طرز تهیه شیر موز بستنی مقوی

شیر موز یکی از نوشیدنی های خوشمزه و پرطرفدار است که در میان سایر نوشیدنی ها میزان مصرف و استقبال بیشتری دارد. ترکیب این نوشیدنی خوشمزه با بستنی اما، یک دسر دوست داشتنی و خنک را تهیه می کند که می تواند برای فصل تابستان بسیار مناسب باشد. شیرموز بستنی، بسیار مقوی است و از آن جایی که می توان از ترکیب انواع مغزها در تهیه آن استفاده کرد، ارزش غذایی مناسبی نیز دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با طرز تهیه آسان شیر موز بستنی مقوی آشنا کنیم تا به سادگی آن را در خانه تهیه کرده و از مصرف آن در یک عصر گرم لذت ببرید.

مواد لازم برای تهیه شیرموز بستنی 

  • شیر: 2 لیوان
  • موز: 4 عدد
  • بستنی: 4 اسکوپ
  • ثعلب: 1 قاشق مرباخوری
  • خلال بادام و پسته: برای تزیین
  • یخ : 1 پیمانه

مواد لازم برای تهیه شیرموز بستنی خوشمزه

ثعلب، به منظور کشدار کردن ترکیب بستنی شما استفاده می شود و استفاده از آن کاملا سلیقه ای است و می توانید از آن استفاده نکنید.
استفاده از انواع مغز آجیل ها می تواند برای مقوی تر کردن شیرموز بستنی به کار برود. می توانید این مغزها را به ترکیب اضافه کنید یا برای تزیین روی بستنی به کار ببرید.
میزان موادی که در این دستور ذکر شده است برای تهیه بستنی برای 4 نفر کافی است.

طرز تهیه شیر موز بستنی 

1- ابتدا موزها را قطعه قطعه کنید و سپس به همراه یخ در مخلوط کن بریزید و خوب مخلوط کنید. سپس شیر را به مخلوط اضافه کنید و اجازه دهید به خوبی با ترکیب موز و یخ، مخلوط شود.
2- می توانید ثعلب را در این مرحله به مخلوط اضافه کنید و اجازه دهید با ترکیب مخلوط شود. سپس خلال بادام و سایر مغز آجیلی که در نظر دارید را اضافه کنید و هم بزنید تا با ترکیب مخلوط شود.

طرز تهیه شیر موز بستنی مقوی

3- حال وقت آن است که به سراغ آماده کردن شیر موز بستنی بروید. در این مرحله لیوان های مناسبی که برای سرو بستنی در نظر گرفته اید را آماده کنید و به هر کدام 1 اسکوپ بستنی اضافه کنید. البته بسته به سلیقه و علاقه تان می توانید میزان بیشتری بستنی نیز اضافه کنید.
4- حال باید ترکیب شیرموزی که آماده کرده اید را در لیوان و روی بستنی ها بریزید تا ترکیب شیرموز بستنی شما کامل شود.
اکنون می توانید شیر موز بستنی را سرو کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

 

نکات تهیه شیر موز بستنی  

برای تزیین بستنی آماده شده می توانید از سس شکلات و یا سایر سس های تزیینی استفاده کنید. همچنین می توانید از قطعات موز برای روی بستنی استفاده نمایید.
اگر رژیم غذایی خاصی را دنبال می کنید و نگرانی چاقی و افزایش وزن هستید می توانید از شیر کم چرب برای تهیه این دسر استفاده کنید و حتی بستنی را هم خودتان در خانه و با شیر کم چرب تهیه کنید. برای این کار می توانید طرز تهیه بستنی وانیلی با روشی بسیار ساده در شیرینی تا بخوانید. 
می توانید برای خوشمزه تر و شیرین تر کردن ترکیب تان از عسل استفاده کنید که فواید و میزان انرژی زایی شیرموز بستنی شما را افزایش خواهد داد.

 شیرینی تا

شیرینی تا

مجله اینترنتی شیرینی تا

مطلب قبلی

طرز تهیه شیرینی نان پنجره ای

مطلب بعدی

طرز تهیه بیسکویت زنجبیلی

نظر کاربران

نظر خود را بنویسید

برای خبرنامه ثبت نام کنید

به خبرنامه ما بپیوندید و اخبار جدید ما را دنبال کنید.