خبر فوری :

آموزش طرز تهیه شیرینی ماکارون فرانسوی

  • کالری 260
  • زمان آماده سازی 15 دقیقه
  • زمان پخت 45 دقیقه
  • زمان کل 60 دقیقه


مواد لازم برای تهیه ماکارون فرانسوی

ردیف نام مواد مقدار
1 پودر شکر ۳/۴ پیمانه یا ۱۰۰ گرم
2 پودر بادام ۳/۴ پیمانه یا ۱۰۰ گرم
3 سفیده تخم‌مرغ ۲ عدد
4 نمک کمی
5 شکر دانه ریز ۱/۴ پیمانه یا ۵۵ گرم (شکر دانه ریز)
6 رنگ خوراکی


مواد میانی ماکارون فرانسوی

ردیف نام مواد مقدار
1 کره ۲/۳ پیمانه یا ۱۵۰ گرم
2 پودر شکر ۲/۳ پیمانه یا ۷۵ گرم
ماکارون- Macaron- یک شیرینی فرانسوی است که ماده اصلی آن سفیده تخم مرغ و شکر است. شیرینی ماکارون را می توانید در رنگ ها و اندازه های مختلف درست کنید.

طرز تهیه ماکارون

 

1- قبل از شروع کار، تخم مرغ را از یخچال خارج  کنید تا به دمای اتاق برسد. همه مواد لازم را روی میز بچینید.
2- فر را در دمای 300 درجه فارنهایت یا 140 درجه سلسیوس روشن کنید. 
3- پودر شکر و پودر بادام را جداگانه الک کنید. قطعات بزرگ را دور بریزید و سعی نکنید با فشار دادن از الک رد کنید. این کار باعث می شود بعدا سطح ماکارون شما صاف باشد. سپس پودر شکر و پودر بادام را با هم مخلوط کنید.
4- سفیده تخم مرغ را که به دمای اتاق رسیده با نمک توسط همزن بزنید تا کاملا پف کند. شکر را اضافه کنید و مجدد هم بزنید تا پف کند. در این مرحله می توانید رنگ خوراکی مورد نظر خود را اضافه کنید. در ریختن رنگ زیاده روی نکنید، ماکارون ها پس از پخت کمی پررنگ تر می شوند.

نکته: می توانید تخم مرغ را دو روز قبل بشکنید و زرده وسفیده را از هم جدا نمائید. سفیده را در ظرفی شیشه ای بریزید وسر آن را با سلفون بپوشانید. به این ترتیب آب اضافه آن کشیده شده و ماکارون شما عالی خواهد شد.
5-  سپس به آرامی مخلوط پودر بادام و شکر را به سفیده تخم مرغ اضافه کرده و هم بزنید. مخلوط کمی هوا خواهد داشت و کاملا یکدست نمی شود. نگران نباشید!
6- یک کاغذ قنادی درون سینی فر قرار دهید. ماکارون ها را داخل ماسوره با قطر 1 سانتی متر بریزید. سپس آنها را با فاصله مناسب در سینی قرار دهید. توجه کنید که ماکارون ها هنگام پخت کمی پف می کنند. ماسوره را بصورت عمودی به روی سینی بگیرید تا ماکارون ها کاملا به شکل دایره در بیایند. پس از پر شدن سینی آرام چند بار آن را روی کابینت بکوبید تا هرگونه هوای آن خارج شود.
 

طرز تهیه ماکارون

 

مطالب مرتبط : روش درست کردن شیرینی ماکارون ایتالیایی

 

7- بعد از 20 دقیقه که سطح ماکارون ها کاملا صاف شد، آنها را در فر به مدت 7 تا 8 دقیقه بپزید. سپس در فر را باز کنید تا بخار آن خارج شود و مجدد اجازه دهید ماکارون ها به مدت 7 تا 8 دقیقه بپزند. ماکارون ها هنگامی آماده اند که سطح آن ها اندکی سفت شده و پف کرده باشند.
8- کاغذ قنادی را از روی سینی فر برداشته و روی توری خنک کننده قرار دهید و اجازه دهید کاملا خنک شود. اگر وقتی هنوز ماکارون گرم است، بخواهید آن را از کاغذ جدا کنید، خرد می شود.
 

مواد میانی ماکارون

ابتدا کره نرم شده را خوب بزنید تا پف کند، سپس شکر را کم کم به آن اضافه کنید،تا پف کرده و خامه ای شود. سپس طعم دهنده را به آن اضافه کنید. می توانید برای ماکارون صورتی از طعم دهنده تمشک، برای ماکارون سبز از کرم پسته و پسته ریز شده و برای ماکارون زرد از طعم لیمو استفاده نمائید.


دستور پخت ماکارون

 

نصف قاشق از مواد را روی ماکارون قرار دهید و با یک ماکارون دیگر آن را مثل ساندویچ کنید. به آرامی فشار دهید تا بهم بچسبد.مقدار مناسبی از مواد میانی را بکار ببرید تا ماکارون شما ظاهر زیبایی داشته باشد.
ماکارون ها را می توانید همان موقع هم مصرف کنید اما بهتر است 24 ساعت آن را در یخچال قرار داده و سپس صرف کنید. با این کار ماکارون ها سفت تر و خوشمزه تر می شوند.
شیرینی ماکارون یک میان وعده خوشمزه و دسر عالی است وآماده کردن آن حدود یک ساعت زمان می برد.
 

ماکارون- Macaron- یک شیرینی فرانسوی است که ماده اصلی آن سفیده تخم مرغ و شکر است. شیرینی ماکارون را می توانید در رنگ ها و اندازه های مختلف درست کنید. وسط ماکارون را می توان با خامه ، نوتلا یا مربا پر کرد. ماکارون در ایران نیز طرفداران زیادی دارد و در شیرینی فروشی ها و کافه ها موجود است.

خوشحال میشویم نظراتان را با ما به اشتراک بزارید

برای خبرنامه ثبت نام کنید

به خبرنامه ما بپیوندید و اخبار جدید ما را دنبال کنید.