برچسب ها

بستنی مگنوم (magnum)؛ پادشاه بستنی ها

بستنی مگنوم (magnum)؛ پادشاه بستنی ها

بستنی در اصل یک دسر منجمد و شیرین است که در تولید آن از 10 تا 16 درصد چربی شیر استفاده می شود؛ بستنی مگنوم نیز با ترکیب خاص خود، در دسته همین خوراکی شیرین قرار دارد. می توان با قطعیت گفت بیش از 90 درصد از انسان ها، از زمان اختراع بستنی در دنیا، عاشق این خوراکی سرد، خوش طعم و جذاب شده اند. امروزه تنوع تولید بستنی در کارخانه های بستنی سازی بسیار بالا است. از معروف ترین بستنی ها در دنیا، بستنی های میوه ای ایتالیایی، بستنی های سنتی، بستنی های یخی، میلک شیک ها، و از معروف ترین برندهای بستنی، بستنی هاگن داز، بستنی قیفی کورنتو، بستنی مگنوم و... هستند. بستنی مگنوم، از بستنی های پر طرفدار در سرتاسر دنیاست، به طوری که شعبه و نمایندگی های بستنی مگنوم، در بیشتر کشورها دایر است. در ایران نیز بستنی مگنوم بسیار شناخته شده و محبوب است و در سطح وسیعی توسط کارخانه های لبنیات ایران، تولید می شود، تا جایی که ممکن است بعضی ها مگنوم را یک برند ایرانی بدانند، اما بد نیست درباره خاستگاه اصلی بستنی پرطرفدار مگنوم بیشتر بدانیم.

 تاریخچه بستنی مگنوم

از آنجایی که بستنی مگنوم در ایران بسیار شناخته شده و محبوب است، شاید بسیاری از ایرانی ها با شنیدن نام بستنی مگنوم، آن را یک محصول ایرانی تصور کنن، اما برند مگنوم در اصل متعلق به کشورهای دانمارک، بلژیک و سوئد است که توسط شرکت هلندی-بریتانیایی یونیلور، به بازار عرضه می شود. اصل بستنی مگنوم اولین بار در اواخر دهه 80 میلادی در شرکت فریسکو دانمارک، توسط مدیر تولید این شرکت، مگنس ویک لارسن، ساخته شد. هدف از ساخت بستنی مگنوم، تولید اولین بستنی چوبی مخصوص بزرگسالان بود و البته که مگنوم با این تولید، خیلی زود به هدف خود رسیده و بزرگسالان را نیز مانند کودکان به جمع مشتریان بستنی های خود افزوده است.

انواع بستنی مگنوم

مدل های بستنی مگنوم

اولین نوع از بستنی مگنوم که بعدها به مگنوم کلاسیک معروف شد، شامل یک بستنی چوبی وانیلی 80 گرمی با روکشی از شکلات بلژیکی بود که تحمل دمای 40 درجه را نیز داشته و پس از خارج شدن از یخچال، خیلی زود ذوب نمی شد. 
طعم غالب وانیل با کیفیت در ترکیب با شکلات بلژیکی خالص و خوش طعم باعث شد بستنی مگنوم خیلی زود جای خود را در دل طرفداران بستنی باز کند. در سال 1992 بستنی مگنوم با طعم های دیگری مانند مگنوم بادامی، مگنوم دابل چاکلت و مگنوم وایت (با روکش شکلات سفید)، به بازار عرضه شد. پس از آن در حدود سال 1994، بستنی قیفی مگنوم تولید شد؛ اما یک نوآوری دیگر از بستنی مگنوم در سال 2002 به جهان عرضه شد و آن تولید ساندویچ بستنی بود، این بستنی های لقمه ای با طعم های شکلات و کارامل و ترکیبی از فندق و بادام در لایه روکش آن تولید می شد. در اواخر همان سال ترکیبی از بستنی وانیلی و ترافل شکلاتی با روکش معروف شکلاتی بستنی مگنوم تولید و به بازار عرضه شد. در حین این تولیدات، مگنوم شروع به تولید محصول ماست بستنی با طعم جدید رزبری کرد، اما ماست بستنی مگنوم مانند سایر تولیداتش مورد استقبال قرار نگرفت.
در سال های بعد از 2002 تا امروز، بستنی مگنوم در طعم های جدید و متنوع زیادی چون کاپوچینو، نعناع، کارامل، تمشک و... به تولیدات خود ادامه داد، زیرا تولیدکنندگان بستنی مگنوم خوب می دانند که نوآوری، رمز ماندگاری در عرصه تولید و تجارت است.

پکیج 7 گناه کبیره بستنی مگنوم

یکی از تولیدات خاص بستنی مگنوم، چیدمان و عرضه 7 طعم بستنی در یک پکیج بود، اما چیزی که این پکیج را خاص و ویژه کرد، انتخاب نام عجیب آن بود. نام محصول ترکیبی و جدید مگنوم 7 گناه مرگبار بود که از 7 گناه کبیره ذکر شده در انجیل برداشت شده بود. مگنوم نام هر گناه را به شرح زیر روی یک نوع و طعم از بستنی هایش قرار داد.
گناه طمع: شامل تیرامیسو و شکلات؛
گناه تنبلی: شامل بستنی کاراملی و شکلاتی؛
گناه شهوت: شامل بستنی وانیلی با توت فرنگی شکلاتی؛
گناه حسادت: شامل بستنی با طعم پسته و شکلات؛
گناه شکم پرستی: شامل بستنی با روکش شکلات سفید؛
گناه انتقام: شامل بستنی شاتوتی و شکلاتی؛
و در آخر گناه غرور: شامل بستنی با طعم شامپاین فرانسوی و روکشی از شکلات سفید.
پکیج بستنی های 7 گناه مرگبار مگنوم، به صورتی نبود که تولید انبوه شده و به بازار عرضه شود، این بستنی ها در سال 2005 میلادی، به صورت کاملا محدود، در موارد سفارشی و با اهداف خاص، تولید می شد.

تولید بستنی مگنوم در کشورهای دنیا

تولیدات بستنی های مگنوم در بسیاری از کشورهای دنیا گسترش یافت، از جمله کشورهایی که بستنی مگنوم در آنها طرفداران زیادی دارد می توان از آمریکا، استرالیا، ایالات متحده آمریکا، هند و نیوزلند را نام برد. همچنین بستنی مگنوم در هر کشوری که وارد شد، یک سری طعم جدید به آن اضافه شد به طوری که از سال 1989 تا سال 2014، حدود 27 نوع طعم و مدل از بستنی مگنوم تولید شده است.

بستنی مگنوم

معروف ترین طعم های بستنی مگنوم

از معروف ترین طعم ها و مدل های بستنی مگنوم می توان این موارد را نام برد: بستنی مگنوم وانیلی با روکش شکلات، مگنوم وانیلی با روکش شکلات تلخ، مگنوم دبل چاکلت، مگنوم کاراملی، مگنوم با روکش شکلات نعنایی، مگنوم شاه توت، مگنوم با روکش شکلات سفید و نیز بستنی مگنوم طلایی-بادامی. 
جدای از طعم های متنوع، بستنی مگنوم در مدل ها و سایزهای گوناگونی تولید می شود از جمله بستنی چوبی در سایز کوچک، ساندویچ بستنی مگنوم، بستنی قیفی مگنوم و بستنی های لقمه ای.

بستنی مگنوم وگان

کارخانه بستنی سازی مگنوم، برای اولین بار در سال 2018، اولین بستنی وگان خود را تولید کرد؛ این بستنی ابتدا در دو طعم مگنوم وگان کلاسیک و مغز بادام وگان به بازار عرضه شد. بستنی وگان مگنوم پس از تولید، برای اولین بار به کشورهای انگستان، سوئد و فنلاند صادر شد و از همان ابتدا مورد استقبال قرار گرفت.

بستنی وگان چیست؟

اگر برای شما هم سوال است که بستنی وگان چیست و چه تفاوتی با بستنی های دیگر دارد، باید بگوییم در بستنی وگان از جمله بستنی وگان مگنوم، از شیر و مواد لبنی حیوانی استفاده نمی شود و به جای آن از شیر نارگیل، شیر بادام و دیگر شیرها با پایه گیاهی استفاده می شود. بستنی های وگان مناسب افراد وگان است که گیاهخوار بوده و علاقه به مصرف محصولات حیوانی ندارند؛ همچنین بستنی وگان برای افرادی که به لاکتوز و کازئین (که نوعی پروتئین موجود در شیر است) حساسیت دارند نیز کاملا مناسب است.
بد نیست بدانیم بستنی های وگان، بافتی کاملا شبیه به بستنی های معمولی داشته و حتی گاهی کرمی تر بوده و با طعم های فوق العاده ای که دارد، مورد سلیقه اکثر بستنی دوستان می باشد، تا جایی که هستند افرادی که نه وگان هستند و نه به لاکتوز حساسیت دارند، اما به دلیل طعم فوق العاده، بستنی وگان را انتخاب می کنند. از دیگر مزیت های بستنی وگان مگنوم این است که این محصول، برای افرادی که رژیم غذایی خاصی دارند نیز مناسب بوده و مصرف آن، کالری زیادی به بدن وارد نمی کند. از آنجایی که بستنی وگان مگنوم، یک محصول کاملا سلامت محور است، خیلی زود پرطرفدر شد و امروزه در سرتاسر دنیا، هر کجا که محصولات مگنوم وارد و یا تولید می شود، بستنی وگان مگنوم نیز عرضه می شود.
 

تولید بستنی مگنوم در ایران

همان طور که گفتیم بستنی مگنوم در ایران نیز مانند بسیار از کشورهای جهان طرفداران زیادی دارد، برای همین محصولات مشابهی با همان نام مگنوم توسط کارخانه های لبنیات ایرانی از جمله میهن، کاله، پگاه، چوپان و... تولید می شود. از پرطرفدارترین طعم های بستنی مگنوم در ایران بستنی مگنوم دبل چاکلت و مگنوم پریمیوم تولید شده توسط شرکت های ایرانی است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(6) 4.3

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

نظرات

  • مگنوم خداست

    یاسی عزیز، بستنی مگنوم واقعا خوشمزه است.

  • مگنوم گرونه ولی ارزش داره واقعا

نظر خود را بنویسید

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ثبت کنید