1.    ناپلئون و هیتلر مسئول اعتیاد دنیا به نوتلا هستند.
ناپلئون در سال 1806 برای اینکه بتواند در جنگ هایش پیروز شود (و جهان را تحت سلطه ی خود درآورد). سعی کرد تجارت انگستان را متوقف کند. اینکار او باعث حصر فاجعه باری در این قاره شد که در نتیجه‌ی آن قیمت شکلات سر به فلک کشید و باعث ورشکستگی شکلات فروشان پی اِد مونتی (Piedmontese) شد. شکلات فروشان زیرک تورینی (Turine) برای اینکه تا حد ممکن در مواد اولیه صرفه جویی کنند فندق خرد شده را به شکلات ها اضافه کردند. نتیجه ی آن تولید خمیر خوشمزه و سرنوشت سازی به نام gianduia بود.
یک قرن بعد، به خاطر وقوع جنگ جهانی دوم در اروپا شکلات مجددا گران و کمیاب شد. یک شیرینی پز ایتالیایی به نام Pietro Ferrero برای خروج از این بحران مجدد به استفاده از فندق روی آورد و شکلات Gianduja  را ایجاد کرد که در سال 1964 نام آن به نوتلا تغییر کرد.

2.    این شکلات در حقیقت صبحانه ی قهرمانان بود.
بر اساس آمار گینس، چهلمین جشن صبحانه ی نوتلا در آلمان در سال 2005 توانست عنوان " بزرگترین صبحانه ی قاره" را از آن خود کند. جمعیتی در حدود 27،854 نفر در Gelsenkirchen دور هم جمع شدند تا از صرف صبحانه در کنار نوتلا لذت ببرند.

3.    این شکلات مثل کیک تازه به فروش می‌رود.
هر 2.5 ثانیه در جهان یک شیشه نوتلا به فروش می رود. بر اساس گزارش سایت Census Bureau آمریکا، در جهان هر 8 ثانیه یک نفر به دنیا می‌آید. محاسبه‌اش با خودتان!
4.    پراکندگی این محصول در جهان زیاد است.
این شکلات نه فقط در 75 کشور جهان برای خرید و مصرف موجود است بلکه فروش آن به حدی است که اگر بخواهیم محاسبه کنیم می‌تواند بیش از 1000 زمین فوتبال را در بربگیرد

کشاورزان سیاهپوست در جنوب ایالات متحده تلاشهایشان برای اداره مزارع موفق با ادامه شکست روبرو شد آنها ادعای آن را کردند "نژاد پرستی سفید" مقصر عدم توانایی آنها در تولید محصول و معادل تخمهای تغییر یافته است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(3) 4

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

نظر خود را بنویسید

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ثبت کنید