همیشه برای پختن انواع شیرینی یکسری نکات مهم رو باید رعایت کنیم تا بتونیم اون شیرینی مورد علاقه خودمون رو به بهترین شکل درست کنیم و از خوردنش لذت کامل ببریم .ازآنجایی که بافت انواع و کیک و شیرینی متفاوت هستند، زمانی که قرار است نوع خاصی از شیرینی را تهیه کنید، نباید بافتی به دست آید که هیچ شباهتی با شیرینی مورد نظر شما ندارد. حتی اگر تمام مراحل انجام کار به درستی انجام شود، نتیجه نهایی زمانی مشخص می‌شود که سینی شیرینی یا قالب کیک را از درون فر بیرون می‌آورید. پس بهتر است با نکات و ترفند‌های شیرینی پزی بیشتر آشنا شوید. در این مقاله سعی کردیم مهمترین و کلیدی ترین نکات شیرینی پزی رو به شما آموزش دهیم پس با مجله اینترنتی شیرینی تا همراه باشید.

 1. دستور پخت را دنبال کنید.

اگر قرار است فقط یک نکته را در نظر بگیرید، پس بهتر است با دقت بیشتری مورد اول را مطالعه کنید. هر آنچه که برای پخت شیرینی و کیک نیاز است، در دستور پخت آن نوشته می‌شود. برخی از نکاتی که اغلب باید مورد توجه قرار گیرند عبارتند از: قبل از پخت شیرینی، فر را برای مدتی روشن کنید تا گرم شود، قبل از ریختن مواد درون قالب، آن را کمی چرب کنید، برای استفاده از کره باید صبر کنید تا به دمای اتاق برسد. نیازی نیست همه این موارد را در ذهن خود نگه دارید، ممکن است با توجه به نوع کیک و شیرینی استثنا هم وجود داشته باشد و نیازی نباشد که مثل همیشه مراحل را تکرار کنید. پس ساده‌ترین کار این است که همه نکات نوشته شده در دستور پخت کیک و شیرینی را با دقت دنبال کنید. شاید از مهمترین نکات شیرینی پزی همین نگاه کردن به دستور پخت است که باید مرحله به مرحله انجام شود.

نکات شیرینی پزی

2. اندازه گیری مواد را به درستی انجام دهید.

منظور از اندازه گیری، وزن و حجمی است که برای مواد تشکیل دهنده کیک و شیرینی گفته می‌شود. از آنجایی که آرد ماده اصلی در پخت شیرینی و کیک است، در اغلب موارد منظور از اندازه گیری صحیح این است که آن را روی ترازوی آشپزخانه وزن کنید تا از مقدار درست آن مطمئن شوید. گاهی پیمانه اندازه گیری شما با آنچه مد نظر نویسنده است، فرق می‌کند. برای آنکه کارتان راحت‌تر شود، به دنبال دستور پختی باشید که مقدار مواد تشکیل دهنده را به جای حجم، به گرم ذکر کرده باشد. البته می‌توانید خودتان حجم را به گرم تبدیل کنید، ولی قطعا زمان بیشتری می‌برد و نتیجه هم ممکن است دقیق به دست نیاید.

3. فر خود را کالیبره کنید.

مشکل اینجاست که شاید درجه حرارت فر شما دقیقا چیزی نباشد که تنظیم کرده اید. اگر دمای فر را روی ۳۵۰ درجه فارنهایت گذاشته اید، ولی فقط به اندازه ۳۲۰ درجه فارنهایت حرارت می‌دهد یا مقدار آن بیشتر و تا حدود ۳۸۰ درجه می‌رسد، شیرینی و کیکتان آنگونه که انتظار می‌رود، نمی‌پزد. در این شرایط تعمیر فر هم زمان بر است و هم هزینه بر. راه حل ساده‌ای که پیشنهاد می‌شود این است که یک دماسنج ارزان قیمت بخرید و آن را درون فر قرار دهید. حال می‌توانید درجه حرارت فر را روی ۳۵۰ درجه فارنهایت بگذارید و عدد روی دماسنج را بخوانید. اگر عدد آن متفاوت بود، می‌توانید درجه حرارت فر را کم و زیاد کنید تا به مقدار مورد نظرتان برسد.

5 نکته مهم در شیرینی پزی

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم مطالعه نمایید: 6 کوکی مفید و سالم برای صبحانه

4. از کره بدون نمک استفاده کنید.

دستور پخت حتما به این نکته اشاره می‌کند، پس دنبال کردن دستور را فراموش نکنید. ولی اگر در رابطه با کره نکته‌ای ذکر نشده بود، از کره بدون نمک استفاده کنید.(انواع کره های شیرینی پزی) نمک اضافه شده نه تنها طعم کیک را تحت تاثیر قرار می‌دهد، بلکه افزایش گلوتن در آرد را تغییر می‌دهد و می‌تواند روی خمیر و مایع کیک هم اثر داشته باشد.

5. از قالب‌های رنگ روشن استفاده کنید.

دلیل آن است که قالب‌های رنگ تیره حرارت بیشتری نسبت به انواع رنگ روشن جذب می‌کنند و همین مسئله ممکن است باعث سوختن انتهای شیرینی و کیک شود. فرض می‌شود دستور پخت‌ها با قالب‌های رنگ روشن نوشته و تست شده است. اگر هم قالبی که دارید تیره رنگ است، می‌توانید درجه حرارت را کم کنید یا زمان پخت را کمی تغییر دهید. البته در این شرایط قانون شماره یک که دنبال کردن دستور پخت است، نقض می‌شود. پس بهتر است به فکر خرید قالب‌های جدید باشید.
 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید::
(1) 5

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

نظر خود را بنویسید

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ثبت کنید