برچسب ها

آبنبات سویتارتس (Sweetarts) - معجون ترش و شیرین

آبنبات سویتارتس (Sweetarts) - معجون ترش و شیرین

آبنبات های سویتارتس (Sweetarts)

 برخی طعم شیرین را ترجیح می دهند و برخی  طعم ترش را می پسندند، شما طرفدار چه طعمی هستید؟ اگر شما از طرفداران هر دو طعم هستید، احتمالا آبنبات های رنگی سویتارتس برایتان بسیار جذاب خواهد بود. سویتارتس نوعی آبنبات با طعم ترش و شیرین است. این آبنبات به صورت قطعات کوچک، با رنگ ها و طعم های متفاوت در یک بسته بندی عرضه می شود. 
سویتارتس ها جویدنی هستند، ظاهر جذاب و طعم میوه ای دارند. تمام طعم های این آبنبات ها هر دو طعم ترش و شیرین را القا می کنند و در اندازه ها و بافت های مختلف در فروشگاه ها عرضه می شوند. طعم ترش و شیرین درکنار هم و ظاهر جذاب آبنبات های رنگی سویتارتس، وجه تمایز این آبنبات از آبنبات های معمولیست. این آبنبات ها اولین بار در سال 1963 معرفی شدند. در این محصول قرص های آبنبات در یک رول روی هم چیده شده اند و هر رول حاوی انواع طعم های شیرین و ترش میوه ای است. این آبنبات یک میان وعده میوه ای جویدنی محسوب می شود که بواسطه عرضه آن ها با بسته بندی های ساده و قطعات جداگانه خوردن آن ها لذت بخش است.
بسته بندی آبنبات سویتارتس

تاریخچه آبنبات سویتارتس

آبنبات های سویتارتس برای اولین بار در سال 1963 زیر نظر منلو اف اسمیت معرفی شدند. منلو اف اسمیت (Menlo F. Smith )  یک تاجر برجسته در سنت لوئیس است. 
پدر اسمیت مالک شرکتی بود که نوشیدنی میوه ای به نام فروتولا تولید می کرد. آنها بعد ها نام محصول را به Lick-Me-Aide تغییر دادند و محصول را به عنوان آب نبات به بازار عرضه کردند. 
اسمیت در سال 1936 برای شرکت پدرش کار میکرد. او بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه به سنت لوئیس مهاجرت کرد و در سال 1952 شرکت Sunmark را تأسیس کرد. آنها در این شرکت Like-Me-Aide  (شکر طعم دار و رنگی) را به Pixy Stix (آب نبات پودری رنگی با طعم شیرین و ترش در لفاف از پلاستیک یا کاغذ شبیه نی) تبدیل کردند. 
مدت کوتاهی پس از آن، اسمیت از تجهیزات کارخانه Tums که در همسایگی آنها بود، استفاده کرد تا آبنبات خود را با عنوان sweetarts تولید کند. فرآیند تهیه آبنبات های سویتارتس کاملاً شبیه به تولید Lik-M-Aid و Pixy Stix بود. پس از ورود این آبنبات به ایالات متحده، انواع مختلفی از آن در سالهای بعد روانه بازار شدند.
 Sunline Inc بخشی از گروه شرکت های Sunmark بود که اسمیت آن را در سال 1986 به یک شرکت انگلسیسی به نام Rowntree Mackintosh فروخت. نسله نیز بعدها این شرکت را خریداری کرد.
امروزه، بیش از پنجاه سال از تولید این آبنبات ها می گذرد، کودکان هنوز هم این آبنبات های شیرین و ترش را دوست دارند. این آبنبات های رنگی میوه ای، خوراکی های کلاسیکی برای افراد در هر سنی می باشند. 

محصولات سویتارتس ساخت کدام کشور است؟

در سال 2018، شرکت مادر Ferrara، خط تولید آب نبات نستله در ایالات متحده را خریداری کرد و مسئولیت اکثر محصولات آن به فرارا سپرده شد. سویتارتس های جویدنی، اکنون در قفسه های فروشگاه های سراسر ایالت متحده، در سه نوع رنگارنگ موجود هستند.

سویتارتس قبلا چه نام داشت؟

این نوع از آب نبات ها در ابتدا  Kazoodles نامیده می شدند و این مربوط به زمانی بود که آنها بخشی از آبنبات های Wonka (متعلق به شرکت Nestlé USA ) بودند. با راه اندازی مجدد این برند در سال 2015 نام آبنبات ها به SweeTart Ropes تغییر پیدا کردند.

طعم های آبنبات سویتارتس

طعم آبنبات سویتارتس

همه از یادآوری آبنبات های مورد علاقه خود در کودکی لذت می برند. کودکان همیشه در حال دسته بندی آبنبات ها بر اساس رنگ هستند و یکی از پرطرفدارترین نوع آبنبات، سویتارتس های رنگارنگ با طعم ترش و شیرین است. امروزه آبنبات‌ها در شکل‌های سخت و نرم و طعم‌های مختلفی عرضه می‌شوند و هر شخص بسته به ذائقه و سلیقه‌ی خود می‌تواند یک یا چند نمونه از آن‌ها را خریداری کرده و نوش جان کند.
آبنبات های سویتارتس، خوراکی های گرد کوچیکی هستند که هر کدام طعم متفاوتی دارد. طعم های این آبنبات با گذشت زمان تغییر کرده اند و طعم های میوه ای جدید تری به آنها اضافه شده است. در سال 1963، سویتارتس با همان طعم های محبوب پیکسی استیکس معرفی شد: گیلاس، انگور، لیمو، لیموترش و پرتقال. 
در آبنبات‌های ترش با طعم مرکبات برای رسیدن به طعم ترش از اسید مخصوص اسید سیتریک استفاده می‌شود، این ماده به طور طبیعی در اکثر مرکبات مانند لیمو ترش، لیمو شیرین، گریپ فروت  و ... یافت می‌شود.

لیستی از انواع طعم های سویتارتس:

•    سویتارتس لیمویی
•    سویتارتس پرتقالی (طعم آن از سال 2013 متوقف شد)
•    سویتارتس گیلاسی
•    سویتارتس سیب سبز(قبل از سال 2002 طعم لیمو داشت)
•    سویتارتس انگور
•    سویتارتس آب میوه ها
نستله تولید طعم لیمو را در سال 2009 متوقف کرد اما در سال 2013 آن را مجدداً به این ترکیب معرفی کرد.

طعم و مزه سویتارتس چگونه است؟

در حال حاضر، این آبنبات ها اکثرا صورت پنج طعم در یک بسته بندی تولید میشوند: 

رنگ طعم و مزه
زرد لیمو
آبی میوه و نوشیدنی های گاز دار
سبز سیب سبز
قرمز گیلاس
بنفش انگور

آبنبات سویتارتس

انواع سویتارتس

اگر می‌خواهید برای مدتی چیزی را بمکید، بهترین انتخاب می‌تواند آبنبات باشد. بااین‌حال، آبنبات انواع بسیار مختلفی دارد و آنها بیشتر ازنظر طعم با یکدیگر متفاوت هستند. در طول سال ها، نسخه های مختلف آب نبات سویتارتس ،تولید شده است که در زیر لیستی از نسخه های مختلف آورده شده است.

 آبنبات جویدنی مینی سویتارتس:

اندازه کوچک اما طعم و مزه جذاب SweeTARTS Mini Chewy، عطر و طعم کلاسیک آبنبات های فررا را ارائه می دهد که به همان اندازه شیرین و ملایم است.

آبنبات بی نهایت ترش سویتارتس

آبنبات SweeTARTS Chewy Sours دسته ای دیگر از آبنبات های جویدنی فررا است که مناسب علاقه مندان طعم های ترش است.

آبنبات جویدنی غول پیکر سویتارتس

این محصول با بهبود بافت آب نبات جویدنی، طعم اصلی آبنبات های سویتارتس را به سطح بهتری می رساند.
سویتارتس علاوه بر آبنبات های جوییدنی ترش خود، مجموعه ای از آدامس و پاستیل های خوشمزه و جذاب را نیز در طعم های مختلف میوه ای و در اشکال متفاوت تولید می کند. 
این محصولات در وزن های متفاوت در کیسه های حاوی مخلوطی از طعم های ترش و شیرین در فروشگاه ها عرضه میشوند. 

انواع شیرینی و آبنبات سویتارتس

حقایق تغذیه ای سویتارتس

حقایق تغذیه ای ذکر شده در زیر برای اندازه سرو 13 قطعه (تقریبا 15 گرم) است.
•    چربی کل (0 گرم)
•    چربی اشباع شده (0 گرم)
•    چربی ترانس (0 گرم)
•    کربوهیدرات کل (14 گرم) 
•    فیبر غذایی (0 گرم)
•    شکر (12 گرم) 
•    سدیم (0 میلی گرم) 
•    کلسترول (0 میلی گرم)
•     پروتئین (0 گرم)
 

سویتارتس چقدر کالری دارد؟

سیزده تکه از آب نبات سویتارتس تقریباً حاوی 60 کالری است.

سخن آخر:

SweeTARTS  هم اکنون در فروشگاه های مواد غذایی، سوپرمارکت های سراسر کشور و همچنین از طریق فروشگاه های اینترنتی، به صورت آنلاین، در دسترس است. برای  آبنبات های خوشمزه از بهترین برندها می توانید با بخش معرفی محصولات آبنبات در شیرینی تا همراه باشید.

 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(1) 5

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

نظر خود را بنویسید

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ثبت کنید