برچسب ها

همه چیز درباره شکلات هرشیز (Hershey's)

همه چیز درباره شکلات هرشیز (Hershey's)

شکلات هرشیز 

شرکت هرشیز یا هرشی( hershey's ) یکی از معتبرترین برند های آمریکایی در زمینه صنایع غذایی است. شرکت هرشیز در سال 1894 میلادی توسط شخصی به نام میلتون اس. هرشی (Milton S. Hershey)، بازرگان، کارآفرین و نیکوکار آلمانی-آمریکایی، در شهر لنکستر ایالت پنسیلوانیا، تاسیس شد. فعالیت برند هرشیز در تولید و پخش محصولاتی چون شکلات، کارامل، بادام زمینی، پرتزل و انواع چیپس سیب زمینی است. برند هرشیز در حال حاضر بزرگترین تولید کننده انواع شکلات در آمریکای شمالی بوده و محصولات نام آشنایی چون شکلات کیت کت و شکلات بوسه های هرشی از تولیدات برند هرشیز می باشد. لازم به ذکر است تولیدات برند هرشیز علاوه بر بازارهای آمریکای شمالی و دیگر بخش های ایالات متحده، به بیش از 60 کشور جهان صادر می شود. همچنین شرکت هرشیز در بین تولیدکنندگان مطرح شکلات در جهان، رتبه ششم تولید شکلات را دارا است. 

تاریخچه تولید کارامل هرشیز

میلتون هرشی در خانواده ای فقیر در شهر پنسیلوانیا متولد شد و تا کلاس چهارم بیشتر نتوانست درس بخواند. وی در نوجوانی کارگر یک مغازه آبنبات فروشی بود و پس از 4 سال کار تصمیم گرفت مغازه آبنبات فروشی خودش را راه اندازی کند. او سخت کار می کرد به طوری که شب ها به تولید آبنبات می پرداخت و روز آنها را می فروخت، اما این کار سود چندانی نداشت به همین دلیل پس از 6 سال مغازه خود را تعطیل کرد. میلتون هرشی جوان پس از مدتی شاگردی مغازه، با مقدار پولی که جمع کرده بود مجدد آبنبات فروشی دیگری راه انداخت اما دوباره شکست خورد. نکته جالب اینجا بود که وی ناامید نشد و این بار جسورانه تر از پیش، شروع به خرید و فروش کارامل کرد. وی با مقدار پولی که از عمه خود قرض گرفته بود یک کیسه شرکت تهیه کرد و با کمک شاگرد خود، در کارگاه کوچیکش در شهر لنکسر، شروع به تولید کارامل کرد. هرشی تمام سعیش را می کرد تا کارامل های باکیفیتی را تولیدکند و با تلاش شبانه روزی توانست کاری کند، کارامل های خوش طعم تر و زیباتری را، با کیفتی بهتر از کیفیت مرسوم بازار آن روزها، تولید کند؛ طولی نکشید که شهرت کارامل های هرشی (هرشیز) باعث رونق کسب و کار وی شد، به طوری که مجبور  شد میزان تولیداتش را افزایش دهد. 


شکلات هرشیز

برند های شیرینی و شکلات

تاریخچه تولید شکلات هرشیز

میلتون هرشی که در ابتدا تولیدکننده کارامل بود، در سال 1893 به فکر تولید شکلات افتاد. هرشی با شرکت در نمایشگاهی در زمینه ماشین آلات صنایع غذایی، که در شهر شیکاگو برگزار شده بود، از یک ماشین تولید شکلات الهام گرفته و دستگاهی در خصوص تولید شکلات تهیه کرد و توانست کارامل هایی با روکش شکلات از برند هرشیز را تولید کند. همچنین وی مدتی طولانی درپی دست یافتن به دستورالعملی برای درست کردن شکلات شیری بود و سرانجام پس از آزمون و خطای فراوان، به رویای دیرینه اش در زمینه تولید انبوه شکلات شیری با کیفیت مورد نظر خود و با نام و برند هرشیز دست یافت. 
از آنجایی که برای تولید شکلات، به  شیر تازه نیاز است، میلتون هرشی در همان روستایی که کارخانه هرشی در آن قرار داشت، یک گاوداری نیز تاسیس کرد تا هم از شیر تازه محلی برای محصولات خود استفاده کند، هم برای جوانان روستا کارآفرینی کرده باشد. همین رفتارهای میلتون هرشی، نام وی را در رده کارآفرینان و خیرین کشور آمریکا قرار داده است، زیرا وی به جد معتقد بود با کارگران باید منصفانه رفتار کرد.

راز شکلات شیری هرشیز

آقای هرشی برای دست یافتن به رویای داشتن کارخانه تولید شکلات خود، در سال 1900 میلادی، کارخانه کاراملش را به ارزش 1 میلیون دلار فروخت تا بتواند کارخانه شکلات سازی هرشیز را راه اندازی کند. کاری که میلتون هرشیز در خصوص تولید شکلات شیری انجام داد، یعنی دست یافتن به ترکیب و دستورالعمل خاص و روش تولید مخصوص خود، تا به امروز هم به صورت یک راز باقی مانده است. امروزه دفتر مرکزی برند هرشیز در پنسیلوانیا در حومه فیلادلفیا قرار دارد و سهام این شرکت بزرگ در بازار بورس نیویورک عرضه می شود.

شکلات سازی هرشیز

برند های شیرینی و شکلات

مسیر موفقیت برند هرشیز

میلتون هرشی، در ابتدای فعالیت برند هرشیز، از هیچ روش تبلیغاتی استفاده نمی کرد، اما با این وجود، محصولات هرشیز به سرعت در حال معروف شدن بود و میزان تولیدات کارخانه شکلات سازی هرشیز به طور چشمگیری افزایش یافت. از سال های ابتدای کار شکلات سازی هرشیز، آقای هرشی سیاستی تحت عنوان «لوکس قابل دستیابی» (affordable Luxury) را در دستور کار شرکت خود قرار داد. در گذشته شکلات شیری تنها برای ثروتمندان جامعه تولید می شد، اما با روش تولید انبوه شکلات شیری هرشیز، تهیه این محصول برای عموم نیز ممکن شد و در واقع میلتون هرشی نخستین کسی بود که شکلات های زیبا و متنوع را برای همگان تولید می کرد. با گذشت زمان و ورود رقیب های تجاری به بازار شکلات، برند هرشیز نیز به ناچار و برای باقی ماندن در عرصه رقابت، فعالیت های تبلیغاتی خود را آغاز کرد. 
یکی از روش های هرشی برای تبلیغات راه اندازی کمپین های تبلیغاتی متنوع، در طول فصل تعطیلات، بود. کمپین های تبلیغاتی برند هرشیز متناسب با موضوع تعطیلات بوده و با ارائه محصولات متنوع همراه بود.

روش های بازاریابی هرشیز

یکی از کارهایی که برند هرشیز در زمینه بازاریابی انجام داد، در نظر گرفتن مخاطبان گوناگون از گروه های خاص و تولید کالای اختصاصی برای آنها بود. از جمله تولید محصولاتی مناسب مراسم های تولد، عروسی، سالگرد و دیگر مناسب هایی که برای افراد از اهمیت برخوردارند. همین امر نشان دهنده اهمیت در نظر گرفتن عموم مردم و اهمیت دادن به تمامی اقشار جامعه از سوی موسس برند هرشیز است.
همچنین برند هرشیز، بازاریابی خود را به سمت حوزه های دیجیتال نیز سوق داد تا جایی که مدیر بازاریابی این شرکت معتقد بود از آنجایی که مردم تمایل چندانی به خرید محصولات شیرینی و شکلات به صورت آنلاین ندارند، باید به گونه ای برنامه ریزی کرد که محصولات هرشیز در فضای مجازی نیز جذاب و دلفریب به نظر بیاید و مشتریان به خرید آن تشویق شوند. وی راز موفقیت در این زمینه را داشتن برنامه ریزی جامع و یکپارچه می داند. کاری که برند هرشیز در سال های اخیر به خوبی از پس آن برآمده است.


محصولات هرشیز

بسته بندی محصولات برند هرشیز

با تغییر نوع کسب و کارها از حالت سنتی به حوزه های تبلیغاتی و دیجیتال، برند هرشیز تصمیم به تغییر دادن نوع بسته بندی محصولات خود گرفت. در بسته بندی محصولات هرشیز نکات ریزی لحاظ شده است که کمتر برندی آنها را در نظر گرفته بود. هرشیز به دنبال چیزی به جز یک بسته زیبا در قفسه فروشگاه ها بود، و آن چیزی نبود جز جذابیت بسته بندی محصول بر روی صفحات تلفن همراه. مدیران برند هرشیز در طراحی بسته بندی محصولات خود به دنبال دست یابی به چند نکته اساسی بودند:
1.    اول اینکه محصولات آنها در قفسه فروشگاه ها خوب و لوکس به نظر برسد؛
2.    دوم اینکه همان محصولات روی صفحه نمایش گوشی و در فضای دیجیتال نیز خوب باشد؛
3.    محصول به گونه ای طراحی شده باشد که به صورت عمودی بر روی سطوح مورد نظر مصرف کنند بایستد؛
4.    و در نهایت، بازکردن آن آسان باشد.

محصولات برند هرشیز

شرکت هرشی که تا آوریل 2005 میلادی تحت عنوان شرکت های غذایی هرشی (هرشیز) شناخته می شد، یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان شکلات در جهان است. تنوع محصولات برند هرشیز شامل شکلات هایی به شکل سیگار، ویفرهایی در بسته بندی های رنگارنگ، انواع بیسکویت، کیک، میلک شیک و نوشیدنی های گوناگون می شد. از دیگر محصولات برند هرشیز می توان موارد زیر را نام برد: پودر کاکائو ، پودر کاکائو تلخ ، سیروپ با طعم بادام، سیروپ با طعم کارامل، شکلات داغ مایع ، شکلات صبحانه، شکلات تخته ای معمولی، شکلات تخته ای شیری، سس شکلات توت فرنگی، بیسکویت-شکلات کیت کت، شکلات بوسه هرشیز و... .

سخن پایانی

شکلات هرشیز و دیگر محصولات برند هرشیز (هرشی) آمریکا، به دلیل داشتن شبکه توزیع گسترده، که شامل سه مرکز توزیع بسیار بزرگ با تکنولوژی مدرن و مدیریت سیستم های کاری می شود، در سراسر ایالات متحده در دسترس همگان قرار دارد. همچنین محصولات هرشیز به بیش از 60 کشور جهان عرضه می شود.
 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(7) 4.7

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

نظرات

  • ممنون از مقاله خوبتون..خیلی چیزا درباره شکلات هرشی نمیدونستم

نظر خود را بنویسید

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ثبت کنید