برچسب ها

معرفی و تاریخچه ویفر بیسکویت  لوکر (Loacker)

معرفی و تاریخچه ویفر بیسکویت لوکر (Loacker)

اگر به دنبال یک میان وعده باکیفیت و بی نظیر هستید، از طرفی از عاشقان پر و پاقرص ویفرهای ترد نیز می باشید، بیسکویت ویفر لوکر، قطعا بهترین انتخاب است. لوکر بزرگترین تولید کننده ویفر در جهان است که از سال 1925 در ایتالیا تاسیس شد. کیفیت بالای مواد اولیه ویفر و بیسکویت لوکر از اصلی ترین دلایل موفقیت این برند در دنیا است به طوری که امروز ویفر و بیسکویت لوکر به بیش از 100 کشور دنیا صادر می شود. شاید یکی از دلایل موفقیت این برند، آشنایی موسس آن با علم شیرینی پزی و داشتن دستورالعمل خاص برای تولید ویفر باشد. برای شناخت بهتر موسس برند لوکر و نیز آشنایی بیشتر با ویفر آن، با ما همراه باشید. 

داستان تولد برند لوکر

شرکت لواکر، که تولید کننده ویفر و بیسکویت لوکر است، در سال 1925 میلادی توسط آلفونس لوکر در شهر بولزانو (بوزن) ایتالیا تاسیس شد. آلفونس لوکر یک قناد دوره دیده و علاقه مند به شیرینی پزی بود، وی به همراه دو دستار خود در شهر بولزانو، یک قنادی کوچک تاسیس و شروع به پخت شیرینی های معمول و کلاسیک ایتالیایی کرد؛ اما پخت شیرینی های معمول او را راضی نمی کرد و همیشه به دنبال دست یابی به یک دستورالعمل خاص و ویژه بود، آلفونس لوکر تصمیم می گیرد ویفرهایی با دستور پخت مخصوص خود، که ماه ها روی دستورالعمل آن کار کرده بود، را تولید کند. این شیرینی ها که به ویفر معروف هستند شامل یک لایه بیسکویت نازک و ترد است با یک لایه مواد میانی با طعم های گوناگون، مجدد یک لایه بیسکویت نازک و... تا وقتی که به اندازه و ارتفاع مورد نظر برسد. پس از اندک زمانی، ویفرهای لوکر شهرت محلی پیدا می کنند و آن قنادی کوچک شروع به رشد می کند. در سال های جنگ جهانی دوم، تولید بیسکویت و ویفر لواکر، به ناچار و به دلیل جنگ، متوقف می شود و پس از آن در سال 1945، آلفونس لواکر، بدون هیچ پشتوانه مالی و تنها با 600 کیلو دانه کاکائو، مجدد شروع به تولید بیسکویت و ویفر لوکر کرد، تا جایی که شرکت او مجدد رشد کرده و صاحب ماشین های پخت جدید می شود. در سال 1954 شرکت لوکر در شهر زادگاه خود، یعنی شهر بولزانو (بوزن) ساختمان جدیدی را افتتاح می کند و هم زمان با آن تولید محصول بیسکویت و ویفر لوکر نیز افزایش می یابد؛ در این زمان ویفر لوکر در بازارهای جهانی جایگاه خود را یافته و از سراسر دنیا سفارشات زیادی دریافت می کرد.
در سال 1970، آلفون لوکر در حالی از دنیا می رود که توانسته بود قنادی کوچک خود را به یک شرکت بزرگ و معروف تبدیل کند. وی دو پسر و یک دختر داشت که پس از فوت پدر، همگی در کسب و کار خانوادگی خود مشغول به کار شدند. آرمین لواکر، پسر آلفون لواکر، که دوره های قنادی را در خارج از ایتالیا گذرانده بود، به عنوان فردی موفق و کوشا، در گسترش و موفقیت برند لوکر نقش به سزایی داشت؛ وی در سال 1969 برای کارخانه ویفرسازیشان، یک ماشین جدید پخت ویفر خرید و پس از آن تولیدات بیسکویت ویفر لوکر تا 500 درصد افزایش پیدا کرد. 

مسیر شرکت لوکر از ابتدا تا کنون

تاسیس شیرینی فروشی لوکر در شهر بولزانو/بوزن

در سال 1925 الفون لوکر یک قناد تعلیم دیده از شهر گوتزیس استرالیا به همراه دو دستیارش در شهر بولزانو/بوزن قنادی کوچکی باز کرد. او علاوه بر شیرینی های کلاسیک شروع به تهیه ی ویفرهایی خاص از مواد اولیه ی خام بر اساس دستور تهیه ی شخصی خود کرد. سرمایه این تیم اجرایی صرفا مهارت تخصصی و روحیه پیشرفت واقعی به همراه اشتیاق و مقاومت بسیار بود که باعث شد این شرکت تا زمان جنگ جهانی دوم رشد کند.

شروع مجدد بعد از جنگ جهانی دوم

بعد از اینکه جنگ جهانی دوم به طور بارز مانع تولید شد، لوکر در سال 1945 دوباره با تنها 600 کیلوگرم دانه ی کاکائو و حساب بانکی خالی شروع کرد. قدم به قدم تولید افزایش پیدا کرد و ماشین های بزرگتری خرید.

احداث ساختمان جدید

در سال 1954 بعد از احداث ساختمان جدید در مرکز شهر بولزانو/بوزن تولید این شرکت افزایش یافت. در اینجا بود که برای فضای تولید ایجاد شده به ماشین های جدیدی نیاز داشت.

پیوستن نسل دوم

پسر لوکر به نام آرمین لوکر بعد از گذراندن دوره ی تحصیل قنادی و کسب تجربه در خارج از کشور در سال 1958 به کسب و کار والدینش پیوست. او به عنوان مسئول تولید به فردی پیشگام در موفقیت فاز صنعتی تبدیل شد. در سال 1968 خواهرش کریستین بعد از گذراندن دوره ی تحصیلی و کسب تجربه در بخش بازرگانی به عنوان مسئول امور اداری و فروش به آن ها پیوست. کوچک ترین برادرشان به نام رینر نیز در دهه ی 70 میلادی به عنوان مدیر فروش به آن ها ملحق شد و این تیم موفق را تکمیل کرد.

خرید اولین ماشین پخت ویفر

آرمین لوکر در سال 1969 تصمیم گرفت ماشین پخت ویفری بخرد که به طور حیرت آوری تولید را 500 درصد افزایش می داد.

مرگ آلفون لوکر

بعد از مرگ آلفون لوکر در سال 1970 این کسب و کار که حالا به یک قنادی بزرگ تبدیل شده بود به کارخود ادامه داد و دائما توسط دو پسرش آرمین و رینر و دخترش کریستین گسترش پیدا کرد. در اواخر دهه ی 70 میلادی برادر کوچکتر برای داشتن کسب و کار شخصی خود این کار را ترک کرد، آرمین به متخصص تولیدوفناوری و خواهرشان کریستین به یک مدیر اداری و فروش موفق تبدیل شد.

افتتاح سایت در آنترین

لوکر در سال 1974 سایت جدیدی در منطقه ی آئوندی دی سوتو 1000 متر بالاتر از سطح دریا افتتاح کرد که سه سال بعد توسعه پیدا کرد. به خاطر وجود فرهایی با عملکرد سریع در هر روز 40،000 بسته ویفر قابل تولید بود.

دسر با ویفر لواکر

بین المللی کردن

در سال 1979به خاطر کار فشرده ی مدیر صادرات شرکت آقای مانفرد کونولد در عرصه ی بازار جهانی، بازارهای فروش جدیدی به خصوص در خاورمیانه به روی این شرکت باز شد. حضور برند لوکر در نقاط مهم فرودگاه ها و جزیره های توریستی پر بازدید به افزایش آگاهی از این برند و محصولاتش کمک کرد. برای سازگاری با تقاضای بازار بین المللی، طراحی بسته بندی و همچنین لوگوی شرکت تغییر کرد. تا آن زمان رنگ بسته بندی آبی و سفید با تصاویری رومانتیک از مناظر و اسطوره های تایرول جنوبی بود. با اینکار یک طرح مدرن، بی نظیر و بی نقص جایگزین بخشی از گذشته شد.

سال 1983: تولد ویفر جنومتیGnometti

وسعت شهرت برند لوکر فقط به خاطر تبلبغ زبانی نبود بلکه به واسطه ی ویفر لوکر جنومتی نیز بود. کوتوله های شاد، مهربان و بیشتر از همه دوست داشتنی که الهام گرفته از دنیای اسطوره های دولومیت هستند از سال 1983 به سفیران این برند تبدیل شدند و همواره در تبلیغات تلویزیونی و محل های فروش در ایتالیا و بسیای کشورهای دیگر حضور داشتند. این شخصیت ها به عنوان چهره هایی شناخته شده باعث افزایش سهم لوکر از بازار مناطق مختلف شد و حتی در بعضی کشورها تبدیل به نمادی فرهنگی تبدیل شدند.

بیسکویت لواکر

پیوستن نسل سوم

در سال 1996 اُلریچ زوئنلی پسر کریستین لوکر زوئنلی و دو پسر آرمین لوکر، آندرس و مارتین نیز به طور موفقیت آمیزی به این شرکت ملحق شدند. همزمان که آندرس مراقبت از کل بخش توسعه را بر عهده داشت، مارتین مدیر توسعه ی تولید بود. اُلریش زوئنلی نیز مدیر بخش فروش و رئیس هیئت مدیره این شرکت شد.

مدیران شرکت لواکر

تاسیس سایت در هینفلز

دومین سایت تولید برند لوکر در سال 1999 توسط نسل بعدی این برند در شرق استان تایرول استرالیا تاسیس شد. در سال 1999 این سایت روزانه 20 تن تولید داشت اما برنامه برای اوایل سال 2000 سه شیفت تولید با ظرفیت روزانه ی 30 تن بود.

افتتاح اولین کافه لوکر در شهر برنر

با افتتاح اولین کافه لوکر در سال 2007، این شرکت به اصل خود برگشت: شیرینی فروشی و متخصصان قنادی. اگرچه می توان از طعم بسیاری از خوراکی های خوشمزه در کافه لوکر لذت برد، اما تنها منبع تمام 200 محصول این شرکت شامل شیرینی ها و کالاهای مخصوص فصلی فروشگاه های این برند هستند.

مرگ آرمین لوکر در سال 2019

آرمین پسر موسس شرکت لوکر، فردی بصیر و خلاق بود، آرمین یکی از ارکان این شرکت بود. روشنفکری و عمگرایی او باعث هموار شدن مسیر موفقیت برند لوکر طی چندین سال شده بود. نوآوری های عالی او در محصولات و فناوری به این برند در مسیر رسیدن به شکوه کمک کرد. « تنها وقتی بهترین ها را به کار بگیرید بهترین ها نصیبتان خواهد شد» این شعاری بود که او همیشه در کارش به کار می گرفت درست همانطور که برای ما انجامش داد.

توسعه صادرات بیسکویت ویفر لواکر

شرکت لواکر با تلاش مدیر صادرات خود، مانفرد کونولد، راه های ورود به عرصه جهانی را برای خود گشوده دید. در سال 1979 میلادی بازارهای جدید، علی الخصوص در خاورمیانه، برای بیسکویت و ویفر لواکر پیدا شد. برند لواکر ابتدا در نقاط مهم و پر رفت و آمد، مانند فرودگاه ها و مناطق توریستی شلوغ به عرضه بیسکویت و ویفر لواکر پرداخت و پس از شناساندن خود به مشتریان، با افزایش تقاضای چند برابری محصولات خود مواجه شد. لواکر برای هماهنگی با بازارهای بین المللی، طراحی و بسته بندی بیسکویت و ویفر لواکر را از شکل اولیه آن که بسته بندی آبی-سفید با تصاویری رومانتیک بود، با طراحی مدرن و جذاب امروزی جایگزین کرد. 

ویفر شکلاتی لواکر

بیسکویت ویفر شکلاتی لواکر، با بافتی بسیار ترد و دستورالعملی منحصر به فرد، از کاکائو و شکلات مرغوب تهیه شده و قطعا یکی از بهترین ویفرهایی است می توانید انتخاب کنید. از ویژگی های بازر ویفر شکلاتی لواکر این است که در این محصول از هیچ مواد طعم دهنده، نگهدارنده و رنگ مصنوعی استفاده نمی شود. در ترکیب ویفر شکلاتی لواکر، از شکلات خامه ای درجه یک، متشکل از 75 درصد خامه مرغوب، استفاده می شود؛ همچنین شرکت لواکر، در منطقه توسکانی، زمین های زیادی برای کشت فندق دارد تا بتواند در محصولات خود از مغزهای خوراکی درجه یک، که تحت نظارت خود شرکت تولید می شوند، استفاده کند.

ترکیبات اصلی بیسکویت ویفر لواکر

بیسکویت ویفرهای لواکر از موادی چون آرد گندم، کاکائو بدون چربی، روغن نارگیل و عصاره مالت تشکیل شده است که همگی این مواد از مرغوب ترین نوع خود مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین در ویفر شکلاتی لواکر معمولا از تکه های بادام، فندق، جو، سویا و گندم هم استفاده می شود. پس افرادی که به گلوتن، که نوعی پروتئین موجود در جو و گندم است، حساسیت دارند، باید در مصرف ویفر لواکر احتیاط کنند.

ویفر لواکر
 

انواع بیسکویت ویفر لواکر

بیسکویت و ویفر لواکر در انواع متنوعی تولید و عرضه می شود، انواع طعم های ویفر لواکر شامل: ویفر نارگیلی لواکر، ویفر شیری لواکر، ویفر وانیلی لواکر، ویفر دبل چاکلت لواکر، ویفر لیمویی لواکر و بسیاری دیگر از طعم ها را نام برد. همچنین محصولات لواکر در بسته بندی های 38، 45، 76 و 175 گرمی عرضه می شوند.

کالری بیسکویت ویفر لوکر

در تولید مواد غذایی، به خصوص مواد خوراکی شیرین و حاوی شکر، بحث میزان کالری، از اهمیت زیادی برخوردار است؛ شفاف سازی در زمینه مقدار مواد به کار رفته در این نوع خوراکی ها، یکی از اجبارها برای شرکت های تولید کننده است. بیسکویت و ویفر لواکر نیز یکی از خواکی هایی است که ممکن است برای برخی افراد، از جمله افراد مبتلا به دیابت، افراد حساس به گلوتن و یا افراد حساس به لاکتوز، مشکل آفرین شود. پس بهتر است با آگاهی از کالری ویفر لواکر، با خیالی راحت تر به سراغ این خوراکی لذیذ بروید. طبق اعلام شرکت سازنده ویفر لواکر، ارزش غذایی ویفر لواکر  در هر 100 گرم، به این شرح است: هر 100 گرم از ویفر لواکر دارای 511 کیلوکالری انرژی دارد که شامل 26 گرم چربی، 59 گرم کربوهیدرات، 7/7 گرم پروتئین و 31/0 گرم نمک وجود دارد.

بازارهای جهانی بیسکویت و ویفر لوکر

بیسکویت و ویفر لواکر، در بسیاری از کشورها شناخته شده و دارای محبوبیت است، اما یکی از بزرگترین سفارش دهندگان ویفر لواکر در دنیا، پس از ایتالیا که زادگاه این محصول است، خاورمیانه است، اما در این جغرافیا نیز می توان گفت کشور عربستان بیشترین سهم از سفارشات ویفر لواکر را دارا می باشد. 

سخن پایانی

داستان بیسکویت ویفر لواکر، داستان سخت کوشی موسس و تولیدکنندگان آن است. آن جایی که یک نفر، از یک شیرینی فروشی محلی، توانست با هوشمندی و سخت کوشی خود، بازارهای جهانی را به قبضه خود درآورد. برای درک بهتر از میزان تولیدات کارخانه های ویفر لواکر، همین کافی است که بدانید، روزانه 5 تن فندق جهت به کارگیری در این محصول، وارد کارخانه های لواکر می شود.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(4) 4.8

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

نظر خود را بنویسید

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ثبت کنید