طرز تهیه شیرینی برنجی

اگر تا به حال به شهر زیبای کرمانشاه سفر کرده‌اید، قطعا می‌دانید که شیرینی برنجی، یکی از پر‌طرفدار‌ترین شیرینی‌های این استان است. شیرینی برنجی، یکی از انواع شیرینی خشک است که به دلیل ماندگاری آن در طولانی مدت، برای استفاده در اعیاد و میهمانی‌ها بسیار مناسب است. این شیرینی، نشان از کد‌بانو بودن بانوان استان کرمانشاه داشته و تهیه آن از زمان‌های گذشته در این شهر مرسوم بوده است.
امروزه این شیرینی، با استفاده از موادی همچون زعفران و پودر کاکائو، تنوع یافته که در ادامه در مورد آن توضیح بیشتری خواهیم داد. طرز تهیه شیرینی برنجی، بسیار آسان بوده و مواد لازم برای تهیه آن نیز بسیار در دسترس هستند. ما در این مقاله آموزش تهیه این شیرینی برنجی خوشمزه را به ساده‌ترین حالت ممکن برای شما توضیح داده‌ایم تا بتوانید آن را به راحتی در منزل تهیه نموده و میل کنید.
 

چه موادی برای تهیه شیرینی برنجی لازم است؟ 

این شیرینی دستور‌های متفاوتی دارد، اما دستور ذکر شده در ادامه، ساده‌ترین نوع آن است که با کم‌ترین مواد اولیه قابل تهیه است.
•    روغن جامد: نصف لیوان
•    تخم مرغ: دو عدد
•    آب: نصف لیوان
•    آرد برنج: نیم کیلو
•    پودر قند: سه قاشق غذا‌خوری پر
•    گلاب: سه قاشق غذا‌خوری
•    هل: نصف قاشق غذا‌خوری
•    پودر کاکائو: یک قاشق غذا‌خوری

طرز تهیه شیرینی برنجی

مطالب مرتبط: آموزش تهیه شیرینی دانمارکی

اگر می‌خواهید که شیرینی برنجی شما زعفرانی باشد، باید یک قاشق غذا‌خوری زعفران را که از قبل دم کرده‌اید، طبق دستوری که توضیح خواهیم داد به مواد اضافه کنید. همچنین اگر می‌خواهید که شیرینی برنجی شما شکلاتی باشد، یک قاشق پودر کاکائو را حاضر نمایید و مطابق روش گفته شده در ادامه، پیش بروید. می‌توانید این شیرینی را بدون زعفران و پودر کاکائو نیز تهیه کنید؛ این نوع از شیرینی برنجی، ساده‌ترین مدل آن است.
توجه بفرمایید که مقدار هل گفته شده در دستور، باید از پیش ساییده شده باشد. برای تزئین روی شیرینی نیز می‌توانید از مقدار کمی سیاه دانه یا تخم خرفه استفاده نمایید.
تمام مقادیری که گفته شد، بسته به تعداد شیرینی‌هایی که می‌خواهید تهیه کنید، متفاوت بوده و می‌توان آن‌ها با نسبتی مساوی، کم یا زیاد کرد.

روش تهیه یک شیرینی برنجی خوشمزه 

•    در ابتدا باید روغن را آماده کار کنیم. بهتر است که روغن از نوع جامد باشد تا مواد فرم بهتری داشته باشند. روغن را روی حرارت بسیار کم بگذارید تا به خود حالت مایع بگیرد. سپس آن را از روی گاز بردارید و اجازه دهید تا دمای روغن پایین بیاید.
•    تخم مرغ‌ها را بشکنید و زرده و سفیده آن را به کمک یک آب‌کش یا سبد از هم جدا کنید. مقدار سفیده را نصف کرده و داخل یک ظرف بریزید و هم بزنید تا سفت شود.
•    زرده تخم مرغ‌ها را داخل روغن بریزید و خوب هم بزنید تا ترکیبی یکنواخت به دست بیاید. بهتر است برای گرفتن نتیجه بهتر از همزن برقی استفاده نمایید. 

مراحل تهیه شیرینی خوشمزه برنجی

مطالب مرتبط : شیرینی آغوزکنا مازندران

•    پودر قند و هلی که پودر نموده‌اید را به ترکیب فوق اضافه نمایید و دوباره به کمک یک قاشق یا همزن برقی، هم بزنید تا ترکیب به دست آمده یک دست باشد.
•    مقدار گلاب گفته شده را در آب حل نمایید و به سایر مواد اضافه کنید. دوباره ترکیب جدید را هم بزنید تا مواد با هم مخلوط شوند.
•    آرد برنج را سه بار الک کنید و در آخر آن را از یک پارچه‌ای که جنس حریر دارد، رد نمایید تا آرد، ذرات ریز و درشت نداشته باشد. این کار کیفیت ظاهری شیرینی را بیشتر کرده و طعم آن را نیز بهتر خواهد کرد. پس از این که آرد آماده شد، آن را آرام آرام به ترکیبی که از قبل آماده کرده‌اید، اضافه کنید و در هر مرحله خوب هم بزنید. بهتر است که در پایان، خمیر را با دست ورز ندهید و تنها با کمک یک قاشق، آن را هم بزنید.
•    اگر قصد دارید شیرینی‌های برنجی رنگی داشته باشید، در این مرحله باید مقداری از خمیر را بردارید. اگر می‌خواهید که تمام شیرینی‌ها یک رنگ داشته باشد، نیاز به جدا نمودن خمیر نیست. ما می‌خواهیم در این دستور، هر سه رنگ را توضیح دهیم؛ پس لازم است که خمیر را به سه قسمت تقسیم نمایید.
•    یک قسمت را به صورت ساده کنار بگذارید و به قسمت بعدی، زعفرانی را که از پیش دم نموده‌اید، اضافه کنید. توجه نمایید که زعفران دم کرده نباید رقیق باشد زیرا حالت خمیری شکل مواد از بین می‌رود. برای قسمت بعد لازم است که پودر کاکائو را در دو قاشق غذا‌خوری آب جوش حل نمایید. برای بهتر شدن طعم شیرینی برنجی شکلاتی، می‌توانید کمی شکر نیز به پودر کاکائو اضافه نمایید. 
•    خمیر را به خوبی با مواد جدید ترکیب کنید و هر کدام از قسمت‌ها را در ظرفی بگذارید و روی آن را با سلفون بپوشانید. اجازه دهید تا خمیر‌ها یک روز در محیطی با دمای اتاق قرار داشته باشند.
•    پس از پایان این مدت، فر را روشن نمایید و آن را روی دمای 170 درجه قرار دهید و بگذارید تا محیط داخلی آن گرم و آماده ورود شیرینی شود.
•    خمیر‌ها را به اندازه دلخواه خود برای یک شیرینی برش داده و با کمک دست به آن فرم دهید. روی آن را به کمک یک چنگال یا چاقو تزئین کنید و در آخر سیاه دانه یا تخم خرفه را روی شیرینی برنجی بپاشید. سینی مناسب فر را بردارید و شیرینی‌ها را روی آن بچینید. بهتر است که به سطح زیر سینی کمی روغن مالیده یا آن را با کاغذ روغنی مخصوص بپوشانید تا شیرینی‌ها به سینی نچسبند.

شیرینی برنجی کرمانشاهی

•    سینی را در فر قرار دهید و اجازه دهید شیرینی‌ها بسته به تعداد آن‌ها بین یک ربع الی نیم ساعت بپزد. پس از این که شیرینی‌ها به طور کامل پخته شدند، آن را بیرون بیاورید و اجازه دهید تا حدود 60 دقیقه در محیطی با دمای اتاق باشند. پس از گذشت این زمان، شیرینی‌ها را داخل ظرف مناسب بریزید و میل بفرمایید.

نکاتی درباره شیرینی برنجی 

برای نگهداری از این شیرینی به شرایط خاصی نیاز نیست و فقط باید آن را در ظرفی در بسته بگذارید. از قرار دادن شیرینی در یخچال، خودداری کنید.
می‌توانید برای خوش طعم‌تر شدن شیرینی برنجی به جای روغن جامد از روغن‌ها و کره‌های محلی نیز استفاده کنید.
می‌توانید این شیرینی برنجی خوشمزه را داخل ماکروفر یا ماکروویو بپزید.

 شیرینی تا

شیرینی تا

مجله اینترنتی شیرینی تا

مطلب قبلی

طرز تهیه شکلات بادام زمینی

مطلب بعدی

طرز تهیه اسموتی کیوی ساده

نظر کاربران

نظر خود را بنویسید

برای خبرنامه ثبت نام کنید

به خبرنامه ما بپیوندید و اخبار جدید ما را دنبال کنید.