برچسب ها

شکلات میلکا(Milka) | تاریخچه و حقایق

شکلات میلکا(Milka) | تاریخچه و حقایق

شکلات میلکا(Milka)

میلکا از دهه ی 1900 میلادی یکی از مشهورترین برندهای اروپایی شکلات بود. این برند شکلات آنقدر قدمت دارد که حتی ممکن است مادربزرگ شما هم از طرفداران شکلات میلکا باشد. به لطف تلاش های بی وقفه ی کمپین های تبلیغاتی و بازاریابی میلکا، در طی سال ها، مردم شکلات میلکا را با بسته بندی و تصویر گاو بنفش روی آن که بسیار منحصر به فرد بود، به خاطر می‌آوردند. قطعا انتخاب تصویر انتخابی استراتژیک بود، زیرا این گاو از نژادی خاص (سیمنتال) است، که به دلیل کیفیت شیرش شهرت دارد. مدیر بازاریابی شرکت کفت فودز فرانسه ( Kaft Foods)، چنین می گوید :« باید به مشتریان تضمین دهیم که شیر استفاده شده در شکلات ما از دام های مزارع آلپ تآمین می شود و این تصویر از گاو سیمنتال، به نوعی راهی برای اطمینان دادن به مصرف کنندگان است». دراوایل دهه ی 1920 میلادی، میلکا برند خود را روی نمای ساختمان ها، ماشین‌ها، پوسترها و تمبرهای نامه تبلیغ می کرد.
طعم و کیفیت شکلات میلکا به مرور زمان بسیار بهتر شده است و این امر باعث شده که این برند به یکی از معروف ترین برند های شکلات در سراسر جهان تبدیل شود.

دراین مقاله درباره تاریخچه ی برند میلکا واینکه شکلات میلکا ساخت کدام کشور است و چگونگی تبدیل شدن شکلات میلکا به برندی مشهور بیشتر صحبت خواهیم کرد.
میلکا در اوایل راه اندازی کسب و کارش در یک کارخانه ی متروک در سویس، شروع به کار می کرد و یکی از زیر مجموعه های شرکت  Mondelēz International بود. این برند به مرور زمان کسب و کارش را گسترش داد و تا به امروز به اصول اخلاقی در کارش پایبند بوده است. در آن زمان تمام شیری که برای تهیه ی شکلات شیری میلکا استفاده می شد، از 60 رأس گاو که در مزارع کوهستان آلپ پرورش داده می شدند، تأمین می‌گردید.

شکلات میلکا ساخت کجاست؟

اگر خالق شکلات میلکا ( فیلیپ سوشارد) به دلیل شکست در برنامه تجاری اش در آمریکا، به سوئیس بازنمی گشت، این برند شکلات هرگز به وجود نمی آمد. او در سال 1825 یک قنادی در سوئیس تاسیس کرد و حدود یک سال بعد آن قنادی را به منظور گسترش کارش و تولید شکلات تخته ای به جایی دیگرانتقال داد.
پس از مرگ او در سال 1884، فرزندانش این تجارت را در دست گرفتند و آن را گسترش دادند. شکلات شیری سوشارد در سال 1890 به سرعت معروف و پس از آن برند میلکا در سال 1901 ایجاد شد. شرکت میلکا اولین شرکتی بود که به غیر از شکلات شیری، شکلات‌های تخته ‌ای را نیز تولید می کرد و به فروش  می رساند. اسم این برند معروف، مشتق از دو کلمه آلمانی است ، کلمه ی میلک ( Milch)  به معنای شیر و کلمه ی کاکائو (Kakao). این برند معروف در طول زمان تغییر کرد. برند سوشارد از روی بسیاری از بسته بندی ها حذف و برند میلکا جایگزین آن شد و از سال 1973 تا به حال این شکلات، با نام میلکا به بازار عرضه می شود. درنهایت در سال 1990 شرکت کفت فودز که یک شرکت چند ملیتی آمریکایی در بخش کشاورزی و مواد غذایی است، اکثر محصولات سوشارد از جمله میلکا را خریداری کرد.

شکلات میلکا اگر چه کار خود را از کشور سوئیس شروع کرد ولی امروزه این شکلات محصول کشور آلمان می باشد.

شکلات میلکا با شیر با کیفیت گاوهای مزارع آلپ درست می شود

شکلات‌های میلکا از سه ماده ی اولیه تشکیل می‌شوند: دانه‌های کاکائو، شکر و شیر خالص گاوهای مزارع کوه های آلپ. برخلاف برندهای کدبری یا هرشی که از شیر تازه برای تهیه ی شکلات استفاده می‌کنند، میلکا شکلات‌هایش را با  پودر شیرخشک تهیه شده از شیر تازه، درست می‌کند.
شکلات شیری سوشارد در اوایل قرن بیستم میلادی به بازار عرضه شد. این مسئله که شرکت سوشارد از شیر خالص گاوهای مزارع کوه های آلپ در شکلاتش استفاده می کند، در معروفیت این شکلات نقش مهمی داشت. طبق گفته ی کتابخانه ملی پزشکی، شیر گاوهای مزارع آلپ از سالم ترین انواع شیر است و میلکا مفتخر است که از چنین شیر با کیفیتی در تولید محصولاتش استفاده می کند.

شکلات میلکا | شکلات خارجی | مجله اینترنتی شیرینی تا

کمپین شکلات میلکا

میلکا در آگوست 2013 یک کمپین خلاقانه را راه اندازی کرد. این شرکت در این کمپین از مصرف کنندگان خود دعوت کرد تا یکی از مربع های شکلات میلکا تخته ای را از طریق پست به اشخاصی که دوستشان دارند بفرستند. این ایده توسط یک مامور ارتباطات مطرح شد. میلکا قصد داشت با این کار اهمیت سخاوت، عشق و مهربانی را در جامعه‌ نشان دهد. در واقع هدف این کمپین متقاعد کردن مصرف‌کنندگان فرانسوی به خصیصه ی مهربانی و بخشش بود.

روند کار این کمپین بسیار ساده بود. مصرف کننده باید یک تخته شکلات میلکا سفارشی می خرید و سپس وارد وب سایت اختصاصی این کمپین می شد. در این مرحله کد منحصر به فردی را که در بسته بندی قرار داشت را ارسال می کرد و پس از آن انتخاب می کرد که آخرین مربع شکلات تخته ای برای چه کسی فرستاده شود(طی یکی الی چهار هفته ی دیگر). با این حال، این کمپین بازخوردهای بحث برانگیزی داشت. این ایده ی نوآورانه به نوعی به سر آغاز انقلابی کوچک در ذهن مردم بدل شد یا به عبارتی  باعث ایجاد سوء تفاهم و ناراحتی برخی افراد شد و خشم بسیاری از افراد را برانگیخت. یکی از مشتریان چنین گفته بود «واقعا خیلی ناامید شدم، من یک تکه شکلات کوچک و خرد شده دریافت کردم. چگونه میلکا جرات دارد چنین ایده ای را پیاده کند؟ چرا طرفداران محیط زیست کاری نمی کنند؟» 

 مجله اینترنتی شیرینی تا|شکلات خارجی| شکلات میلکا

این کمپین، کمپینی بی فایده بود و بحث های زیادی را در میان مصرف کنندگان شکلات میلکا به وجود آورد. بسیاری از آنها قوانین این کمپین را درک نکرده بودند و ایده اصلی که اشتراک گذاری تکه ای از شکلات بود، به کلی فراموش شد و میلکا را مجبور به پاسخگویی و عذرخواهی از مشتریان کرد.
 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(9) 5

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

نظر خود را بنویسید

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ثبت کنید