شکلات Ferrero Rocher

شکلات Ferrero Rocher

شکلات Ferrero Rocher  یک شیرینی چندلایه است که انگار از کارخانه جادویی ویلی ونکا (Willy Wonka)  بیرون آمده است: یک فندق برشته درون پوششی ویفری که با شکلات فندقی پر شده و خود این ویفر را لایه ای شکلاتی پوشیده از تکه های فندق فراگرفته است.

سرگذشت شکلات Ferrero rocher

این شکلات اولین بار در سال 1982 در اروپا معرفی شد. اندکی بعد از عرضه ی این محصول به خاطر اشکال در پرینت لیبل خط تولید به مشکل برخورد. کلمه ی Ferrero  برگرفته از نام فامیل مخترع این محصول و کلمه ی Rocher  لغتی فرانسوی به معنی صخره است.
این شکلات جادویی در واقع الهام گرفته از کتاب داستان Roald Dahl نیست بلکه الهام گرفته از مریم مقدس است. 
وقتی در سال 1982 Michele Ferrero قناد ایتالیایی این خوراکی را معرفی کرد، باور براین بود که نام Rocher  را از صخره ای که در آن مریم مقدس بر بانو برنادت ظهور کرد الهام گرفته است، این صخره در شهر لودرس فرانسه قرار دارد.
قضیه فقط شباهت این شکلات پوشیده از فندق به شکل یک صخره نیست، آن صخره برای Ferrero  مفهوم خاصی داشت. Ferrero  در سال 2015 در روز ولنتاین در سن 89 سالگی درگذشت. او که یک کاتولیک فداکار بود به خاطر ارادت قلبی اش به مادر مقدس معروف بود. او در 50 امین سالگرد تاسیس شرکتش گفت که موفقیت خود را مدیون مادر مقدس هستند و بدون کمک او ما هیچ کاری از پیش نمی بردند.
Ferrero  به عنوان سومین تولیدکننده ی شکلات جهان چیزهای زیادی برای شکرگذاری داشت. شکلات های Ferrero Rocher  در کنار نوتلا و خوراکی های کیندر و Tic Tacs توانست در سال 2016 بیش از 10 میلیارد یورو درآمد ایجاد کند.
 

محصولات شکلات

شکلات Ferrero Rocher، هدیه ای خاص

 چه این شکلات در روز ولنتاین استفاده شود، یا یک روز عادی که هوس شکلات کرده اید یا حتی برای دسر می توان گفت این شکلات یک چیز خاص برای هدیه دادن یا حتی فقط خوردن آن است. شکلات Ferrero Rocher حاوی یک فندق برشته درون پوششی ویفری است که با شکلات فندقی پر شده و خود این ویفر را لایه ای شکلاتی پوشیده از تکه های فندق فراگرفته است ودر آخر تمام این ها درون یک جلد طلایی قرار گرفته‌اند.


لیست از اندازه های این شکلات به شرح زیر است:
•    باکس 9 تایی Ferrero 
•    پک هدیه 15 تایی Ferrero 
•    پک هدیه 24 تایی Ferrero 
•    پک هدیه 32 تایی Ferrero 
•    مجموعه 13 تایی خرگوش Ferrero 
 

مواد تشکیل دهنده:

در وسط این شکلات یک عدد فندق کاملا برشته قرار دارد که با کرمی نرم و خوشمزه پوشیده شده و دور آن ویفر ترد نازکی قرار دارد و همه ی آن ها را شکلاتی شیری با خرده های فندق فراگرفته است. هر یک از این شکلات های عالی با فویلی لوکس و طلایی پیچیده شده اند. شکلات شیک و خوشمزه ی FERRERO ROCHER  هیه ای خوش طعم و گزینه ای عالی برای پذیرایی در دورهمی هاست. مواد تشکیل دهنده ی این شکلات عبارتند از شکلات شیری( شکر، کره کاکائو، تکه های شکلات، پودر شیر بدون چربی، چربی شیر بدون آب، لسیتین، وانیل)، فندق، شکر، روغن پالم اصلاح شده، آرد گندم، پودر کشک، کاکائو، لسیتین، سدیم بی کربونات، نمک و وانیل.

محصولات شکلات

حقایقی درباره ی شکلات Ferrero Rocher

1.    این شکلات باید شما را شاد کند.

هر شکلاتی باید شما را شاد کند! چون یک شکلات حاوی مواد شیمیایی و اسیدی است که باعث آزاد شدن هورمون شادی و عشق می شوند. اما شکلات Ferrero Rocher حاوی لسیتین است که به طور گسترده به عنوان داروی ضد کلسترول بالا، افسردگی و عصبانیت استفاده می شود. تعجبی ندارد که بعد از جویدن شکلات احساس خوبی داشته باشید.

2.    میزان تولید بالا

میزان مصرف شکلات Ferrero Rocher  را می توان از روی حجم بالای تولید آن تشخیص داد. تقریبا هر ساله 4.8 ملیارد تکه شکلات Ferrero Rocher  تولید می شود. حالا متوجه شدید منظورم چه بود.

3.    فندق جایگزین کاکائو شد.

ایده ی استفاده از فندق به جای شکلات را اولین بار Pietro Rocher  مغز و متفکر سازنده ی این شکلات ارائه داد. این کار به خاطر این بود که بعد از جنگ جهانی دوم کاکائو بسیار گران بود و استفاده از آن با بودجه ی او تناسب نداشت.

4.    بزرگترین مصرف کننده ی فندق

از آن جایی که فندق جزء ضروری Ferrero Rocher  است، این شکلات بزرگترین مصرف‌کننده فندق در جهان است. 25% از کل موجودی فندق جهان توسط Ferrero Rocher  مصرف می شود. همچنین، دراین شکلات فقط از بهترین فندق های منطقه ی Langhe  در شهر پیدمونت استفاده می شود.

5.    سال ها طول کشید تا آن شکل گرد شکلات بدست آید.

شکل گردی که همگی ما عاشق آن هستیم راحت بدست نیامده است. به وجود آمدن شکل مناسب بعد از 5 سال کار و تجربه بدست آمد. خود Pietro Ferrero این شکل را ایجاد کرد و 5 سال طول کشید تا توانست به شکل دلخواهش برسد.

6.    Michele Ferrero دستور تهیه ی این شکلات را مخفی نگه داشت.

از آنجایی که Michele Ferrero پسر Pietro Ferrero می ترسید که رقبا رمز تهیه ی شکلاتشان را یاد بگیرند به همین خاطر دستور آن را به عربی نوشت و در گنبدهای Cairo  مخفی کرد.

7.    طعم هایی کمتر شناخته شده

طعم رایج شکلات Ferrero Rocher  که بسیار طرفدار دارد باعث شده که همه فراموش کنند طعم های دیگری نیز وجود دارند. طعم های دیگری مثل شکلات تلخ، بادامی، نارگیلی، پسته، فندق و میوه های جنگلی نیز وجود دارند.

 


 

شکلات لوکس Ferrero rocher  مهمانان را با استفاده از دسرهای چند لایه ی خوشمزه اش به سفری می‌برد که در آن چندین مزه را تجربه می کنند.
لذت بودن با خانواده، همسر، دوستان واقعی و باهم و نزدیک هم بودن بهتر است چیزی بسیار خاص جشن گرفت، زیرا این لحظات طلایی با لذت بردن از شکلات Ferrero Rocher  بی نظیرتر خواهند شد. 

فائزه محبت‌دار

فائزه محبت‌دار

مجله اینترنتی شیرینیتا

مطلب قبلی

سرگذشت عجیب شکلات نوتلا nutella

مطلب بعدی

شکلات Quality street

نظر کاربران

نظر خود را بنویسید

برای خبرنامه ثبت نام کنید

به خبرنامه ما بپیوندید و اخبار جدید ما را دنبال کنید.