روش درست کردن شیرینی ماکارون ایتالیایی

ماکارون، از آن شیرینی های کوچک، نرم و خوشمزه ای است که خیلی ها عاشق شکل و مزه اش می شوند. ماکارون فرانسوی و ماکارون ایتالیایی، دو مدل معروف ماکارون هستند که در این نوشته قصد داریم تا آموزش ماکارون ایتالیایی را به شما بدهیم. راستش را بخواهید خود من ماکارون ایتالیایی را به خاطر طعم و ظاهرش به ماکارون فرانسوی ترجیح می دهم. خیلی ها فکر می کنند که درست کردن ماکارون ایتالیایی کار سختی است؛ اما اگر حوصله به خرج دهید و همه مراحلش را خوب انجام دهید، شیرینی ماکارون شما با ساختار فوق العاده و طعمی بی نظیر آماده می شود. خب بیایید زودتر شروع کنیم و با روش درست کردن ماکارون ایتالیایی آشنا شویم.

شیرینی ماکارون

آموزش شیرینی ماکارون به صورت مرحله به مرحله 

اگر بار اولتان است که ماکارون درست می کنید، شاید کمی دستپاچه شوید، اما اصلا نگران نباشید چون ما تمام مراحل لازم برای درست کردن ماکارون را به همراه عکس به شما یاد می دهیم تا بتوانید هر مرحله را خیلی خوب در خانه انجام دهید.
 

شیرینی ماکارون خوشمزه

قدم اول: آماده کردن تجهیزات و مواد لازم برای درست کردن ماکارون

برای درست کردن ماکارون ایتالیایی، شما به مواد اولیه زیر نیاز دارید:
پودر شکر: 4/3 پیمانه یا ۱۰۰ گرم
پودر بادام: 4/3 پیمانه یا ۱۰۰ گرم
سفیده تخم‌مرغ: ۲ عدد
شکر دانه ریز: 4/1 پیمانه یا ۵۵ گرم
کمی نمک
کره: 3/2 پیمانه یا ۱۵۰ گرم
پودر قند: 3/2 پیمانه یا ۷۵ گرم
در مرحله اول شما باید این مواد اولیه را به کمک ترازوی دیجتال اندازه گیری کنید و آنها را روی میز آشپزخانه بچینید. پودر بادام و آرد را الک کنید تا دانه های درشت آنها جدا شوند. کره و پودر قند را می توانید با هم ترکیب کنید و برای پر کردن قسمت میانی ماکارونها از آنها استفاده کنید.
برای درست کردن ماکارون ایتالیایی شما به تجهیزاتی مانند همزن برقی یا میکسر ایستاده، ترازوی دیجیتال، قیف و ماسوله، دماسنج، کاغذ روغنی و سینی بزرگ مخصوص فر نیاز دارید. یکی از ترفندهای مهم در آموزش ماکارون این است 

که کاسه همزن خود را با سرکه یا آب لیمو خوب تمیز کنید تا لکه های چربی داخل آن از بین برود. این کار باعث می شود سفیده تخم مرغ خیلی بهتر هم زده شود و پف کند.

شیرینی ماکارون خیلی نرم

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد اولیه خمیر ماکارون

آرد بادام الک شده و شکر دانه ریز را با هم ترکیب کنید و خوب هم بزنید. حالا شما باید سفیده تخم مرغ را با کمی نمک و پودر قند درون همزن بریزید و به سراغ مرحله بعدی بروید.
 

طرز تهیه شیرینی ماکارون

پیشنهاد میکنیم این مقاله راه هم مطالعه نمایید: طرز تهیه شیرینی لطیفه خانگی با فر و ماکروفر

مرحله سوم: درست کردن مرنگ ایتالیایی

برای درست کردن مرنگ مخصوص ماکارون ایتالیایی، سفیده تخم مرغ را درون همزن برقی بریزید و روی دور کند آن را هم بزنید. (در بعضی از رسپی های مخصوص ماکارون، به جای پودر قند از ترکیب آب و شکر استفاده می شود. به این صورت که آب و شکر را با هم مخلوط می کنند و روی حرارت می گذارند تا دمای آن به 110 درجه سانتیگراد برسد. سپس آب و شکر را به سفیده تخم مزغ اضافه می کنند و با همزن برقی همه آنها را مخلوط می کنند.) بعد از گذشت چند دقیقه، می توانید درجه همزن را روی دور تند بگذارید تا سفیده تخم مرغ خیلی خوب مخلوط شده و سفت و براق شود. اگر می خواهید ماکارون های رنگی درست کنید، در این قسمت می توانید رنگ خوراکی را با مرنگ ترکیب کنید.
طرز تهیه شیرینی ماکارون مرحله سوم

مرحله چهارم: اضافه کردن مرنگ ایتالیایی به خمیر ماکارون

در این مرحله، شما باید مرنگ را با خمیر ماکارون ترکیب کنید. یادتان باشد که یکدفعه مرنگ را داخل خمیر ماکارون نریزید و به آرامی و در سه مرتبه مرنگ را به خمیر ماکارون اضافه کنید. از هم زدن بیش از حد این ترکیب هم خودداری کنید؛ زیرا پف سفیده تخم مرغ از بین می رود! کمی سفت بودن این ترکیب هیچ اشکالی ندارد. این مخلوط باید بسیار غلیظ و تقریباً شبیه خمیر باشد. روی آن را با بسته بندی پلاستیکی بپوشانید تا از خشک شدن آن جلوگیری شود.

شیرینی ماکارون مرحله چهارم
 

مرحله پنجم: قرار دادن ماکارونها داخل فر

کف سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید. حالا شما باید خمیر مرحله قبل را درون قیف مخصوص آشپزی بریزید و آنها را به صورت گلوله های کوچک با قطر 2 الی 3 سانتی متر و با فاصله روی سینی فر بریزید. سینی فر را به آرامی به زمین بزنید تا حفره های هوای داخل شیرینی ها از بین بروند. بعد از چند بار محکم ضربه زدن به سینی فر، هر حبابی که به روی ماکارون ها آمده است را با یک نخ دندان از بین ببرید. حالا ماکارونها را درون فر قرار دهید. فر را روی 235 درجه فارنهایت قرار دهید. البته می توانید درجه فر را بیشتر کنید، ولی باید سریعتر ماکارونها را از فر بیرون بیاورید تا نسوزند.

شیرینی ماکارون مرحله پنجم
 

مرحله ششم: استراحت دادن به ماکارون های پخته شده

وقتی ماکارون ها را از فر بیرون می آورید، به آنها 30 دقیقه زمان استراحت بدهید. در طول این زمان، ماکارون ها حالت تردی پیدا می کنند و دمایشان کم کم پایین می آید و خشک می شوند. در زمان استراحت ماکارونهای پخته شده، فر را روی درجه 235 درجه فارنهایت قرار دهید تا گرم بماند.
شیرینی ماکارون مرحله ششم

مرحله هفتم: پختن تمام ماکارون ها

تمام ماکارون ها را به صورت مرحله ای بپزید؛ یعنی وقتی یک سینی فر را از خمیر ماکارون پر کردید، سینی را در طبقه وسط فر قرار دهید و به مدت 12 تا 15 دقیقه اجازه پختن به آنها بدهید. سپس ماکارونها را از فر دربیاورید و سینی بعدی را درون فر بگذارید. خنک شدن ماکارونها زمانی بین نیم ساعت الی یک ساعت زمان می برد و بعد شما می توانید آنها را از کاغذ روغنی جدا کنید.

مرحله هفتم شیرینی ماکارون

مرحله هشتم: پر کردن ماکارون با مواد میانی دلخواه شما

حالا وقتش رسیده است که ماکارون های پخته شده و آماده را با مواد میانی دلخواهتان پر کنید. یک ماکارون را بردارید، آن را با شکلات یا گاناشهای دلخواه پر کنید و ماکارون دیگری را روی آن قرار دهید و کمی آنها را به هم فشار دهید. سپس ماکارون ها را برای یک شب داخل یخچال بگذارید. بعد از این مدت، ماکارونهای خوشمزه شما آماده خوردن هستند! نوش جانتان...

انتخاب مواد میانی خوشمزه برای پر کردن ماکارون ها

درست است که ما برای درست کردن پوسته ماکارون، زمان و دقت زیادی به خرج می دهیم؛ اما همه خوشمزگی ماکارون به مواد داخل آن است. برای پر کردن قسمت میانی ماکارون شما می توانید از انواع کره کاکائو، شکلات تلخ، مربا، انواع گاناش، شکلات سفید، کره بادام، کره فندق، کره بادام زمینی، ترکیب پودر قند و گردوی خرد شده و شکر و هر ماده خوشمزه دیگری استفاده کنید. پر کردن ماکارون با مواد میانی خوشمزه، باعث می شود طعم منحصر به فرد و فوق العاده ای بگیرند؛ پس طبق سلیقه خودتان، بهترینها را برای پر کردن ماکارونها انتخاب کنید.

شیرینی ماکارون اماده شده

نکات مهم برای درست کردن ماکارون ایتالیایی

ماکارون ایتالیایی، مثل یک کلوچه کوچک و نرم و خوشمزه است که مزه جالبی دارد. اما درست کردن این شیرینی شیک و خوشمزه با مشکلاتی همراه است. مثلا ترک خوردن سطح ماکارونها، نپختن وسط آنها و قهوه ای شدن سطح آنها. به همین خاطر در این قسمت می خواهیم به چند نکته مهم در هنگام درست کردن ماکارون اشاره کنیم.
نکات مهم در شیرینی ماکارون

چرا سطح ماکارونها ترک می خورد؟

ترک خوردن ماکارونها، یکی از رایج ترین مشکلاتی است که شاید با آن روبرو شوید. ترک خوردن ماکارونها می تواند به دلایل مختلفی مانند خوب هم نزدن مخلوط و خمیر ماکارون، حبابهای هوای داخل شیرینی ها، بیش از حد گرم بودن فر و استراحت کوتاه ماکارونها ایجاد شود. پس به این نکات توجه داشته باشید: به ماکارون استراحت بدهید، فر را خیلی گرم نکنید و خمیر را خوب هم بزنید.

چرا ماکارونها پوک می شوند؟

یکی دیگر از مشکلات رایج در هنگام درست کردن شیرینی ماکارون ایتالیایی این است که بعد از پخت شیرینی ها، داخل آنها پوچ و خالی می شود. این موضوع ممکن است به دلیل هم زدن زیاد خمیر ماکارون یا وجود حبابهای بزرگ هوا داخل خمیر ماکارون باشد. پس برای جلوگیری از پوچ شدن ماکارونها، سینی فر را چندین بار به زمین بزنید و از مخلوط کردن بیش از حد مرنگ و خمیر ماکارون خودداری کنید.

شیرینی ماکارون چسبیده به کاغذ فر

 چرا ماکارون ها به کاغذ روغنی یا سینی فر می چسبند؟

اگر ماکارونها خوب نپخته باشند یا استراحت آنها بیش از حد کوتاه باشد، به سینی فر می چسبند و جدا نمی شوند! پس اجازه دهید ماکارونها خوب داخل فر بمانند و خوب پخته شوند. همچنین اجازه دهید خوب استراحت کنند تا خنک شوند.
در این نوشته آموزش شیرینی ماکارون را خواندید و روش درست کردن شیرینی خوشمزه ماکارون ایتالیایی را یاد گرفتید. ماکارون به دلیل طعم خوشمزه و ظاهر شیکی که دارید، برای سرو در دورهمی ها، مناسبتهای مهم، جشن تولد و مراسمات رسمی عالی هستند و باور کنید، می توانید دهان همه مهمانها را حسابی شیرین کند... پس این شیرینی خوشمزه را در خانه درست کنید و لذت ببرید.

مطلب قبلی

طرز تهیه باقلوای استانبولی

مطلب بعدی

آشنایی با طرز تهیه شکلات داغ خانگی

نظر کاربران

  • بسیار عالی و جامع

  • از آموزش کاملتون خیلی ممنونم. من درست کردم خیلی خوب شد خانواده هم خوششون اومده بود.

نظر خود را بنویسید

برای خبرنامه ثبت نام کنید

به خبرنامه ما بپیوندید و اخبار جدید ما را دنبال کنید.