شکلات بادام زمینی

طرز تهیه شکلات بادام زمینی

  • زمان آماده سازی 20 دقیقه
  • زمان پخت 30 دقیقه

شکلات بادام زمینی

شکلات بادام زمینی، دسر خوشمزه ایست که حتما علاقه مندان به شکلات و بادام زمینی آن را می پسندند. ترکیب شکلات با بادام زمینی، می تواند یک میان وعده خوشمزه و در عین حال با ارزش غذایی مناسب را تشکیل دهد. به خصوص اگر میزان شکر این شکلات کم بوده و در حقیقت یک شکلات بادام زمینی تلخ را تهیه کنید. اگر شما هم دوست دارید تا یک شکلات طعم دار خوشمزه را تهیه و مصرف کنید با این مقاله همراه باشید تا شما را با طرز تهیه شکلات بادام زمینی، به صورت مرحله به مرحله آشنا نماییم.

مواد لازم برای تهیه شکلات بادام زمینی 

کره بادام زمینی: 125 گرم
کره: 30 گرم
پودر قند : 55 گرم
شکلات : 300 گرم
بادام زمینی خام: ۲ فنجان 

 

مواد مورد نیاز برای تهیه شکلات بادام زمینی خانگی

 

مطالب مرتبط : طرز تهیه شکلات آلمانی بدون فر

 

  • توجه کنید که می توانید نوع شکلاتی را که برای تهیه شکلات بادام زمینی در نظر می گیرید، با توجه به ذائقه خود انتخاب کنید. اگر می خواهید شکلات سالم تری تهیه کنید، پیشنهاد می کنیم از شکلات تلخ استفاده کنید. اگر هم دوست داشته باشید که شکلات شما شیری رنگ باشد، می توانید از شکلات تخته ای شیری استفاده کنید.
  • استفاده از بادام زمینی نیز کاملا دلخواه است. از آنجایی که از کره بادام زمینی در ترکیب استفاده خواهید کرد، شکلات شما طعم مناسبی پیدا می کند؛ اما اگر علاقه مندید که با اضافه کردن خود بادام زمینی، شکلات مغزدار و خوشمزه تری تهیه کنید، می توانید آن را طبق دستوری که در ادامه به آن می پردازیم، اضافه کنید.
  • فراموش نکنید که برای این که شکل شکلات بادام زمینی شما هم خوب باشد، قالب مناسبی را برای مرحله پایانی انتخاب کنید.

 

 

مواد لازم برای تهیه شکلات بادام زمینی

ردیف نام مواد مقدار
1 کره بادام زمینی 125 گرم
2 کره 30 گرم
3 پودر قند 55 گرم
4 شکلات 300 گرم
5 بادام زمینی خام ۲ فنجان 

دستور تهیه شکلات بادام زمینی

 

1- ابتدا قالبی که برای شکلات ها انتخاب کرده اید را به خوبی چرب کنید.
2- شکلات تخته ای که در نظر گرفته اید را بن ماری کنید تا شکلات به شکل مایع در بیاید. به این ترتیب که یک ظرف پر از آب را روی گاز بگذارید تا به جوش بیاید، سپس ظرف حاوی شکلات را روی بخار آب ظرف قرار داده تا به حالت مایع در بیاید.
3- همین کار را برای ترکیب کره هم انجام دهید. ظرف حاوی کره و کره بادام زمینی را بن ماری کنید و آن ها را خوب مخلوط کنید. سپس شکر را به این ترکیب اضافه کرده و خوب هم بزنید تا ترکیب یکدستی تهیه شود.
4- در این مرحله می توانید بادام زمینی هایی را که به کمک مخلوط کن تقریبا خرد کرده اید را به ترکیب کره و شکر اضافه کنید.
5- به سراغ قالب شکلات بروید. اول یک ردیف از شکلات مایع را در کف قالب بریزید تا حدی که بتواند لایه روکش شکلات بادام زمینی شما را شکل بدهد. به این منظور دیواره های قالب را هم به خوبی به شکلات مایع آغشتته کنید.

 

طرز تهیه شکلات خوشمزه بادام زمینی

 

6- حالا ترکیب کره بادام زمینی را روی شکلات مایع قرار دهید و مجدد آن را با لایه ای از شکلات مایع، به خوبی بپوشانید و قالب را در یخچال قرار دهید تا سفت شود.
بعد از گذشت 20 تا 30 دقیقه که شکلات ها به خوبی بست، می توانید قالب را از یخچال خارج کرده و آن ها را از قالب، به ظرف مورد نظرتان منتقل کنید و آن ها را مصرف کنید.

 

نکات تهیه شکلات بادام زمینی

روی شکلات ها را می توانید با انواع سس های شکلات و کرم ها تزیین کنید. 
این شکلات را می توانید بدون استفاده از شکلات تخته ای هم تهیه کنید. به این ترتیب باید به کمک تهیه شربت با پودر قند و آب شکلاتتان را سفت کنید.
اگر می خواهید شکلات شما سفت تر شود می توانید کمی ژلاتین به ترکیب خود اضافه کنید.

امیدواریم از تهیه این شکلات خوشمزه لذت برده و با سایر آموزش شکلات ها همراه باشید.

 

نظرات، پیشنهادات یا سوالات خود را در قسمت نظرات کاربران با ما به اشتراک بگذارید

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(0) 5/-

خوشحال میشویم نظرتان را با ما به اشتراک بزارید

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ثبت کنید