ترافل چیست

طرز تهیه ترافل بدون نیاز به فر

  • زمان آماده سازی 20 دقیقه
  • زمان پخت 0 دقیقه

ترافل چیست؟

ترافل، یک خوراکی هیجان انگیز و خوشمزه است که به عنوان دسر نیز می‌توانیم از آن استفاده کنیم. ترافل‌ها با ترکیبات مختلفی قابل تهیه هستند که ترافل شکلاتی، معروف‌ترین و محبوب‌ترین آن‌ها است. البته دستوری که در ادامه مطلب ذکر کرده‌ایم بسیار جامع بوده و سایر انواع ترافل را نیز با کمک آن می‌توان تهیه کرد.

برای تهیه ترافل، نیازی به فر نبوده و خیلی راحت می‌توانید آن را در منزل درست کنید. ما در ادامه این مقاله، طرز تهیه ترافل را به ساده‌ترین حالت ممکن برای شما توضیح خواهیم داد تا بتوانید به آسانی آن را درست کرده و نوش جان کنید.

 

حال که فهمیدید ترافل چیست ،زمان آن رسیده است که طرز تهیه آن را هم یاد بگیریم.در میان روش‌های مرسوم برای تهیه ترافل، دو نوع ترافل با کیک و ترافل بدون کیک، رواج بیشتری دارند که ما در ادامه مواد لازم برای تهیه هر دو مورد را توضیح خواهیم داد. شما می‌توانید بسته به امکانات خود یکی از موارد گفته شده در زیر را انتخاب کرده و ترافل خود را درست کنید.

مواد لازم برای تهیه ترافل با کیک 

•    کیک یا بیسکویت: چهار لیوان
•    خامه: یک لیوان
•    شکلات تخته‌ای: 200 گرم

مواد لازم برای تهیه ترافل

مطالب مرتبط: طرز تهیه ماکارون Macaron

مواد لازم برای تهیه ترافل بدون کیک 

•    شکلات تخته‌ای: 400 گرم
•    خامه: یک لیوان 

به جز مواد گفته شده در بالا، برای تزئین هر دو نوع ترافل، به سه قاشق غذا‌خوری پودر پسته، سه قاشق غذا‌خوری گردوی خرد شده، چهار قاشق غذا‌خوری پودر کاکائو، سه قاشق غذا‌خوری پودر نارگیل و چهار قاشق غذا‌خوری پودر قند نیز احتیاج داریم. همچنین از حدود سه قاشق غذا‌خوری ترافل رنگی و سه قاشق غذا‌خوری از انواع مغز خرد شده نیز می‌توانیم استفاده کنیم. برای انتخاب هر کدام از موارد گفته شده هیچ اجباری نبوده و شما به سلیقه خود می‌توانید چند مورد از آن‌ها را تهیه کنید.
اگر از عاشقان قهوه هستید می‌توانید حدود یک قاشق چای‌خوری پودر قهوه را نیز برای تهیه ترافل خود آماده سازید. برای انتخاب بیسکویت و کیک نیز می‌توانید هر نوع آن را که دوست دارید، انتخاب کنید. خامه گفته شده نیز می‌تواند از نوع سنتی، قنادی یا صبحانه باشد. انتخاب نوع شکلات نیز سلیقه‌‌ای بوده و می‌تواند شیری، تلخ، شیرین یا ترکیبی از هر سه باشد. میزان موادی که گفتیم ثابت نبوده و می‌توان آن را با حفظ نسبت بینشان کم یا زیاد کرد. 

مواد مورد نیاز برای تهیه ترافل

ردیف نام مواد مقدار
1  کیک یا بیسکویت چهار لیوان
2 خامه یک لیوان
3 شکلات تخته‌ای 200 گرم

طرز تهیه ترافل

 

ترافل با کیک: 

• ابتدا نصف شکلات‌ها را به روش بن ماری ذوب می‌کنیم. برای انجام این کار لازم است دو ظرف را برداریم و روی هم قرار دهیم. داخل ظرف زیری باید پر از آب باشد و داخل ظرف رویی، خامه‌ای که از قبل آماده نموده‌ایم. ظرف‌ها را روی حرارت قرار می‌دهیم و می‌گذاریم تا خامه با کمک بخار آب، حالت رقیق‌تری به خود بگیرد.
• سپس شکلات را به خامه اضافه می‌کنیم و می‌گذاریم تا آن نیز مثل خامه آب شود. پس از این که شکلات هم آب شد، آن را خوب هم می‌زنیم تا ترکیب یکدستی از خامه و شکلات به وجود بیاید.
• ‌کیک یا بیسکویت مورد نظر را به کمک یک چاقو خرد می‌کنیم؛ به طوری که حالت پودری پیدا کند.
• پس از این مرحله لازم است ترکیب خامه و شکلات را با کیک یا بیسکویت خرد شده مخلوط کنیم و هم بزنیم. برای انجام این کار می‌توانیم ترکیب را با دست نیز ورز دهیم.

 

روش تهیه ترافل خانگی خوشمزه

 

مطالب مرتبط: طرز تهیه کروسان (که با تهیه ی آن از خود بی خود می‌شوید)

 

• مخلوط به دست آمده در مرحله قبل را داخل یک طرف مناسب گذاشته و روی آن را با یک پلاستیک تمیز می‌پوشانیم. پس از حدود دو ساعت ظرف را بیرون آورده و از مواد ترافل به اندازه یک گردو بر‌می‌داریم. با کمک دست، ترافل‌ها را به شکل گرد درآورده و داخل یک ظرف مثل سینی می‌گذاریم.
• باقی شکلات‌ها را با همان روش گفته شده در ابتدا آب نموده و ترافل‌ها را داخل آن غلت می‌دهیم. سپس با کمک یک انبر، آن‌ها را بیرون آورده و داخل سینی قبلی می‌گذاریم. 
• سینی را داخل یخچال قرار داده و اجازه می‌دهیم تا ترافل خود را ببندد. پس از حدود دو ساعت، ترافل‌های خوشمزه ما آماده میل کردن است.

 

ترافل بدون کیک:

• ابتدا شکلات‌های تخته‌ای آماده شده را همانند چیپس برش زده و در یک ظرف مناسب قرار می‌دهیم. خامه را از یخچال بیرون آورده و اجازه می‌دهیم تا کمی به دمای محیط برسد. سپس آن را با شکلات ترکیب نموده و خوب هم می‌زنیم.
• شکلات و خامه را روی حرارت قرار داده و با استفاده از همان روشی که در قبل گفتیم، آب می‌کنیم. حین انجام کار، مخلوط شکلات و خامه را خوب هم می‌زنیم تا ترکیب ما کاملا یکنواخت باشد. 

 

طرز تهیه آسان ترافل

 

مطالب مرتبط: طرز تهیه شکلات صبحانه خانگی

 

4 نکته درباره ترافل

• برای تزئین شکلات، می‌بایست یک سینی یا ظرف بزرگ را بردارید و داخل آن پودر کاکائو، پودر نارگیل و هر ماده دیگری که دوست دارید تزئین را با آن انجام دهید، بریزید. پس از این که ترافل‌ها را از یخچال بیرون آوردید، آن‌ها را داخل ظرف های مورد نظر بگذارید و کمی تکان دهید تا سطح ترافل به طور کامل با مواد پوشانده شود. سپس آن را به کمک یک انبر بیرون آورده و نوش جان کنید. می‌توانید کمی شکلات آب شده را نیز روی ترافل‌ها بریزید.
• اگر قصد دارید که ترافل نارگیلی یا هر نوع دیگری از ترافل را درست کنید، لازم است تا آن ماده مورد نظر را جایگزین شکلات نموده و باقی موارد را طبق دستور گفته شده در همین مطلب، انجام دهید. برای مثال، جهت تهیه ترافل نارگیلی لازم است تا پودر نارگیل را با خامه مخلوط کرده و پس از ایجاد توپک‌های ترافل، آن را داخل یخچال بگذارید. پس از گذشت حدود دو ساعت آن را بیرون آورده و میل کنید.
• می‌توانید برای ایجاد طعم متفاوتی در ترافل، هنگام اضافه نمودن خامه به شکلات، مقداری آجیل خام خرد شده نیز به آن اضافه نمایید. باقی مراحل را نیز طبق دستور بالا پیش بروید.
• به دلیل وجود خامه در ترافل، نمی‌توان آن را زمان طولانی نگهداری کرد و باید حداکثر دو یا سه روز پس از تهیه، مصرف شود.
 

لطفا نظرات خود را در مورد این آموزش در قسمت نظر کاربران با ما به اشتراک بگذارید و اگر سوالی دارید حتما بپرسید.

مواد لازم برای تهیه ترافل بدون کیک 

ردیف نام مواد مقدار
1 شکلات تخته‌ای 400 گرم
2 خامه یک لیوان 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(1) 5

خوشحال میشویم نظرتان را با ما به اشتراک بزارید

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ثبت کنید