خبر فوری :

طرز تهیه بستنی خانگی

  • فائزه محبت‌دار

  • ۷ تیر ۱۳۹۹
  • 1429 بازدید
  • 0 کامنت
  • (0) 5/-
  • دسته بندی:  آموزش دسر ها
  • کالری 373
  • زمان آماده سازی 10 دقیقه
  • زمان پخت 60 دقیقه
  • زمان کل 70 دقیقه

بهترین و راحت ترین بستنی که تا به حال درست کرده اید!

بستنی جزو اصلی تابستان است مگرنه؟

این دستور تهیه بستنی خانگی را می توان آسان‌ترین ( و بهترین!) بستنی که درست کرده اید یا حتی چشیده اید بنامیم. من طی 5 سال گذشته حداقل ماهی یکبار این بستنی را درست کرده ام.

 

چه کسی می تواند یک اسکوپ پر از بستنی وانیلی را رد کند؟ این دستور ساده ترین دستوی است که من برای تهیه بستنی استفاده کرده ام و شما می توانید هرچه که دوست دارید به آن اضافه کنید.
من همیشه سعی می کنم کوکی، براونی خرد شده و دیگر خوراکی ها را در فریزرم داشته باشم تا وقتی می خواهم یک مقدار بستنی تازه درست کنم بتوانم از آن ها استفاده کنم.

بستنی خانگی

همانطور که بستنی جزو لاینفک فریزر ما در کل سال است، لیست چیزهایی که می توان به این بستنی خاص اضافه کرد بیشمار است. من این بستنی را با مقادیر زیادی براونی، کمی خمیر کوکی، تکه هایی از خمیر کوکی و چند دور سس کارامل نمکدار پر کردم.من همچنین برای تاپینگ این بستنی از سس شکلات گرم و از سس توت ساده ی محبوبم استفاده کردم. ترکیبا بی شمار دیگر وجود دارد که ممکن است ما دوست نداشته باشیم.
نیازی به یادآوری من نیست اما شما می توانید برای تاپینگ این بستنی خانگی وانیلی که شبیه یک رویای تحقق یافته است از هلو، گیلاس، چیپس سیب و توت فرنگی نیز استفاده کنید.

 

چگونگی تهیه بستنی خانگی

شما می توانید با داشتن 5 ماده ی اولیه این بستنی وانیلی لطیف را خودتان آماده کنید.وقتی من شروع به تهیه بستنی خانگی کردم ابتدا از این دستور استفاده کردم و چندین بستنی کاستارد را امتحان کردم. به طور سنتی، بسیاری از بستنی ها با کاستارد تخم مرغ تهیه می شود.
اگرچه کاستارد می تواند بستنی فوق العاده ای ایجاد کند اما فکر نکنید کار من اشتباه است، بستنی کاستارد خیلی غنی است اما من خیلی زود فهمیدم آن چیزی نیست که من دلم می خواهد. علاوه بر آن اگر بخواهم صادقانه بگویم، من دوست دارم تا جایی که ممکن است کارهای آشپزخانه را ساده تر انجام دهم. 
من وقتی با تهیه بستنی به سبک فیلادلفیا آشنا شدم دیگر همه چیز عوض شد.در این سبک می توان بستنی را بدون تخم مرغ تهیه کرد.من در این چند سال این سبک را با مقادیر مختلفی امتحان کردم و الان می توانم خیلی ساده بگویم که این بهترین بستنی وانیلی ساده ای است که تاکنون تهیه کرده ام.

 

بستنی وانیلی خانگی

طرز تهیه بستنی وانیلی خیلی ساده است. همه چیز را باهم در یک قابلمه بریزید، هم بزنید، بجوشانید، سرد و منجمد کنید. 10 دقیقه از زمان آماده سازی واقعی کمتر طول می کشد. اگر صبح مواد را مخلوط کنیم، بعد از ظهر آن را منجمد کنیم، خیلی راحت غروب همان روز دسر ما آماده ی خواهد شد. من نمی توانم انکار کنم که اگر مواد به آرامی بجشود تا شکر درآن حل شود و سپس آن را سرد کنیم نتیجه ی بهتری خواهد داشت. حقیقتا من نیمی از اوقات آدم عجولی هستم و غالبا مرحله جوشاندن را حذف می کنم. به هر حال هر طور درست کنید این یک بستنی فوق العاده است.
من امتحان کرده ام بستنی را با هر بستنی سازی می توان به زیبایی درست کرد. همزن دستی، همزن برقی، کاسه فریزر، کمپرسور بستنی. از هرکدام از این ها که استفاده کنید بستنی خانگی شما عالی خواهد شد.
و بله، من بستنی را با تمام این ها امتحان کرده ام زیرا تمام این دستگاه ها را دارم و همه ی آن ها را دوست دارم!)

 

 

 


مواد لازم برای تهیه بستنی

ردیف نام مواد مقدار
1 خامه پر چرب 1 و ¾ پیمانه
2 شیر کامل 1 و ¼ پیمانه
3 شکر ¾ پیمانه
4 نمک دریایی 1⁄8 قاشق چای خوری
5 عصاره ی وانیل 1 قاشق غذا خوری
6 افزودنی مثل برانی، کوکی و بلوندی خیلی تاثیر خوبی دارد (اختیاری) 2 پیمانه

بستنی جز اصلی یخچال خانه ها در روزهای گرم تابستان است.

دستور تهیه بستنی

 

وقتی در آشپزخانه خود یک بستنی ساز داشته باشیم تمام دستورهای بستنی را می توانید تهیه کنید.
 

دستورتهیه:

1.    یک فنجان خامه درون قابله بریزید و به آن شکر و نمک اضافه کنید. غلاف دانه های وانیل را از آن جدا کنید و دانه ها را درون ظرف بریزید. ترکیب را تا حد متوسط گرم کنید فقط تا زمانی که شکر آب شود این کار را ادامه دهید. قابلمه را از روی حرارت بردارید و مابقی خامه، شیر و عصاره وانیل( اگر عصاره استفاده می کنید) را به آن اضافه کنید. آن ها را تا زمانی که باهم ترکیب شوند هم بزنید و سپس در یخچال خنک کنید.
2.    وقتی برای مخلوط کردن آماده شد، دانه های وانیل را جدا کنید، ترکیب را دوباره صاف کنید و آن را درون بستنی ساز بریزید و آن را طبق دستور سازنده ی مخلوط کن هم بزنید. بستنی را درون ظرفی هوابند بریزید و تا زمان سرو آن را در یخچال قرار دهید و از آن لذت ببرید!

تذکر: شما می توانید مرحله ی جوشاندن را حذف کنید و همه چیز را باهم مخلوط کرده و آن را مستقیم در بستنی ساز بریزید. به این روش هم بستنی به اندازه زمانی که ترکیب را می جوشانید و سپس خنک می کنید خوشمزه خواهد شد.

ارزش تغذیه ای: 
کالری: 373 کیلوکالری، کربوهیدرات: 30 گرم، پروتئین: 3 گرم، چربی: 27 گرم، چربی اشباع شده: 17 گرم، کلسترول: 100 میلی گرم، سدیم: 97 میلی گرم، پتاسیم: 119 میلی گرم، قند: 28 گرم، ویتامین C: 1 میلی گرم، کلسیم: 103 میلی گرم

 

 

خوشحال میشویم نظرتان را با ما به اشتراک بزارید

برای خبرنامه ثبت نام کنید

به خبرنامه ما بپیوندید و اخبار جدید ما را دنبال کنید.