خبر فوری :

آبنبات مورد علاقه ی شما در لیست زیر هست؟
یکی از بهترین مزیت های تجارت آبنبات، خود آبنبات است. در طی سالها آبنبات های خوشمزه ی زیادی را داشته ایم. اکثر ما چند آبنبات محبوب مشترک داریم، حتی بعضی از ما آبنبات های محبوب خود را دارند. چه شما آبنبات مورد علاقه خود را تنها بخورید چه با یک دوست شریک شوید، فرقی ندارد، چیزی که باعث اتحاد ما می‌شود عشق ما به آبنبات است. آبنبات چیزی بیشتر از یک خوراکی شیرین است. آبنبات بخشی از فرهنگ عامه بوده و بسیاری از خاطرات تشکیل می دهد. 
بگذارید آبنبات شما را به گذشته ها ببرد، به روزهایی که با دوستان خود  دوچرخه سواری می کردید، روزهای بلند تابستان که فکر می کردید هرگز تمام نخواهند شد. دوباره کودک شوید یا حداقل وانمود کنید که کودک شده اید!
در اینجا لیست 30 مورد از بهترین آبنبات های تاریخ را می بینید:
 

1.    آبنبات نوشابه ای Nik-L-Nips

یادتان می‌آید یک زمانی مادرها عادت داشتند به شما بگویند" با غذایت بازی نکن"؟ اما ممکن است در این یک مورد اشتباه می کردند. آبنبات های نوشابه ای Nik-L-Nips جزو آن دسته خوراکی هایی هستند که شما دوست داشتید اول با آن ها بازی کنید و بعد بخورید. شرط می بندم هنوز هم اینکار را می کنید! این آبنبات ها با شربت شیرین میوه ای پر شده اند. اول سر بطری را گاز بزنید و شربت درون آن را میل کنید بعد خود آن را مثل آدامس بجوید. شما دوباره سراغ این بطری ها خواهید آمد! آبنبات های Nik-L-Nips از اوایل ده ی اول قرن نوزده میلادی به بازار عرضه شدند و هنوز هم مورد علاقه ی مردم هستند. همانطور که شعار " گاز بزن، میل کن، بجو" ! می گوید. یادتان نرود این آبنبات ها را حتما امتحان کنید! 

آبنات Nik-L-Nips

2.    آبنبات های ویفری Necco

بعضی چیزها هیچ وقت عوض نمی شوند. این حقیقت مخصوصا در مورد آبنبات های ویفری کلاسیک Necco  درست است. این آبنبات ها از سال 1847 به بازار عرضه شدند و هنوز هم با همان ترکیب قدیمی تهیه می شوند. در یک برهه از زمان سازندگان ویفر Necco  تصمیم گرفتند مواد اولیه و طعم های این آبنبات را تغییر دهند اما اینکار باعث خشم طرفداران این آبنبات شد به همین خاطر آن ها سریعا به دستور اصلی آن برگشتند. آبنبات های ویفری Necco در بسته بندی هایی حاوی چندین طعم از جمله پرتقالی، لیمویی، آبنباتی، دارچینی، میخک و wintergreen  عرضه می شدند. همچنین نوعی از آن تنها حاوی طعم آبنبات بود که از سال 1847 آبنبات قدیمی مشهور و محبوبی است.

آبنبات Necco Wafers Candy

3.    آب نبات های کاراملی شیری Sugar Daddy 

کی عاشق آبنبات های Sugar Daddy  نیست؟ آبنبات های Sugar Daddy  از سال 1925 به بازار عرضه شدند و قدیمی ترین آبنبات کاراملی موجود هستند. چطور می توان در برابر جویدن کارامل نرم این آبنبات مقاومت کرد؟ خوردن آبنبات های Sugar Daddy زمان می برد. شما نمی توانید در خوردن این آبنبات های کاراملی شیری خوشمزه عجله کنید. پس با آرامش از طعم ماندگار کارامل این آبنبات مشهور قدیمی لذت ببرید. 

آبنبات شوگرددی

4.    آبنبات Pop Rocks 

تکه های کوچکی از  آبنبات شیرین که در دهانتان می ترکد. شما می توانید هم صدای آن را بشنوید هم طعم این آبنبات را بچشید. چه طرفدار این آبنبات باشید چه نباشید، مطمئنا خوردن Pop Rocks تجربه ای خاطره انگیز خواهد بود. Pop Rocks  یک آبنبات محبوب قدیمی است که هر بسته ی آن محتوی طعم میوه ای شیرین و ترقه ای و جوشان است. آبنبات Pop Rocks   در اصل انفجاری است از گذشته! ما از سال 1975 این آبنبات قدیمی را می خوریم و هنوز هم یک آبنبات کلاسیک محسوب می شود. در یک برهه از زمان به خاطر پخش شدن شایعه ی اینکه مایکی(در تبلیغ Life Cereal) با خوردن یک بسته Pop Rocks  و بعد نوشیدن یک بطری نوشابه بعد از آن شکمش ترکیده و مرده، باعث ایجاد ولوله ای در مردم شد. این خبر صحت ندارد. مایکی هنوز زنده و سلامت است و شاید همین الان در حال خورد یک بسته Pop Rocks  باشد(من شنیده ام که طعم هندوانه، طعم مورد علاقه ی اوست). سری به گذشته بزنید و از خوردن این آبنبات لذت ببرید.

آبنبات

5.    آبنبات Nerds

شاید این آبنبات ها کوچک باشند، اما در عین حال ترد، تند و خوشمزه اند! هر کدام از جعبه های آبنبات Nerds  حاوی دو بسته است که هر کدام طعم متفاوتی دارند اما در یک جعبه ی کوچک و رنگی ارائه می شوند. آبنبات های Nerds  توسط Willy Wonka  در Chocolate Factory  ساخته شدند. این آبنبات های کوچک جادویی انفجاری از طعم بسیار شیرین تا شدت ترش هستند. آبنبات های Nerds  عالی تر می شوند وقتی دهانتان پر از این آبنبات باشد و بخواهید حرف بزنید. شما می توانید طعم های موجود در جعبه ها را بهم ترکیب کنید و بخورید یا هر طعم را جداگانه بخورید. آبنبات های Nerds  از دهه ی 70 میلادی به بازار آمدند و هنوز هم آبنبات هایی هیجان انگیز هستند.

آبنبات


6.    آبنبات Jawbreakers

شاید این آبنبات سفت ترین آبنباتی باشد که تاکنون ساخته شده است! به خاطر تعداد زیاد لایه های این آبنبات و هچنین لایه های شیرین با طعم ماندگارش، شما بعد از خوردن آن برای مدتی قادر به صحبت نخواهید بود. این آبنبات برای یک رانندگی طولانی به همراه بچه ها بسیار مناسب است. یک زمانی این آبنبات به عنوان " آرواره خرد کن" معروف بود و دلیل خوبی هم برای آن وجود داشت. جویدن و خرد کردن این آبنبات تا زمانی که به آخرش نرسیده اید تقریبا غیرممکن است. بعضی Jawbreaker  ها از نظر اندازه کوچک و بعضی دیگر غول پیکرند. در درون بعضی از این آبنبات ها به عنوان جایزه ی رسیدن به وسط آبنبات، آدامس قرار داده شده است. این آبنبات ها از اوایل دهه ی اول قرن نوزده میلادی شروع به درد آوردن فک ما کرده اند. این آبنبات قدیمی آمده که بماند.

آبنبات


7.    تافی آب نمکی Salt Water Taffy

تافی آب نمکی یک خوراکی قدیمی است. این آبنبات در دهه ی 80 قرن 18 میلادی به وجود آمد و هنوز هم در بازار وجود دارد. نگذارید نام این آبنبات شما را گول بزند. برخلاف نامش هیچ نمکی در تافی آب نمکی وجود ندارد. من به شما اطمینان می دهم که این آبنبات شیرین، جویدنی ،چسبنده و کشسانی است. تافی آب نمکی در طعم ها و رنگ های مختلفی عرضه شده است ،از پاستیلی نرم گرفته تا رنگ سیاه، که آن را گزینه ای عالی برای آراستن ظرف آبنبات بعدیتان می کند. پیر و جوان همگی عاشق تافی آب نمکی هستند.

آبنبات


8.    آبنبات Jolly Ranchers

این آبنبات ها ماندگارند و همه ی طعم ها را دارند و همچنین توپر و میوه ای هستند! آبنبات Jolly Ranchers  آبنباتی قدیمی است که اولین بار در سال 1949 تولید شد. نام این آبنبات را Jolly Ranchers  گذاشتند تا بیانگر مهمان نوازی شرکت غربی باشد. حتما هم همینطور است! آبنبات های Jolly Ranchers  لبخند را بر لب هرکسی می‌آورند. آبنبات Jolly Ranchers  می خواهد با طعم میوه ای شدیدش حس چشایی شما را تحریک کند. این آبنبات همچنان طعم میوه ای اصلی خود را حفظ کرده است و حتی ترکیبی از طعم میوه ای و ترش را نیز ارائه کرده است! اگر آدم جسوری هستید حتما دلتان می خواهد طعم دارچینی تند Jolly Ranchers  را امتحان کنید.

آبنبات

9.    آبنبات Smarties

اسمارتیز یک آبنبات کلاسیک کانادایی است که اولین بار در سال 1937 تولید شد! آبنبات های اسمارتیز هم برای شریک شدن خوبند هم نه! به خاطر تنوع رنگی روشن تا تیره با پوشش آبنباتی و همچنین مغز آبنبات شیری خامه ای آن ها مقاومت در برابر شان بسیار مشکل است. به هر حال "شما اسمارتیز را آرام آرام می مکید یا سریع آن را گاز می زنید و خورد می کنید؟".

آبنبات


10.    آبنبات شیری Dudes

 یک آبنبات ناب که طعم کارامل و آبنبات شیری را ترکیب کرده است، چطور می توان از این آبنبات گذشت؟  آبنبات شیری Dudes  اولین بار در سال 1926 عرضه شد، من واقعا فکر نمی کردم این آبنبات این قدر قدیمی باشد! این آبنبات ها، آبنبات های گردی هستند که درونشان یک ناگت کاراملی قرار دارد و سطح آن کاملا با آبنبات پوشیده شده است. آبنبات شیری Dudes یک خوراکی مشهور در نمایش تئاتر است. شکی نیست که این آبنبات گزینه ی خوبی برای خوردن بعد از پاپ کرن کره ای است.

آبنبات

11.    آبنبات های Charms Blow Pop

آب نباتی که آدامس بادکنکی در وسط آن قرار دارد! هر کس که اولین بار این ایده را ارائه داد واقعا باهوش بوده است! اگر این آب نبات ها این شکلی نبودند و نمیشد از آن ها لذت برد، واقعا دوران کودکی ناقص می ماند. آب نبات Charms Blow Pops  در طعم های بسیاری عرضه می شوند و واقعا انتخاب یکی از آن ها بسیار سخت است. چند تا از طعم های مدرن این آب نبات سیب ترش، بستنی سیاه، تمشک آبی، هنداونه و آبنبات ذرت است. شکستن این آب نبات های قدیمی سخت است، شما اول باید از آب نبات خوشمزه ی آن بگذرید تا به آدامس بادکنکی برسید. آین آب نبات ها اولین آب نبات های جهان بودند که با آدامس پر شدند! این آب نبات ها از دهه ی 70 میلادی به بازار عرضه شدند. 

آبنبات

12.    آبنبات Atomic fireballs 

اگر آدم جسور و شجاعی هستید و به دنبال یک آبنبات تند نه شیرین هستید، قطعا عاشق این آبنبات ها خواهید شد. Atomic Fireballs اولین بار در سال 1954 به بازار عرضه شد و امروزه در جهان هفته ای 15 میلیون از آن به مصرف می رسد. گفته می شود این آبنبات با ترکیب طعم تند و ادویه ای دارچین باعث تحولی در صنعت آبنبات در جهان شده است. اگر طرفدار طعم های تند و تیز هستید، این آبنبات ها برای شما ساخته شده اند. آبنبات های Atomic Fireballs  قطعا می توانند حس چشایی شما را نیز منقلب کنند. 

آبنبات


13.    آبنبات میوه ای و جویدنی Starburst

" به طور وصف ناپذیری آبدار" بله، بهترین توصیف برای آبنبات starburst  همین است. این تکه های نرم و جویدنی تافی که درنهایت کیفیت هستند.از سال 1967 به بازار عرضه شدند. زمانی که این آبنبات اولین بار در انگلستان تولید شد نامش "Opal Fruits " بود، اما بعد از اینکه در بازار آمریکای شمالی عرضه شد، نامش به Starburst  تغییر کرد. نمی توانم تصور کنم این آبنبات نامش opal Fruits  باشد، Star Burst نامی است که مختص آن است. این نام مناسب این آبنبات برای میل کردن با دیگران عالی است و حتی می توانید از آن برای فریفتن دیگران استفاده کنید. این آبنبات ها در بسته بندی های کوچک مناسبی عالی ارائه می شوند و واقعا اندازه آن برای قرار گرفتن در جیب مناسب است.


14.     آب نبات Junior Mint 

 هر روز 15 میلیون از این آبنبات تولید می شود! اگر عاشق ترکیب طعم آبنبات و نعنا هستید دیگر نیازی نیست بگردید. این آبنبات ها با مغز نعنای تازه و پوشش آبنبات تلخ، خوراکی مناسبی برای رفع خستگی است. آبنبات Junior Mint  اولین بار در سال 1949 به بازار عرضه شد و تا به امروز آبنباتی قدیمی و مشهور باقی مانده است.

آبنبات

15.    آبنبات ماهی سوئدی 

شاید شما از تن ماهی خوشتان نیاید، اما نمی توانید در برابر آبنبات ماهی سوئدی مقاومت کنید! آبنبات مطمئنی که در مغازه ی کوچک سر کوچه پیدا می شود، به راحتی می توانید پاکت خرید خود را از آن پر کنید و میل کنید. آبنبات ماهی سوئدی در دهه ی 50 قرن نوزده میلادی عرضه شد و هنوز هم یک آبنبات قدیمی محبوب است. طعم شیرین و میوه ای این آبنبات ها رمز و رازی با خود دارد. برخی می گویند طعم گیلاس است برخی دیگر می گویند تمشک. در واقع آن ها می گویند طعم این آبنبات بیشتر نوعی توت ناشناخته به نام lingonberry است. هر توتی هم که باشد ما این آبنبات را انتخاب خواهیم کرد. این آبنبات قدیمی برای هر سنی مناسب است. چه کسی می دانست که این آبنبات ماهی های قدیمی بسیار ناشناخته بوده اند!

آبنبات

16.    تکه آبنبات Milky Way

آیا راه من را میروید؟ اگر عاشق آبنبات راه شیری باشید، راه من راه می روید. ناگت مالت آبنباتی ترکیب شده با کارامل و پوشیده شده با آبنبات شیری، این آبنبات تمام چیزی است که یک آبنبات کلاسیک نیاز دارد.  اولین نمونه از این آبنبات محبوب قدیمی در سال 1923 تولید شد. آبنبات راه شیری واقعا قدرت ماندگار شدن را دارد. این آبنبات خوشمزه و لذت بخش قدیمی واقعا چیزی ورای این دنیاست. 

آبنبات

17.    آبنبات Skittles 

یک آبنبات شگفت انگیز با رنگین کمانی از رنگ ها! خوردن آبنبات Skittle  یکی از الزامات است. هر تکه از این آبنبات لذیذ علاوه بر رنگ روشنی و رنگارنگ بودن، طعم میوه ای فوق العاده ای نیز دارد. آبنبات های خوشمزه ی Skittle  با طعم های رنگین کمانی اولین بار در سال 1979 عرضه شدند. امروزه علاوه بر نمونه ی اصلی انواع مختلفی از این آبنبات نیز عرضه شده است. این آبنبات ها شامل Skittles Sour، Skittle Brightside، Skittle Wildberry , و Skittle Sweet Heat است. آبنبات Skittles  اصلی به شما این فرصت را می دهد تا دوباره بچگی کنید. شما چطور؟ دوست دارید کدام یک را امتحان کنید؟

آبنبات

18.    آبنبات Tootsie Roll

آبنبات Tootsie Roll، آبنباتی قدیمی با طعمی نوستالژیک است که یادآور روزهای گذاشته است. اگر بخواهیم یک کلاس جداگانه برای این آبنبات در نظر بگیریم من هرگز آبنباتی شبیه به Toosie Roll ندیده ام. نه از نظر کارامل، نه از نظر نوع تافی و نه حتی جویدن و طعم این آبنبات خوشمزه رقیبی ندارد. این آبنبات، اولین آبنبات سکه ای بود. همچنین این آبنبات قدیمی به عنوان آذوقه به سربازان داده میشد. این آبنبات از سال 1907 به بازار عرضه شده است.

آبنبات

19.    آبنبات Candy Corn

این آبنبات بسیار قدیمی است. آبنبات Candy Corn اولین بار در سال 1880 میلادی عرضه شد و در آن زمان آن را به نام " غذای جوجه" می شناختند. به نظر من تغییر نام این آبنبات به ذرت آبنبات خیلی جذاب تر است. هر موقع از سال که باشد، چه هالوین باشد چه نباشد، شما می توانید از خوردن این آبنبات لذت ببرید.

آبنبات

 
20.    آبنبات فنجانی Reese  با طعم کره ی بادام زمینی

اینکه این آبنبات ها در صدر پرفروش ترین آبنبات های آمریکای شمالی قرار دارد دلیلی دارد. هیچ چیز در جهان به خوبی ترکیب کره ی بادام زمینی و آبنبات نیست. آبنبات های فنجانی Reese با طعم کره ی بادام زمینی دارای انواع متنوعی از جمله آبنبات سفید، ترد، سایز بزرگ و حتی آبنبات تلخ است. همچنین این آبنبات یکی دیگر از آبنبات های قدیمی است که ما عاشق لذت بردن از آن هستیم. آبنبات های فنجانی Reese با طعم کره ی بادام زمینی امروزه به صورت مغزدار ارائه می شوند. برند Reese  به معنای واقعی شاخص است و اولین بار در سال 1928 به بازار عرضه شد و امروزه در سراسر جهان شناخته شده است.
آبنبات

21.    آبنبات Hershey’s Kisses

شیرین تر از یک بوسه چیست؟ آبنبات Hershey’s Kiss. این تکه های شیرین آبنبات Hershey  به خاطر شکل خاص خود بسیار معروفند و هنوز هم از زمان عرضه ی خود در سال 1907 شهرت خود را حفظ کرده اند. هنوز هم کسی دقیقا نمی داند که چرا به آن ها نام بوسه داده اند. برخی می گویند این نام را به خاطر صدایی که ماشین تولید کننده ی آن هنگام خروج این آبنبات ایجاد می کرد گذاشته اند. خیلی سخت است که فقط به خوردن یک آبنبات Hershey  اکتفا کنیم.

آبنبات

 

22.    آبنبات M & M

آبنبات های M& M  جزو آبنبات های قدیمی محبوب است! این آبنبات ها اولین بار در سال 1941 عرضه شد و هنوز هم مثل روز اول مشهورند. آبنبات های M & M در بیش از 100 کشور فروخته می شوند و روزانه بیش از 40 میلیون عدد آبنبات M & M  تولید می شود. آبنبات  M & M  اصلی شکلات شیر با روکش آب نبات روشن بود. دومین نمونه ی معرفی شده از آبنبات  M & M  با طعم های کره ی بادام زمینی، چوب شور، آبنبات تلخ، کارامل، بادام و حتی توت فرنگی بود. تمام طعم های M & M  خوشمزه اند. پس دست به کار شوید، تمام آن ها را امتحان کنید و اجازه دهید این آبنبات ها در دهانتان آب شوند نه در دستتان.

آبنبات

23.    آبنبات Life Savers

آبنبات  Life Savers  اولین بار در سال 1912 عرضه شد. این آبنبات های قدیمی جزو آبنبات های ماندگار دنیا هستند. به یاد دارم که ما هر سال نوع کریسمسی این آبنبات را تهیه می کردیم و همیشه این آبنبات مناسبت ها را به روزی خاص و به یاد ماندنی تبدیل می کرد. این آبنبات اولین بار با طعم نعنایی فلفلی عرضه شد. در سال 1935 رول های رنگارنگ این آبنبات عرضه شد که من خوردن آن ها را به یاد دارم. این آبنبات دارای طعم های لیمو ترش، لیمو سنگی، پرتقال، گیلاس و آناناس است. من نمی توانم طعم آبنبات Butter Rum Life Savers  را از یاد ببرم. آن ها واقعا خوشمزه اند. امروزه Life Savers  بصورت آدامس هم عرضه می شوند. اما هیچ چیز نمی تواند با آن آبنبات های  سفت که یک سوراخ در وسط داشت و می توانستی به راحتی آن را خورد کنی رقابت کند!  به هر حال می توان گفت آبنبات Life Savers " دالانی از شادی" است.

آبنبات

24.    آبنبات Laffy Taffy

شیرینی جویدن آبنبات  Laffy Taffy با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست. این آبنبات ها هنوز روی جلدشان جوک معروف خود را دارند، پس با خرید این آبنبات هم می خندید هم از خوردن آبنبات خوشمزه لذت می برید! Laffy Taffy  بسیار خوش طعم و تافی آن ماندگار است. گزینه ی خوبی برای میل کردن هنگام کار است به خصوص زمانی که روز کاریتان بسیار خسته کننده بوده و حس می کنید هیچ وقت تمام نمی شود. این آبنبات با طعم های گیلاس، انگور، هندوانه، توت فرنگی و طعم مورد علاقه ی من موزی عرضه می شوند. طعم جدیدی به آبنبات های Laffy Taffy  اضافه شده که آن طعم آناناس است، برگرفته از طعم های استوایی و گرمسیری کشور مکزیک. مهم است که این آبنبات قدیمی را برای روز مبادا نگه دارید. این آبنبات از دهه 70 قرن نوزده میلادی عرضه شد و به یک آبنبات کلاسیک قدیمی تبدیل شد. به هر حال، آن چیست که پا ندارد اما می تواند باز شود؟ بله، موز! جوک مورد علاقه ی شما از آبنبات Laffy Taffy  چیست؟

آبنبات

25.    آبنبات ترش Wareheads

شاید شما طرفدار طعم شیرین باشید اما همیشه جایی برای طعم خیلی ترش وجود دارد. برای چروک شدن بی سابقه ی لب هایتان آماده باشید. آبنبات Wareheads می طلبد که شما بعد ترش خود را به کار بگیرید. این آبنبات های قدیمی در اصل از تایوان آمده اند. آن ها در سال 1980 وارد آمریکای شمالی شدند. بعد از خوردن آبنبات Wareheads  شما برای 30 ثانیه احساس پشیمانی کامل خواهید داشت.  طعم ترش طاقت فرسای آن باعث می شود صورت شما مچاله شود و چشمان لوچ شده از شدت ترشی باعث می شود حس کنید دیگر نمی توانید از آن بخورید. اما قسمت جالب ماجرا اینجاست که ناگهان به طور معجزه آسایی این طعم ترش به طعمی شیرین و میوه ای تبدیل می شود. هیچ رقیبی برای آبنبات Warhead وجود ندارد و عاشقان آبنبات حتما باید آن را امتحان کنند. پس دست به کار شوید و دوربینتان را آماده کنید. از دوستانتان بخواهید این آبنبات را امتحان کنند و در همین حین از چهره ی جالب آن ها عکس بگیرید.  ما شما را به چالش می طلبیم!

آبنبات

26.     پشمک (Cotton Candy) 

فقط استشمام عطر پشمک کافیست تا شما حس کنید در وسط یک کارناوال شادی قرار دارید. هیچ چیزی مثل این شیرینی نرم و لطیف وجود ندارد. پشمک  توسط یک دنداپزشک که در عین حال وکیل هم بود، اختراع شد. در برخی نقاط جهان آن را با نام " نخ پری" می شناختند و هنوز هم به همین نام می شناسند. اما چیزی که در آمریکای شمالی در ذهن ها حک شده Cotton Candy  است. پشمک  تجربه ای بی نظیر از یک آبنبات است. این آبنباتی را باید لمس کنید، به همین خاطر بهتر است با تمام وجود از آن لذت ببرید. همیشه برای لذت بردن از این آبنبات خوب قدیمی وقت هست.

آبنبات

27.    آبنبات Razzles

آبنباتی که به آدامس تبدیل می شود. Razzle ها فوق العاده اند. انگار دو آبنبات را در یک بسته قرار داده اند.  امتحان کردن آبنبات Razzles  جزو الزامات است. این آبنبات اولین بار در سال 1966 عرضه شد. بدون آبنبات Razzles  گویی کودکی آدم ناتمام است. کیفیت فوق العاده ی آن باعث شده که ما همیشه عاشق آن باقی بمانیم. هنوز هم طعم اصلی و عالی Razzles  به بازار عرضه می شود اما این شرکت انواع دیگری نیز به آن اضافه کرده است که شامل Razzles  ترش، Razzles  استوایی و  Razzles Fizzles است. 

آبنبات

28- Gummi Bears( پاستیل خرسی)

این خرس ها همیشه خوشمزه هستند. این خرسی ها در چندین طعم میوه ای عرضه می شوند، این آبنبات های قدیمی از دهه ی 20 قرن نوزده میلادی به بازار آمدند و نیاز ما به شیرینی را برآورده کردند! اولین شرکتی که آدامس خرسی را تولید کرد شرکت Haribo  بود و بعد از آن چند شرکت دیگر نیز آدامس خرسی تولید کردند. این خوراکی های کوچک به خاطر داشتن رنگ ها و طعم های متفاوت گزینه ای عالی برای قرار گرفتن در بوفه خوراکی است. 

آبنبات

29.    آدامس بادکنکی Dubble Bubble

زندگی کسی که عاشق آبنبات است بدون داشتن نوعی از آدامس بادکنکی قدیمی ناقص خواهد بود! آدامس Dubble Bubble  یک آدامس محبوب قدیمی است. ما این آدامس را از سال 1928 داریم و می توانیم بجویم! فقط استشمام عطر تکه ای از این آدامس می تواند شما را دوباره به بچگی بگرداند. این آدامس علاوه بر داشتن طعم عالی می تواند بهترین بادکنک ها را هم درست کند. هیچ آدامس بادکنکی دیگری نیست که چنین طعم متمایز و بوی جالبی داشته باشد. حتی اگر یک فرد بالغ باشید باز هم از باز کردن جلد صورتی روشن آن هیجان زده خواهید بود. آدامس بادکنکی Dubble Bubble  آدامس بادکنکی قدیمی محبوب ماست.

آبنبات

30.    آبنبات شیرین بیان Twizzlers

لیست آبنبات های ما بدون اسم آبنبات شیرین بیان کلاسیک ناقص می ماند.  آبنبات Twizzlers  معروف ترین آبنبات شیرین بیانی است که در آمریکای شمالی مصرف می شود. یک واقعیت جالبی که وجود دارد این است که تنها شیرین بیان سیاه Twizzlers حاوی عصاره ی واقعی شیرین بیان است. شیرین بیان قرمز یا سیاه، اصلی یا فرعی، هرچه باشد این یک آبنبات قدیمی است که تمام جهان عاشق خوردن آن هستند. هر ساله 1 و نیم میلیون کیلومتر از این آبنبات تهیه می شود! این میزان تقریبا برابر 40 بار گردش دور زمین است! همچنین این آبنبات بخشی از رژیم غذایی یک بوکسور معروف به نام Floyd Mayweather قبل از انجام مبارزه است. آبنبات Twizzlers  را می توان به عنوان نی نیز استفاده کرد! کافیست سر و ته آبنبات را گاز بزنید تا یک نی داشته باشیدکه هم دوستدار طبیعت است هم خوشمزه. 

آبنبات

امیدوارم شما هم از این لیست 30 مورد به اندازه ی ما هنگام نوشتن نمونه ها لذت برده باشید.

اگر فکر می کنید آبنباتی هست که ما در این لیست جا انداخته ایم حتما در قسمت نظرات کاربران با ما به اشتراک بگذارید.
 

فائزه محبت‌دار

فائزه محبت‌دار

مجله اینترنتی شیرینیتا

استراحت کنید، kit kat میل کنید (شعار شکلات کیت کت 1957) مطلب قبلی

استراحت کنید، kit kat میل کنید (شعار شکلات کیت کت 1957)

فرانکلین کلارنس مارس مطلب بعدی

فرانکلین کلارنس مارس

نظر کاربران

  • این آبنبات ها توی ایرانم هستن مگه؟

    سلام برخی موارد در فروشگاه های ایران موجوده و میتونید تهیه کنید و اگر علاقه مند باشید موارد دیگر رو هم میتونید از فروشگاه آمازون تهیه کنید.

  • آبنبات شو شو شکلش شبیه Life Savers بود ولی سیز کم رنگ یا آبی کم رنگ اغلب نعنایی بود وای آدامس عسلی الان برندش یادم نیست ولی مربع شکل بود و وسطش یک مایع عسلی و طعم دار داشت

    مرسی که اطلاعاتتون رو با ما به اشتراک گذاشتید. موفق باشید

نظر خود را بنویسید

CAPTCHA

برای خبرنامه ثبت نام کنید

به خبرنامه ما بپیوندید و اخبار جدید ما را دنبال کنید.