خبر فوری :


داستان برند شکلات Toblerone

شکلاتهای کاکائویی، از پرطرفدارترین خوراکی ها در دنیا هستند. خوردن شکلات هم انرژی بخش است و هم خستگی را از تن ما بیرون می آورد. داستان برند بعضی از کمپانی های شکلات سازی در دنیا بسیار جالب است ،شاید شما در مواجهه با محصولات آن برند حس متفاوتی را نسبت به برندی که نمی شناسید تجربه کنید. در این نوشته، با داستان برند شکلات Toblerone و راز موفقیتش آشنا خواهید شد. پس اگر عاشق دنیای شکلات  هستید، در این نوشته با ما همراه باشید.

داستان برند توبلرون

شکلات Toblerone، یکی از محبوب ترین شکلاتها در جهان

شکلات Toblerone از پرطرفدارترین شکلاتها در دنیا است که بسیاری از افراد را عاشق طعم و مزه فوق العاده خودش کرده است. شکلات Toblerone طعمی عالی و طراحی جالبی دارد که در این نوشته با داستانش آشنا خواهید شد.

تاریخچه راه اندازی کمپانی شکلات Toblerone

داستان خلق برند تابلرون، به سال 1868 میلادی برمی گردد. در شهر «برن» کشور سوئیس، فردی به نام ژان توبلر مغازه شیرینی فروشی داشت. ژان توبلر در مغازه شیرینی فروشی اش، انواع شیرینی و شکلاتها را درست می کرد. ژان به عنوان قناد همیشه موفق بود و شیرینی هایش خیلی سریع به فروش می رفت. وقتی تقاضا و استقبال از شکلاتهای آقای Tobler زیاد شد، او به این فکر افتاد که کارخانه شکلات سازی خودش را راه اندازی کند. به این ترتیب بود که در سال 1899 میلادی، ژان توبلر به همراه پسرانش کارخانه شکلات سازی خود را با نام «کارخانه شکلات سازی توبلر در برن» را راه اندازی کرد.

برند های شیرینی و شکلات

کارخانه توبلرون

در نوزدهم ژوئن سال 1900 میلادی، ژان توبلر شرکت را به پسرش «تئودور توبلر» واگذار کرد.

توبلرون

در سال 1908 میلادی، تئودور توبلر به همراه پسرعمه اش «امیل باومن» (Emil Baumann) یک دستور عالی برای تولید شکلات کاکائویی Toblerone را اختراع کردند. دستور خاص و متمایز برای تولید شکلات به همراه فرم مثلثی و لوگوی زیبایش، باعث تمایز شکلات تابلرون با دیگر محصولات در بازار شد.

شکلات های توبلرون

نام برند شکلات تابلرون چگونه شکل گرفت ؟

 «Toblerone» از ترکیب «Tobler» و «Torrone» ساخته شده است. Torrone در زبان ایتالیایی، نوعی شیرینی است که از ترکیب سفیده تخم مرغ، عسل و بادام درست می شود و شبیه به نوقای ما ایرانی ها است.
وقتی شکلات تابلرون را گاز می زنید، ترکیب طعم خوشمزه کاکائو به همراه عسل و بادام، شما را شگفت زده می کند. در ابتدای کار، این کارخانه فقط شکلاتهای شیری تولید می کرد؛ اما به مرور زمان، تنوع بیشتری به محصولاتش داده است. در سال 1969 میلادی، اولین خط تولید شکلات تلخ تابلرون به راه افتاد. در سال 1973 هم خط تولید شکلات سفید تابلرون شروع به کار کرد. در سال 2007 میلادی، برای اولین بار طعم جدیدی از شکلات در کارخانه تابلرون تولید شد. شکلاتهای میوه ای و مغزدار که از ترکیب کاکائوی درجه یک، شیر، عسل، بادام، مغزها و کشمش آبدار کالیفرنیا درست می شود. 

برند های شیرینی و شکلات

شکلات های توبلرون خوشمزه

این روزها، شعبه های مختلفی از کمپانی Toblerone در سرتاسر انگلستان راه اندازی شده است؛ اما در ابتدای کار، تنها یک کارخانه بود که در شهر «بِرن» سوئیس شروع به کار کرده بود. در سال 2020 میلادی، برند تابلرون، جشن 112 سالگی اش را جشن گرفت. این شکلات با شکل خاص و طعم بی نظیر، در طول این سالها توانست رضایت تعداد زیادی از مصرف کنندگان حرفه ای شکلات را در سرتاسرجهان بدست آورد.
بعضی ها می گویند که شکل مثلثی شکلات تابلرون برگرفته از شکل کوه آلپ است و بعضی ها هم معتقدند که طراحی این شکلات از شکل قله زیبای «ماترهورن» الهام گرفته است. دلیل این موضوع هرچه که باشد، فرم شکلات تابلرون از جمله ویژگی هایی است که آن را با دیگر محصولات متمایز می کند.
شکلات toblerone

با اینکه بیشتر شکلاتهای تولید شده در دنیا، تخته ای هستند؛ اما طراحی و ساخت شکلاتهای تابلرون با آنها فرق دارند.

لوگو توبلرون

لوگوی شکلات Toblerone

لوگوی شکلات تابلرون  ، یکی از خاص ترین لوگوها در دنیاست. در لوگوی Toblerone ، تصویری از یک کوه را مشاهده می کنید که به رشته کوه آلپ و کوه ماتِرهورِن اشاره می کند. وجود خرس سفید هم به نوعی نماد کشور سوئیس است؛ زیرا خرس سفید، از اهلی ترین و نادرترین گونه های خرس هستند. با مشاهده لوگوی Toblerone ، شما وجود نماد خرس سفید در میان کوه را مشاهده خواهید کرد.

چرا شکلات Toblerone انقدر خوشمزه و خاص است؟

استفاده از مواد اولیه باکیفیت باعث خوشمزه شدن محصولات تابلرون شده است. برای درست کردن انواع طعم های شکلات تابلرون از شیر تازه، کاکائوی درجه یک، عسل، بادام و... استفاده می شود. شیر مورداستفاده در شکلات سازی تابلرون، برگرفته از شیر گاوهایی است که در کوه های سوئیس نگهداری می شوند و جزو شیرهای ارگانیک و بسیار خوش طعم هستند. برای درست کردن شکلاتهای کاکائویی تابلرون، از دانه های کاکائوی بهترین درختها در آکوادور، مکزیک و ونزوئلا استفاده می شود که بسیار مرغوب و باکیفیت هستند. در کنار شیر و کاکائو، از عسل هم استفاده می شود. نوقای بادام، یکی از رازهای خوشمزگی شکلات تابلرون است که با دستور سری و مخصوص آماده می شود. بادام، عسل و سفیده تخم مرغ در نوقا با هم ترکیب شده و یک شکلات خوشمزه را می سازند. 

حتما بخوانید: آشنایی با برند بیسکوئیت bakers

برند های شیرینی و شکلات

toblerone chocholot

با محصولات خوشمزه برند Toblerone آشنا شوید 

شکلات شیری، شکلات تلخ، شکلات سفید و شکلات میوه ای، از اصلی ترین محصولات تابلرون است. هرکدام از این شکلاتها، طعم و مزه خاصی دارند که در ادامه با ویژگی هایشان آشنا خواهید شد:
•    شکلات شیری تابلرون
یکی از محبوب انواع محصولات تابلرون، شکلات شیری است که از ترکیب خمیر کاکائو، شیر فراوان به همراه نوقای بادام تهیه می شود. طعم و مزه شکلات شیری تابلرون، خاص است و میتواند دهان شما را حسابی شیرین کند.
•    شکلات تلخ تابلرون
یکی از محصولات خاص برند تابلرون، شکلات تلخ تابلرون است که از درصد بالای پودر کاکائو، کره کاکائو، عسل و بادام درست می شود. ترکیب این مزه ها باعث به وجود آمدن شکلاتی خوشمزه و خاص شده است.
•    شکلات سفید تابلرون
از ترکیب شیر، چربی شیر، بادام خورد شده و شکر، شکلات سفید تابلرون درست می شود که طرفداران خاص خودش را دارد. اگر به شکلاتهای شیرین علاقه دارید، شکلات سفید تابلرون را امتحان کنید که مزه ای متفاوت و شیرین دارد.
توبلرون شکلات

•    شکلات میوه ای تابلرون

در شکلاتهای میوه ای، شما شاهد حضور کشمش هستید که به همراه کاکائو، بادام و عسل طعمی عالی را به شما هدیه می دهند. اگر عاشق شکلاتهای مغزدار و میوه ای هستید، شکلات تابلرون به همراه کشمش را نوش جان کنید. شکلاتهای میوه ای تابلرون هم از جمله شکلاتهای پرطرفدار این کمپانی هستند.
در این نوشته با داستان برند شکلات Toblerone و محصولات خوشمزه اش آشنا شدید. راز موفقیت برند تابلرون را می توان در استفاده از بهترین و باکیفیت ترین مواد اولیه و توجه زیادشان به طعم و مزه محصولات دانست. این برند برای جلب رضایت مشتریان خود تلاش می کند و محصولات درجه یک و باکیفیتی را به مشتریانش می رساند و همین موضوع باعث محبوب شدن آن در کل دنیا شده است.
از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(5) 5/5
شیرینی تا

شیرینی تا

مجله اینترنتی شیرینی تا

مطلب قبلی

سرگذشت عجیب شکلات نوتلا (nutella)

مطلب بعدی

تاریخچه برند شکلات گرین اند بلک (Green & Black)

نظر کاربران

  • برای اولین بار بجای نستله، تابلرون خریدم و میتونم بگم واقعا مزه فوق العاده ای داره!

    بله قطعا همینطوره. ممنون که تجربه خودتون رو با به اشتراک گذاشتید.

نظر خود را بنویسید

برای خبرنامه ثبت نام کنید

به خبرنامه ما بپیوندید و اخبار جدید ما را دنبال کنید.