برچسب ها

بیسکویت‌های کره‌ای دانمارکی رویال دانسک (Royal Dansk)

بیسکویت‌های کره‌ای دانمارکی رویال دانسک (Royal Dansk)

برند Royal Dansk در سال 1966 با تولید محصولاتی ترد، خوشمزه و لوکس کار خود را آغاز کرد. بیسکویت ها در قوطی هایی مشخص با عکس مزرعه ی دانمارکی قدیمی به نام "خانه استنسگارد" که در جزیره ی فونن در دانمارک قرار دارد عرضه میشد.
از این قوطی برای حفظ تازگی بیسکویت ها استفاده می شود. این بسته بندی قابلیت بسته شدن و استفاده ی مجدد برای نگهداری چیزهای دیگر را داشت. ظرف نگهدارنده ی این بیسکویت ها به بخشی از فرهنگ این کشور تبدیل شد، زیرا بسیاری از مردم این قوطی را برای نگهداری وسایل خود، به ویژه وسایل خیاطی استفاده می کردند. جای تعجبی ندارد که به آن لقب قوطی آبی داده بودند. 
در سال 1990 این شرکت با شرکت بیسکویت دیگری به نام Kjeldsen ادغام شد، بیسکویت های این شرکت به ویژه در هنگ کنگ و چین معروف است. با این ادغام شرکت Kelsen شکل گرفت. در سال 2013 Campbell مالکیت این شرکت را به عهده گرفت و سپس در سال 2019 آن را به قیمت 300 میلیون دلار به یک تولید کننده ی ایتالیایی به نام Ferrero  فروخت. 
بیسکویت های کره ای همچنین به نام بیسکویت دانمارکی، Brysslkex و Sables  نیز معروفند. این خوراکی های پخته شده معمولا به خاطر بافتشان در دسته ی بیسکویت های ترد قرار می گیرند. در دیگر نقاط جهان به خاطر وجود شکر، به بیسکویت های کره ای، بیسکویت شیرین نیز گفته می شود.

بیسکویت کره‌ای

اساسا بیسکویت های کره ای برای حفظ طعم اصلی کره هیچ گونه طعم دهنده ای ندارند. اما انواع مدرنی ایجاد شد و بیسکویت هایی تجاری با طعم شکلات، وانیل و نارگیل وجود دارند. همچنین بیسکویت های کره ای هستند که رویشان دانه های شکر وجود دارد.
رایج ترین فرم بیسکویت های کره ای، گرد، مربعی، حلقه ای، بیضی و گره ای است. محبوب ترین شکل بیسکویت کره ای شکل پیچ خورده ی آن است. در اصل بیسکویت های تجاری توزیع شده در قوطی کنسروی بسته بندی می شدند. پخت شکل ها و اندازه های مختلف بیسکویت کره ای نیازمند دمای فر و زمان متفاوتی برای پخت است. برای حفظ طعم عالی کره دستورپخت اکثر بیسکویت های کره ای ساده مانده است.

بیشترین کاربردهای بیسکویت کره‌ای

در آمریکای شمالی و قسمت هایی از اروپا بیسکویت های کره ای را در ایام کریسمس سرو می کنند. برخی از افراد دوست دارند بیسکویت را با چای عصرانه میل کنند و برخی دیگر دوست دارند آن ها را هنگام کار یا در مدرسه به عنوان یک خوراکی میل کنند. امروزه از بیسکویت های کره ای به عنوان یک ماده ی اولیه در کیک های یخچالی و چیزکیک ها استفاده می شود. در این دستور بیسکویت ها خرد می شوند و طعم کره ای آن ها باعث خوشمزه تر شدن و افزوده شدن بافت به ترکیب نپخته‌ی کیک می شود.

مواد تشکیل دهنده بیسکوئیت کره‌ای

مواد اصلی تشکیل دهنده ی یک بیسکویت کره ای ساده، آرد گندم، کره و شکر است. به دلیل کم بودن مواد اولیه هر کدام از آن ها نقش بزرگ و مهمی در نتیجه ایفا می کند. برای طعم بهتر بیسکویت کره ای پیشنهاد می شود از کره ی تازه و بی نمک لبنی استفاده شود. برای بدست آوردن بهترین بافت بیسکویت کره ای بهتر است از آرد و پودر شکر با کیفیت استفاده شود. برخی از قنادان برای طعم دادن به بیسکویت از چند قطره عصاره ی وانیل طبیعی و گلاب استفاده می کنند.
وجود مقادیر زیادی از کره در مواد اولیه باعث می شود بیسکویت ها به خوبی قهوه ای شوند و در قالب شیرینی پزی خیلی راحت تر پف کنند. همچنین به خاطر وجود کره، خمیر خام شیرینی مستقیما روی قالب شیرینی گذاشته می شود و نیاز به روغن جامد یا اسپری روغن نخواهد بود. رطوبت کره فورا به حرارت فر واکنش نشان می دهد و سریع رطوبت خود را آزاد می کند. برای سفت شدن بافت بیسکویت می توان به جای نصف کره از روغن نباتی جامد استفاده کرد.

معروف‌ترین برندهای بیسکویت کره‌ای

شهرت بیسکویت‌های کره‌ای یک حقیقت غیرقابل انکار است. سند اثبات این حقیقت تعداد برندهای بیسکویت کره‌ای در سراسر جهان است.

بیسکویت رویال دانسک

Royal Dansk بیسکویت های کره ایی را ارائه می دهد که حقیقتا در دانمارک پخته شده اند. حدود 75 سال پیش در یک روستای کوچک در دانمارک یک قنادی کوچک افتتاح شد. این قنادی بهترین بیسکویت های کره ای منطقه را می پخت و هنگامی که تقاضا بالا رفت این کسب و کار نیز به همان نسبت رشد کرد.
بیسکویت های کره ای امروزی که توسط برند رویال دانسک تولید می شوند نیز به همان خوشمزگی بیسکویت های اصلی است که طبق دستور در قنادی کوچک واقع در روستای کوچک دانمارکی پخته می شد.

بیسکویت‌های کره‌ای دانمارکی Kjeldsen

دیگر برند معروف بیسکویت کره ای، بیسکویت های کره ای دانمارکی Kjeldsen است. پیش از آنکه بیسکویت های نیمه آماده در سوپر مارکت ها در دسترس قرار بگیرند، این برند خوش طعم ترین بیسکویت های کره ای دنیا را عرضه می کرد. درست مثل برند رویال دانسک، Kjeldsen نیز بیسکویت های کره ای را در قوطی های کنسروی بسته بندی و توزیع می کرد. یک قوطی کنسروی از بیسکویت کره ای دانمارکی Kjeldsen حاوی بیسکویت های خوشمزه و لذیذ در شکل ها و ابعاد مختلفی مثل گره ای، پیچی، گرد، مستطیل و بیضی است.
دیگر برندهای معروف بیسکویت کره‌ای عبارت‌اند از: بیسکویت کره‌ای Happy Time(در گواندونگ چین)، بیسکویت کره‌ای دانمارکی (در گواندونگ چین)، بیسکویت کره‌ای دانمارکی WINISUN (در گواندونگ چین)، بیسکویت کره‌ای دانمارکی KOKOLA Montengo (در اندونزی)، بیسکویت کره‌ای Nordan (در گواندونگ چین).

حقایق تغذیه‌ای بیسکویت کره‌ای 

هر 43 گرم از بیسکویت کره ای حاوی 200 کالری است. این 200 کالری به راحتی با 18 دقیقه دویدن یا 38 دقیقه دوچرخه سواری سوزانده می شود. سال های زیادی است که بیسکویت های کره ای در بازار وجود دارند و این بیسکویت ها، دانمارک را به پایتخت معروفی در تولید بیسکویت در جهان تبدیل کرده است. در یک برهه از زمان به خاطر فراوانی بیسکویت ها و محصولات پخته شده ی دیگر برندها در بازار، میزان تقاضا برای بیسکویت های کره ای دانمارکی کاهش یافت به همین خاطر شرکت به تولید محصولات دیگر روی آورد. اما با ایجاد تقاضا بار دیگر این بیسکویت ها به بازار برگشتند و دوباره سر میزهای غذاخوری مورد تحسین جهانیان قرار گرفتند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(5) 5

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

نظرات

  • ایول چه جالب که این ها روتوضیح دادین

  • من ۱۵ سال پیش یه بار خوردم و جعبه شو نگه داشتم برای سوزن نخ.محشر بود.دیگه شده آرزو.

نظر خود را بنویسید

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ثبت کنید