خبر فوری :


تاریخچه شکلات کیندر- KINDER

سرگذشت کیندر از سالی شروع شد که پترو و پیرا (Piera  and Pietro)، پدر و مادر  مایکل (Michele)، مغازه شیرینی فروشی خود را به یک کارخانه تبدیل کردند. خانواده ی فررو (Ferrero)اولین شرکت تولیدی بودند که بعد از جنگ جهانی دوم کارخانه های تولید و دفاتری در سراسر جهان در بخش شیرینی افتتاح و شرکت خود را به معنای واقعی، به یک گروه بین المللی تبدیل کردند. این گام های اولیه و تعیین کننده به واسطه ی ساخت محصولاتی بود که پترو فررو و پسر جوانش مایکل اختراع کرده بودند. کلید دیگر موفقیت این شرکت شبکه ی فروش موثر آن بود که برادر پترو، به نام جیوانی (Giovanni)آن را اداره می کرد، وی در سال 1949 فوت کرد.   
 

محصولات شکلات

داستان برند کیندر از سال 1968 در قلب شهر آلبا، شهری کوچک در قلب ایتالیا، آغاز شد. مایکل شکلات کیندر را توسعه داد و باعث شد این محصول به برندی معروف در شرکت فررو(Ferrero)  تبدیل شود و امروزه یک برند منحصر به این خانواده باقی بماند. 

برندی جهانی کیندر KINDER 

برند کیندر KINDER ،دومین برند بزرگ شکلات در جهان است. هم اکنون برند کیندر در 170 کشور فروخته می شود و محصولات شکلاتی متنوعی از بسته های شکلات گرفته تا خوراکی های سوپرایزی را عرضه می کند که هم باب میل والدین و هم کودکان است.

کیندر، موفقیتی به وسعت جهان

به دنبال موفقیت شرکت در ایتالیا، مایکل فررو تصمیم گرفت که تولید را در سراسر جهان آغاز کند. در سال 1956 کارخانه ی بزرگی در آلمان و بعد از مدت کوتاهی کارخانه ی دیگری در فرانسه افتتاح شد. مقدمه ی توسعه ی سریع شرکت فررو در اروپا با تاسیس دفاتر تجاری و مراکز تولید در بلژیک، هلند، اتریش، سوئد، سوئیس، انگلستان، ایرلند و اسپانیا انجام شد. در دهه های بعدی شرکت فررو  به خاطر داشتن شرکت ها و کارخانه هایی در شمال و جنوب آمریکا، جنوب شرق آسیا، اروپای شرقی، آفریقا، استرالیا و اخیرا در ترکیه، مکزیک و چین به برندی جهانی تبدیل شد.

محصولات شکلات

محصولات شکلات

حقایقی درباره ی شکلات کیندر

در طول سال ها محصولات کیندر هم باب میل کودکان و هم بزرگسالان بود. اگرچه این محصول شروعی محقرانه داشت، اما توانست در سراسر جهان گسترش پیدا کند و به خاطر کیفیت، تنوع و محصولات خلاقانه اش شناخته شود. در اینجا ده حقیقت در مورد شکلات کیندر را برای شما آورده ایم:
زمانی که آلمانی ها در دهه ی 50 میلادی ایتالیا را به عنوان یک مقصد گردشگری شناخته بودند، در سال 1956 مایکل فررو برای افتتاح اولین کارخانه ی شکلاتش در خارج از ایتالیا به شمال آلمان سفر کرد. شکلات کیندر اولین بار در سال 1968 در بازار آلمان عرضه شد و در همان سال پیش از توسعه در مناطق مدیترانه ای توانست در بازار ایتالیا فروشی عالی داشته باشد. این شکلات هنوز هم در آلمان و ایتالیا تولید می شود.
شکلات های کیندر ترکیب سه چیزی هستند که کودکان در یک شکلات می خواهند: شکلات، بازی و کشف چیزهای جدید. یکی از محصولات کیندر، Kinder Surprise  است که هر سه مورد را در یک شکلات شیری تو خالی با کپسولی حاوی اسباب بازی ارائه می کند. مادامی که کودک از خوردن شکلات لذت می برد می تواند یک اسباب بازی جدید را کشف کند، اسباب بازی که کودک می تواند آن را بسازد و با آن بازی کند و شاد باشد.
 

اساسا هدف کیندر کودکان بود، اما بزرگسالان نیز از محصولات آن لذت می برند. کیندر کلمه ای آلمانی به معنای کودکان است. هدف بنیان گذار شکلات کیندر کودکان بود و به همین خاطر این نام را برگزید تا با استفاده از آن به طور شفاف بازار مقصد خود را توضیح دهد. البته این برند تبدیل به برندی شد که همزمان در جهان هم باب میل بزرگسالان است و هم کودکان.
هدف این بود که از شکلات کیندر در بازار آلمان استفاده شود اما اکنون در تمام نقاط جهان توسعه پیدا کرده است.
هدف کیندر حمایت از والدین برای پرورش کودکانی شاد است به همین خاطر محصولاتی تولید می کند که به زندگی کودکان نشاط و سرگرمی می‌بخشند. محصولات کیندر لحظات شاد کودکان در زندگی را تقویت می کنند و تضمین کننده‌ی رشد و پیشرفت خوب کودکان هستند.

کیندر محصولات متنوعی دارد شامل:

 Kinder Bueno (که شامل یک سری ویفر شکلاتی به همراه خامه ی فندقی است)Kinder Surprise، Kinder Joy، Happy Hippos، Kinder Delice، Kinder Pingui، Milk Bites، Country Crisp و Kinder Maxi در کنار دیگر محصولاتش است.

kinder-products

طراحی بیسکویت کیندر هپی هیپو (Kinder Happy Hippo) بر مبنای اسباب بازی معروفی بود که در بیشتر شکلات های سوپرایز کیندر وجود داشت. طراحی این شکلات توسط آندره روچه (Andre Roche) از شرکت شکلات فررو انجام شد.
شکلات کیندر روحیه افراد را تقویت می کند. این شکلات ها به تولید هورمون های نشاط آور در کودکان کمک می کند و باعث می شود آن ها حال خوبی داشته باشند. این تاثیر تقریبا سریع اتفاق می افتد به طوری که تنها با استشمام عطر این شکلات تولید این هورمون شروع می شود و باعث شادی و حال خوب می شود.
در طول سال ها شکلات کیندر همواره سعی کرده با تغییر ذائقه ها همراه باشد و همزمان تغییراتی در خود ایجاد کند. حتی با وجود این تغییرات کیفیت محصولات همچنان پابرجاست.
شکلات کیندر را می توان در هر ساعتی از روز استفاده کرد. فرقی نمی کند که شما بخواهید آن را صبح، بعد از ظهر یا غروب بخورید، هیچ محدودیتی وجود ندارد، این طعمی برای تمام اوقات است.
 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(1) 5/5
فائزه محبت‌دار

فائزه محبت‌دار

مجله اینترنتی شیرینیتا

مطلب قبلی

سرگذشت عجیب شکلات نوتلا nutella

مطلب بعدی

سرگذشت خوراکی خوشمزه: ماکارون

نظر کاربران

نظر خود را بنویسید

برای خبرنامه ثبت نام کنید

به خبرنامه ما بپیوندید و اخبار جدید ما را دنبال کنید.