برچسب ها

آبنبات میلک داد (milk duds)

آبنبات میلک داد (milk duds)

تاریخچه آب نبات های میلک داد

در سال 1928، شرکت هافمن شیکاگو، آب نبات های میلک داد را اختراع کرد. این آب نبات کاراملی پوشیده شده با شکلات، در ابتدا قرار بود مثل توپ گرد باشد اما نتیجه طوری دیگر شد... توپک های نامنظم! طی سال های گذشته، مجموعه ای از شرکت های مختلف این آب نبات ها را تولید کردند تا اینکه در نهایت در سال 1996 هِرشی، امتیاز آن را خریداری کرد.
واقعا مطمئن نیستم که در تهیه این آب نبات ها چه مقدار از شیر استفاده شده است؛ ولی قطعا میزان کارامل و شکلات به کار رفته در آن مشخص است. می دانم مصرف این آب نبات های میلک داد برای سلامتی خیلی خوب نیست.اما حالا حدس بزنید که چه اتفاقی افتاده است؟ نمی توانید این آب نبات ها را در جایی پیدا کنید و من واقعا می خواهم بدانم که چه کسی فروش این آب نبات ها را ممنوع کرده است.
اخیرا، متوجه شده ام که این آب نبات ها را هیچ کجا نمی توانم پیدا کنم. اولین بار در شهر گریستیدس بود که متوجه این موضوع شدم، فروشگاه های این شهر دیگر این آب نبات ها را نمی فروختند. بعد وقتی به شهر راکاوی بازگشتم فهمیدم فروشگاه های اینجا هم دیگر این آب نبات ها را نداشتند.  یادم می آید که سال ها پیش یک دفعه کوکی های شکلاتی- نارگیلی به طور مرموزی ناپدید شدند و دیگر در بازار وجود نداشتند. ناپدید شدن ناگهانی این آب نبات ها هم درست مثل همان اتفاق است. علت ناپدید شدن آن کوکی ها مضر بودن نارگیل اعلام شد، اما همه ما می دانیم که این موضوع واقعیت ندارد و درست نیست. به هرحال این آب نبات های مورد علاقه من دیگر در جایی وجود ندارند و فروششان به کل متوقف شده است. به همین خاطر به سمت بیسکویت اوریو روی آوردم ولی کلا طعم و مزه این بیسکویت ها با آن آب نبات ها قابل مقایسه نیست.

آبنبات میلک داد


آیا امکان دارد که خانواده هرشی ترکیبی را کشف کرده باشند که واقعا برای سلامتی شما مضر بوده باشد و بعد کم کم نسبت به حذف این ترکیبات و یا محصولات اقدام کرده باشند؟ و یا شاید فرماندار نسبت به تولید آب نبات های میلک داد اعلام جنگ کرده باشد و یا تصمیم گرفته باشد که به دلیل شیوع بیماری همه گیر، علاوه بر تعطیل کردن تمام رستوران ها، فروش آب نبات های میلک داد را هم ممنوع کند؟ پارانوئید؟ شاید، اما ما در دوران عجیب و غریبی زندگی می کنیم. اما من قطعا برای پیدا کردن این آب نبات ها به کشورهای دیگر سفر می کنم، اگرچه ممکن است به این دلیل در معرض آزمایشات بسیار زیادی قرار بگیریم و حتی قرنطینه شوم ولی باز برای پیدا کردن این آب نبات ها هر کاری می کنم.


بنابراین، من همچنان منتظر می مانم و صبر می کنم تا ببینم چه زمانی دوباره آب نبات های میلک داد باز می گردند.  شاید این آب نبات ها با یک فرمول جدید مثل "New Coke " تهیه و روانه بازار شوند. و یا شاید خانواده هرشی واقعا فهمیده اند که چطور این آب نبات ها را به صورت گردِ گرد در بیاورند و حالا هم با سختی های بازاریابی رو در رو هستند. این راز همچنان ادامه دارد.....

 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(3) 5

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

نظر خود را بنویسید

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ثبت کنید