طرز-تهیه-شکلات-صبحانه-دورنگ-خانگی

طرز تهیه شکلات صبحانه دورنگ

 • کالری 520
 • زمان آماده سازی 30 دقیقه
 • زمان پخت 30 دقیقه
 • کشور ایران

شکلات صبحانه

خوردن شکلات در ابتدای صبح، هم شما را خوش اخلاق تر می کند و هم انرژی موردنیاز بدنتان را تامین خواهد کرد. حال اگر شکلات صبحانه را خودتان در منزل درست کنید، هم طعم بهتری خواهد داشت و هم می توانید به روشی سالم تر و دقیقا متناسب با ذائقه خودتان شکلات صبحانه را درست کنید. در این آموزش، شما با روش درست کردن شکلات صبحانه دورنگ آشنا خواهید شد که یکی از جذاب ترین پیشنهادها برای میز صبحانه شما و عزیزانتان خواهد بود. پس با ما در طرز تهیه شکلات صبحانه دورنگ همراه باشید تا نکات مهم برای درست کردن این خوشمزه جذاب را یاد بگیرید. 

طرز-تهیه-شکلات-صبحانه-دورنگ

مواد لازم برای تهیه کرم شکلات کاکائویی

ردیف نام مواد مقدار
1 شکلات تخته ای 1.5 عدد
2 شکر 1 پیمانه
3 پودر کاکائو 4 الی 5 قاشق غذاخوری
4 آب ½ پیمانه
5 کره 5 قاشق غذاخوری
6 نمک کمی
7 وانیل ½ قاشق چای خوری

طرز تهیه شکلات صبحانه کاکائویی

 • مرحله اول 

برای درست کردن کرم شکلاتی، پودر کاکائو و قسمتی از شکلات تکه ای را به همراه شکر، آب و کمی نمک درون ظرف نسوز بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید. این ترکیب را به آرامی هم بزنید تا کاکائو و شکر خوب در آب حل شده و طعم آنها با هم ترکیب شود.حواستان باشد که حرارت شعله باید متوسط رو به کم باشد. قبل از اینکه مخلوط شروع به جوشیدن کند و غل بزند، آن را از روی گاز بردارید. 

 • مرحله دوم

در این مرحله کره، وانیل و باقیمانده شکلات را به این مخلوط اضافه کنید و هم بزنید. وقتی مواد کاملا یکدست شوند، کرم شکلاتی شما آماده است. در صورت دلخواه می توانید از شکلات تلخ در این ترکیب استفاده کنید تا کرم شکلاتی تلخ تری داشته باشید. در این مرحله، کرم شکلاتی شما مانند یک سس غلیظ شده است که می توانید آن را درون یک ظرف شیشه ای بریزید و روی آن را بپوشانید تا حالت سفت و جامد به خود بگیرید.

طرز-تهیه-شکلات-صبحانه-کاکائویی

مواد لازم برای تهیه کرم شکلات سفید

ردیف نام مواد مقدار
1 شکلات تخته ای سفید 1 عدد
2 شیر 1 پیمانه
3 وانیل ½ قاشق چای خوری
4 شکر 1 پیمانه
5 کره 5 قاشق غذاخوری

طرز تهیه شکلات صبحانه شیری و سفید

 • مرحله اول

بعد از اینکه بخش کرم شکلات کاکائویی را درست کردید به سراغ تهیه کرم شکلات شیری بروید. این بخش به رنگ سفید است و طعم خیلی خوشمزه ای دارد. برای درست کردن کرم شکلات شیری به شکلات سفید، وانیل، شیر، کره و شکر نیاز است.
برای درست کردن کرم شکلات شیری و سفید، شیر، شکر و قسمتی از شکلات تخته ای سفید را روی حرارت قرار دهید و با شعله ملایم، آن ها را هم بزنید تا با هم ترکیب شوند. 

 • مرحله دوم 

سپس مخلوط را از روی حرارت بردارید و با باقی مانده شکلات سفید و کره مخلوط کنید و هم بزنید تا یکدست شود. کرم شکلاتی سفید را روی کرم شکلات کاکائویی بریزید و در یخچال قرار دهید تا سرد و غلیظ شود.

طرز-تهیه-شکلاتصبحانه-شیری-و-سفید

در بهترین حالت می توانید شکلات صبحانه را از شب قبل درست کنید و صبح آن را به همراه نان تست سرو کنید. یادتان باشد که شکلات صبحانه را قبل از مصرف، از یخچال بیرون بیاورید و به مدت 10 دقیقه در دمای محیط قرار دهید تا نرم شود. با این کار، خوردن شکلات صبحانه بسیار راحت تر می شود.
شاید الان از خودتان بپرسید که آیا می توان شکلات صبحانه دورنگ را به صورت رژیمی درست کرد؟ اگر می خواهید هم شکلات صبحانه دورنگ و خوشمزه بخورید و هم کالری کمتری دریافت کنید، می توانید بعضی از مواد موجود در این دستور آشپزی را با مواد دیگر جایگزین کنید. مثلا می توانید از روش دوم برای درست کردن شکلات صبحانه دورنگ رژیمی استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه کرم شکلاتی رژیمی برای شکلات صبحانه دورنگ

ردیف نام مواد مقدار
1 شکلات تخته ای تلخ 1/5 عدد
2 پودر کاکائو 4-5 قاشق غذاخوری
3 وانیل ½ قاشق چای خوری
4 روغن نارگیل 2 قاشق غذاخوری
5 عسل 3 قاشق غذاخوری

طرز تهیه شکلات صبحانه شکلاتی رژیمی برای شکلات صبحانه دورنگ

برای درست کردن کرم شکلاتی رژیمی، از شکلات تلخ (به جای شکلات شیرین)، پودر کاکائو، آب، وانیل، 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل (به جای کره) و 3 قاشق غذاخوری عسل (به جای شکر) استفاده می کنیم. 
تمام مواد اولیه ذکر شده را با هم ترکیب کنید و روی حرارت بگذارید تا با هم ترکیب شوند. در نهایت هم مقداری شکلات تلخ به آن اضافه کنید تا یکدست و غلیظ تر شود. بنا به دلخواه خودتان می توانید شیرینی کرم شکلاتی را بیشتر یا کمتر کنید.
در صورت نیاز می توانید از شیرین کننده های رژیمی در این ترکیب بریزید تا طعم شیرین تری به خود بگیرد. این کرم شکلاتی رژیمی و کم کالری به دلیل وجود شکلات تلخ و روغن نارگیل و عسل، سرشار از مواد مغذی و مفید برای بدن شماست. این کرم شکلاتی را نیز درون ظرف شیشه ای بریزید و داخل یخچال قرار دهید تا سفت شود.

طرز-تهیه-شکلات-صبحانه-شکلاتی-رژیمی

مواد لازم برای تهیه کرم شکلات سفید رژیمی برای شکلات صبحانه دورنگ

ردیف نام مواد مقدار
1 شیر ½ پیمانه
2 شکلات تخته ای سفید یک عدد
3 عسل 3 قاشق غذاخوری
4 وانیل ½ قاشق چای خوری
5 روغن نارگیل 2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه شکلات صبحانه سفید رژیمی برای شکلات صبحانه دورنگ

برای درست کردن کرم شکلات شیری و رژیمی، به نصف پیمانه شیر، یک عدد شکلات تخته ای سفید، 3 قاشق غذاخوری عسل، نصف قاشق چای خوری وانیل و 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل نیاز دارید. این مواد را با هم ترکیب کنید و روی حرارت قرار دهید و هم بزنید. پس از خاموش کردن حرارت، باقی مانده شکلات سفید را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود. 
سس کرم شکلاتی سفید شما با مقدار کمتر کالری آماده است. شما بدون کره و بدون شکر این کرم شیری را درست کرده اید که طعم بسیار خوبی هم دارد. این کرم شکلات شیری را در کنار کرم شکلات کاکائویی رژیمی بریزید و در یخچال قرار دهید تا سفت شود.

طرز-تهیه-شکلات-صبحانه-سفید-رژیمی-برای-شکلات-صبحانه-دورنگ

نکات مهم در طرز تهیه شکلات صبحانه دورنگ

 • شما می توانید بنا به ذائقه و سلیقه خودتان عمل کنید. مثلا می توانید از کره مغزها مانند کره بادام، کره بادام زمینی یا فندق در درست کردن شکلات صبحانه استفاده کنید. استفاده از مغزها در این رسپی، باعث مقوی تر شدن آن می شود و برای کودکان در حال رشد، غذایی عالی به حساب می آید.
 • شکلات صبحانه دورنگ رژیمی به دلیل وجود شیر، عسل و شکلات تلخ، غذای خوبی برای قبل از تمرین ورزشکاران محسوب می شود.
 • بنا به دلخواه خودتان می توانید مقداری کنجد، دارچین، گردوی آسیاب شده یا هل در شکلات صبحانه بریزید.
 • هم کرم شکلاتی و هم کرم شیری را می توانید روی پنکیک، کیک، فرنچ تست و دیگر شیرینی ها بریزید و سپس نوش جان کنید.

 

حال که طرز تهیه شکلات صبحانه دورنگ را یاد گرفتید، برای تهیه این شکلات خوشمزه و بی نظیر برنامه ریزی کنید و ابتدای صبحتان را با این شکلات دورنگ و فوق العاده شروع کنید تا روزتان را بهتر بسازید.

 

 

نظرات، پیشنهادات یا سوالات خود را در قسمت نظرات کاربران با ما به اشتراک بگذارید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(7) 4.3

خوشحال میشویم نظرتان را با ما به اشتراک بزارید

نظرات

زهرا

۷ مهر ۱۴۰۰

عالیه

ادمین

۷ مهر ۱۴۰۰

خوشحالم آموزش ما رو دوست داشتید.

الناز

۲۴ آبان ۱۴۰۰

طرز تهیه شکلات صبحانه کنجدی هم بذارید لطفا

ادمین

۱۶ آذر ۱۴۰۰

چشم حتما در آینده گذاشته می شود

مهتاب

۱۱ بهمن ۱۴۰۱

از این طرز تهیه شکلات صبحانه دورنگ درست کردم خیلی خوب شد.

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ثبت کنید