طرز تهیه موهیتو

طرز تهیه موهیتو نعنایی با چند روش

  • زمان آماده سازی 10 دقیقه
  • زمان پخت 0 دقیقه

معرفی نوشیدنی موهیتو

حتما همه شما این احساس را تجربه کرده اید که پس از رسیدن به خانه در یک عصر تابستانی، برطرف کردن عطش با یک نوشیدنی خنک، چقدر می تواند لذت بخش باشد. بنابراین با توجه به این که حالا ما در گرم ترین فصل سال یعنی فصل تابستان قرار داریم، امروز تصمیم گرفته ایم تا در این مقاله شما را با طرز تهیه یکی از محبوب ترین نوشیدنی های خنک این فصل یعنی طرز تهیه موهیتو نعنایی آشنا کنیم، که می تواند یک جایگزین سالم و دوست داشتنی برای نوشابه های مضر گازدار باشد.
اگر چه که می توان شربت موهیتو را به صورت آماده از فروشگاه ها تهیه و نوش جان کرد. اما درست کردن آن در خانه هم سالم تر است و هم طعم مطبوع تری مطابق با ذائقه شما خواهد داشت؛ ضمن این که بسیار ساده، آسان و سریع آماده می شود.

 

مواد مورد نیاز برای تهیه موهیتو

 

مطالب مرتبط : طرز تهیه 3 اسموتی پرطرفدار در خانه

 

موهیتو یک نوشیدنی کوبایی است که خود کوبایی ها آن را موجیتو می نامند. کوبایی ها، این نوشیدنی را به دو طریقه مختلف آماده می کنند. 

 

 

مواد مورد نیاز برای تهیه موهیتو

ردیف نام مواد مقدار
1 شکر یک و نیم پیمانه
2 نعنا 10 شاخه
3 آب گازدار 8 پیمانه
4 آب 3 پیمانه
5 آب لیمو یک پیمانه
6 لیمو برای تزئین یک عدد
7 یخ به میزان دلخواه 

طرز تهیه موهیتو روش اول

 

گام اول:
برای تهیه این نوشیدنی، ابتدا باید دو سوم پیمانه از آب را با شکر مخلوط کنید. سپس آن را داخل ظرف مناسبی بریزید و به مدت پنج دقیقه در داخل ماکروفر قرار دهید. 

گام دوم:
در طول مدتی که شکر و آب را داخل ماکروفر قرار داده اید، برگ های نعنا را از ساقه نعنا جدا کنید و داخل یک کاسه ظرف آب سرد بریزید. پس از چند دقیقه برگ های نعنا را از آب خارج کنید و داخل یک آبکش بریزید.

گام سوم:
پس از گذشت چند دقیقه، نعنا را به نرمی روی انگشتانتان فشار دهید به طوری که برگ ها کامل له نشوند، اما عصاره نعنا خارج شود.

گام چهارم:
زمانی که شکر و آب را از ماکروفر خارج کردید، پس از پنج دقیقه با کم شدن حرارت آن، برگ های نعنا را داخل آن بریزید. 

 

طرز تهیه شربت موهیتو

 

مطالب مرتبط : طرز تهیه بستنی توت فرنگی خانگی

 

گام پنجم:
آب لیمو و یک پیمانه باقی مانده از آب را داخل یک پارچ بریزید و به خوبی مخلوط کنید. سپس مخلوط شکر و نعنا را به آن اضافه کنید و برای یک دقیقه دیگر هم بزنید. 

گام آخر:
در نهایت آب گازدار را به پارچ اضافه کنید. سپس لیمویی را که برای تزئین کنار گذاشته بودید به صورت ورقه های نازک برش بزنید و همراه یخ فراوان به پارچ اضافه کنید. حالا نوشیدنی موهیتو شما آماده سرو است. 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(0) 0

خوشحال میشویم نظرتان را با ما به اشتراک بزارید

نظرات

لیلا

۱۸ مهر ۱۴۰۰

عالیه

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ثبت کنید