت لوتوس برای ما در مجله شیرینی تا نوشتید. بیسکویت لوتوس نه تنها با نوشیدنی های گرم خیلی جذابه، بلکه کلی طرز تهیه کیک و دسر هم میشه باهاش درست کرد.

 • برای صبحانه بچه هام خیلی استفاده میکنم

  پروانه عزیز، ممنونیم که نظرتون رو برای ما نوشتید. فواید بیسکویت لوتوس و ارزش غذایی بیسکوییت لوتوس، به سلامت و رشد فرزندان کمک زیادی میکنه.

 • فقط مشکل بیسکویت لوتوس اینه که توی منطقه ما فقط توی هایپرا هست

  ایلار عزیز ممنونیم بابت ثبت نظر خودتون در رابطه با بیسکویت کرم دار لوتوس، بله عرضه این محصول به خاطر خارجی بودنش کم هست.

 • بیسکویت لوتوس شکلاتی هم هست؟

  لیلا عزیز ممنونیم بابت ثبت نظر خودتون. بله بیسکویت لوتوس شکلاتی هم تولید شده است.

 • این بیسکویت یعنی عشق یعنی بهترین دنیااااا به همراه شکلات صبحانش... تو قشم و کیش خیلی زیاد مغازه های مواد غذایی خارجی دارند و در تهران و شهرستان ها هم گاها هست. مثلا تهران تیراژه من یه مغازه دیدم که داره و مجتمع بوستان پونک هم یه مغازه داره ازین محصولات خارجی

 • با سلام من بوشهری هستم و در بوشهر اکثر مغازه ها محصولات لوتوس را دارند. تشریف بیارید مهمان ما باشید.

  ممنون از لطفتون دوست عزیز موفق و پیروز باشید

 • من دوسش دارم دسر خوشمزه ایی درست کردم که بیسکوبیت لوتوس تکمیلش کرد وبی نظیر شد

 • یه دسر خوشمزه ایی درست کردم که لوتوس تکمیلش کرد وگان بود وبی نظیر

  ممنون از توجه شما

 • خسته نباشید؛ همشون دارچین دارن ؟ آخه به دارچین حساسیت دارم ولی عاشق کرم بیسکوییتم.

نظر خود را بنویسید

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ثبت کنید