شکلات بادام زمینی

طرز تهیه شکلات بادام زمینی

 • کالری 490
 • زمان آماده سازی 20 دقیقه
 • زمان پخت 30 دقیقه
 • کشور آمریکا

شکلات بادام زمینی

شکلات بادام زمینی، دسر خوشمزه ایست که حتما علاقه مندان به شکلات و بادام زمینی آن را می پسندند. ترکیب شکلات با بادام زمینی، می تواند یک میان وعده خوشمزه و در عین حال دارای ارزش غذایی بالا باشد. به خصوص اگر میزان شکر این شکلات کم بوده و در حقیقت یک شکلات بادام زمینی تلخ تهیه کنید. اگر شما هم دوست دارید، یک شکلات طعم دار خوشمزه در خانه تهیه و سرو کنید با این مقاله همراه باشید تا شما را با طرز تهیه شکلات بادام زمینی، به صورت مرحله به مرحله آشنا نماییم.

مواد لازم برای تهیه شکلات بادام زمینی

ردیف نام مواد مقدار
1 کره بادام زمینی 125 گرم
2 کره 30 گرم
3 پودر قند 55 گرم
4 شکلات 300 گرم
5 بادام زمینی خام(اختیاری) ۲ فنجان 

طرز تهیه شکلات بادام زمینی

 • مرحله اول

ابتدا قالبی که برای شکلات ها انتخاب کرده اید را به خوبی چرب کنید. شکلات هایی که در نظر گرفته اید را به روش بن ماری ذوب کنید تا به شکل مایع در بیاید. به این صورت که یک ظرف پر از آب را روی گاز بگذارید تا به جوش بیاید، سپس ظرف حاوی شکلات را به صورت شکل زیر درون آب یا روی بخار آب ظرف قرار دهید و اجازه دهید شکلات کم کم ذوب شود و به حالت مایع در بیاید.

طرز تهیه شکلات بادام زمینی

 • مرحله دوم

همین کار را برای ترکیب کره و بادام زمینی هم انجام دهید. ظرف حاوی کره و کره بادام زمینی را بن ماری کنید و آن ها را خوب باهم مخلوط کنید. سپس شکر را به این ترکیب اضافه کنید و خوب هم بزنید تا ترکیب یکدستی بدست آید. در این مرحله می توانید بر حسب ذائقه بادام زمینی هایی را که به کمک مخلوط کن تقریبا خرد کرده اید را به ترکیب کره و شکر اضافه کنید.

طرز تهیه شکلات بادام زمینی

 • مرحله سوم

به سراغ قالب شکلات بروید. اول یک ردیف از شکلات مایع را در کف قالب بریزید تا حدی که بتواند لایه روکش شکلات بادام زمینی شما را شکل بدهد. به این منظور دیواره های قالب را هم به خوبی به شکلات مایع آغشته کنید. حالا ترکیب کره بادام زمینی را روی شکلات مایع قرار دهید و مجدد آن را با لایه ای از شکلات مایع، به خوبی بپوشانید و قالب را در یخچال قرار دهید تا سفت شود.

بعد از گذشت 20 تا 30 دقیقه که شکلات ها به خوبی بست، می توانید قالب را از یخچال خارج کرده و آن ها را از قالب، به ظرف مورد نظرتان منتقل کنید و آن ها را مصرف کنید.

طرز تهیه شکلات بادام زمینی

نکات تهیه شکلات بادام زمینی

 • توجه کنید که می توانید نوع شکلاتی را که برای تهیه شکلات بادام زمینی در نظر می گیرید، با توجه به ذائقه خود انتخاب کنید. اگر می خواهید شکلات سالم تری تهیه کنید، پیشنهاد می کنیم از شکلات تلخ استفاده کنید. اگر هم دوست داشته باشید که شکلات شما شیری رنگ باشد، می توانید از شکلات تخته ای شیری استفاده کنید.
 • استفاده از بادام زمینی نیز کاملا دلخواه است. اگر از کره بادام زمینی در ترکیب استفاده کنید، شکلات شما طعم جالبی پیدا می کند؛ اما اگر تمایل داشتید می توانید با اضافه کردن خود بادام زمینی، شکلاتی مغزدار و خوشمزه تر تهیه کنید.
 • فراموش نکنید که برای این که شکل شکلات بادام زمینی شما خوب باشد، باید قالب مناسبی را برای مرحله پایانی انتخاب کنید.
 • روی شکلات ها را می توانید با انواع سس های شکلات و کرم ها تزیین کنید. 
 • این شکلات را می توانید بدون استفاده از شکلات تخته ای هم تهیه کنید. در این صورت باید به کمک تهیه شربت با پودر قند و آب شکلاتتان را سفت کنید.
 • اگر می خواهید شکلات شما سفت تر شود می توانید کمی ژلاتین به ترکیب خود اضافه کنید.

امیدواریم از تهیه این شکلات بادام زمینی خوشمزه لذت برده و با سایر آموزش شکلات ها همراه باشید.

 

 

نظرات، پیشنهادات یا سوالات خود را در قسمت نظرات کاربران با ما به اشتراک بگذارید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(0) 0

خوشحال میشویم نظرتان را با ما به اشتراک بزارید

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ثبت کنید