خبر فوری :


شکلات اسنیکرز

شکلات اسنیکرز

شکلات اسنیکرز با ناگتی کاراملی مملو از بادام که با شکلات شیری پوشیده شده مورد علاقه ی بسیاری از افراد است. سرگذشت این شکلات بسیار غنی است. موسس شرکت مارس (معروف به Mar-O-Bar) فرانک مارس در سال 1930 شکلات اسنیکرز را اختراع کرد  اما این تمام ماجرا نیست.

سرگذشت شکلات اسنیکرز

فرانک مارس مالک شرکت Mars در سال 1883 در ایالت مینسوتا به دنیا آمد. این کودک ناتوان در خانه می ماند تا به مادرش در پخت شکلات کمک کند. فرانک بعد از اینکه از مدرسه فارغ التحصیل شد شروع تهیه و فروش شکلات کرد و بعد از ازدواج هم به همراه همسرش شروع به تهیه و فروش شکلات کردند و این خوراکی ها را به صورت تازه می فروختند. در سال 1920 آن ها از خانه ی خود در تاکوما در واشینگتن به زادگاه فرانک بازگشتند. آن ها درآنجا شرکت  Mar-O-Bar  را راه اندازی کردند، شرکتی که بعدها به شرکت بزرگ شکلات مارس تبدیل شد.

فرانک و اتل مارس در دهه ی 20 قرن نوزده میلادی شکلات Milky Way  را تولید کردند. این شکلات به شکلات معروفی در بین ملل تبدیل شد و در بین سال های 1927 تا 1929 فروش خوبی داشت و باعث گسترش شرکت شد. شرکت مارس شروع به تحقیق بر روی دستورهای جدید برای تولید شکلات های کاکائویی کرد و سه سال بعد در سال 1930 شکلات اسنیکرز ایجاد شد. در واقع داستان از اینجا شروع شد که آن ها برای تهیه اسنیکرز ابتدا ناگت کره ی بادام زمینی را روی صفحه ی بزرگی می ریختند و روی آن یک لایه کارامل و بادام زمینی ریخته می شد سپس آن ها را با دست بریده و درون شکلات ذوب شده می غلطاندند. در این زمان بود که سیستم ماشینی به کار گرفته شد.

محصولات شکلات

وجه اشتراک یک اسب و یک شکلات چه می تواند باشد؟

83 سال است که این برای عاشقان شکلات سوال است. در زمانی که این خانواده به شخصیتی برجسته در عرصه شکلات تبدیل می شدند، فرانک و اتل در ایالت تنسی مزرعه ای خریدند به نام Milky Way که در آن اسب های مسابقه را نگه داری می کردند. یک سری از این اسب ها معمولا در مسابقات شرط بندی اسب دوانی برنده می شدند: اسب مورد علاقه ی اتل اسنیکرز نام داشت. افسوس این اسب دو ماه قبل از عرضه ی شکلات جدید این زوج از دنیا رفت. برای گرامی داشت یاد اسب مسابقه ی محبوب اتل نام این محصول را اسنیکرز گذاشتند. 

عرضه ی این محصول با اعتراضاتی همراه بود زیرا قیمت این شکلات ها در آن زمان 20 سنت بود در حالی که آن موقع مشتریان انتظار داشتند یک شکلات 5 سنت باشد. محصول عرضه شده اصلا شبیه شکلات نبود بلکه بیشتر یک شیرینی بدست آمده از ترکیب ناگت، بادام زمینی و کارامل بود.

محصولات شکلات

محصولات شکلات

اسنیکرز؛ شکلاتی جهانی

شکلات اسنیکرز پرفروش ترین شکل در جهان است و سالانه بیش از 2 میلیارد دلار فقط درآمد ناشی از فروش شکلات M & M شرکت مارس است. بدون شک این شکلات این موفقیتش را مدیون بعضی کمپین های تبلیغاتی خاص و کمپین «شما وقتی گرسنه اید تنها نخواهید بود» است.

محض اطلاع شما باید بگویم که در هر پک شکلات ناگتی 16 تا بادام زمینی وجود دارد که شرکت مارس هر روز 100 هزار تا از آن را در شکلات های اسنیکرز به کار می برد. در طی سال سال ها بیش از 40 مدل شکلات اسنیکرز در سراسر جهان عرضه شده است.

تبلیغات شکلات اسنیکرز

به خاطر وجود حجم زیاد کالری این محصول، همیشه از آن هنگام ورزش استفاده می شد و منبع انرژی ورزشکاران بود. همچنین سال های زیادی این شکلات در اروپا با نام ماراتون شناخته میشد. عبارت اسنیکرز هنوز هم با این شعار همراه است که این شکلات گرسنگی شما را رفع می کند و مصرف کنندگان با خوردن آن می توانند فعالیت خود را ادامه بدهند. بعد از جنگ جهانی دوم که نمایش های سلامت به یک امر عادی برای سرگرمی تبدیل شد، حمایت اسنیکرز از نمایش  The Howdy Doody  بین سال های 1949 تا 1952 مورد تحسین همگان قرار گرفت. شکلات اسنیکرز تبلیغات زیادی در مسابقات لیگ برتر فوتبال انجام داد و حامی فعالیت جوانان است.

انواع شکلات اسنیکرز

علاوه بر سایز عادی این شکلات ها، علاقمندان آن می توانند از سایز fun، مینیاتوری و کوچک آن نیز لذت ببرند. شما همچنین می توانید از طعم های کره بادام زمینی، شکلات تلخ و بستنی این شکلات نیز استفاده کنید. شکلات اسنیکرز با شکل های متنوعش توانسته از زمان عرضه برای دهه ها باقی بماند.

در اینجا لیست کاملی از طعم‌ها، اندازه ها و انواع این شکلات را می بینید:

•    Snickers Bites Pouch
•    Snickers Sharing Size
•    Snickers Bar
•    Snickers 2 to Go
•    Snickers Fun Size
•    Snickers Miniatures
•    Snickers Almonds 2 to Go
•    Snickers PB Squared
•    Snickers PB Squared 4 to Go
•    Snickers PB Squared Fun Size
•    Snickers PB Squared Miniatures
•    Snickers Ice Cream bars
•    Snickers Mini Ice Cream Bars
•    Snickers Ice Cream Cones
•    Snickers Ice Cream Brownies
•    Snickers Eggs
•    Snickers Egg PB
 

مواد تشکیل دهنده: 

در اوایل سال 1939 مواد تشکیل دهنده‌ی این شکلات شکر سفید، شکلات شیری شیرین، شربت ذرت، بادام زمینی، شکر تغلیظ شده با شکر، روغن نارگیل، شیر مالت، سفیده ی تخم‌مرغ و نمک بود. در سال 2019 مواد تشکیل دهنده ی شکلات اصلی به شکلات شیری( شکر، کره کاکائو، شکلات، شیر بدون چربی، لاکتوز، چربی شیر، لسیتین سویا، طعم‌دهنده مصنوعی)، بادام زمینی، شربت ذرت، شکر، روغن پالم، شیر بدون چربی، لاکتوز، نمک، سفیده‌ی تخم‌مرغ، تالیا و طعم دهنده ی مصنوعی تغییر کرد.

کسی چه می دانست آن شکلات خوشمزه ی کاراملی روزی بهترین شکلات پرفروش دنیا خواهد شد؟ در یک دوره این شکلات باعث سردرگمی مردم شده بود زیرا نام اصلی آن در انگلستان ماراتون بود. برای ایجاد یکپارچگی در سراسر جهان نام آن را تغییر دادند اما سردرگمی میان اسنیکرز و ماراتون همچنان ادامه داشت. در کشور انگلستان اگر کسی نامی از شکلات ماراتون بیاورد منظور نمونه های قدیمی شکلات اسنیکرز یا نمونه هایست که دیگر تولید نمی‌شوند که شکلات  Cadbury’s curly wurly به خوبی از آن‌ها کپی شده است. قضیه حتی پیچیده تر هم شده، امروز شرکت مارس نسخه ی ماراتونی اسنیکرز را به عنوان یک شکلات انرژی‌زا به بازار عرضه کرده است. 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(1) 5/5
شیرینی تا

شیرینی تا

مجله اینترنتی شیرینی تا

مطلب قبلی

سرگذشت عجیب شکلات نوتلا nutella

مطلب بعدی

تاریخچه چیزکیک

نظر کاربران

نظر خود را بنویسید

برای خبرنامه ثبت نام کنید

به خبرنامه ما بپیوندید و اخبار جدید ما را دنبال کنید.