برچسب ها

سرگذشت آبنبات خوشمزه ویمتو (Vimto)

سرگذشت آبنبات خوشمزه ویمتو (Vimto)

ویمتو چیست؟

ویمتو یک برند دیرینه و محبوب در صنعت شیرینی و شکلات است. اگر شما هم از طرفداران آبنبات های خوشمزه Vimto  هستید، شنیدن داستان این شرکت می تواند برای شما جالب باشد.   
ویمتو برند نوعی نوشیدنی غیر الکلی است که شرکت آن در انگلستان قرار دارد و با تولید شیرینی های متنوع، شرکت خود را گسترش داده و تجارت خود را به تجارتی شیرین تبدیل کرده است. از آنجایی که بیشتر شیرینی هایی که این شرکت تولید می‌کند، گیاهی هستند می ‌توانید مطمئن باشید محصولی که به شما ارائه می ‌کند، مرغوب است. به خاطر تنوع زیاد محصولات ویمتو شما می‌توانید به راحتی از میان محصولات عمده ی این برند مثل Vimto Bonbons، Spray، Candy Floss،  Chew bars، آب نبات و Vimto Roller Licker انتخاب کنید. 

سرگذشت ویمتو vimto

ویمتو سرگذشت صد ساله ی افتخارآمیزی دارد که می توان درباره ی آن صحبت کرد و آن ها این روند افتخارآمیز را در فراهم کردن نوشیدنی های غیر الکلی و شیرینی های متنوع برای مشتریان خود ادامه دادند. به یمن داشتن بخش تولید شیرینی،  این شرکت توانست به ۲۵ امین سالگرد تاسیس خود برسد وتنوع محصول بیشتری برای انتخاب به مشتریان ارائه کند. 
برند وینتو در سال ۱۹۰۸ توسط نوئل نیکولز(عمده فروش گیاهان، ادویه جات و دارو اهل منطقه بلک برن شهر لانکاشایر(1883-1966)) در منطقه ی Granby Row 19 در مرکز شهر منچستر انگلیس ایجاد شد. نیکولز متوجه شد که به خاطر وجود جنبش ضد الکل و تصویب قانون صدور مجوز در سال ۱۹۰۸ جامعه پذیرای نوشیدنی های غیر الکلی است.  ابتدا در سال ۱۹۱۲ محصولات نیکولز با نام ویم تونیک شناخته می شدند که خود نیکولز آن را به اختصار ویمتو نامید. محصولات ویمتو در اصل به عنوان تونیک سلامتی و دارویی ثبت شده بود، سپس در سال ۱۹۱۳ به عنوان داروی قلبی ثبت مجدد شد. در سال ۱۹۱۰ به دلیل اینکه فضای فیزیکی موجود در منطقه ی Granby Row   برای کار نیکولز کافی نبود، آن ها به یک انبار واقع در خیابان چاپل در ایالت سلفورد و سپس به خیابان اولد ترافورد (۱۹۲۷) و در نهایت به منطقه ای از گیاهان هنری در ویتنشاو ایالت منچستر منتقل شدند. در سال  ۱۹۸۷ تولید ویمتو رژیمی و تبلیغ آن با استفاده از رقص رولی پولی Roly Polys آغاز شد.

محصولات بخش شیرینی از سال ۱۹۹۲ کار خود را با آبنبات چوبی ( هم آب نباتی هم بخی) آغاز کرد. اما امروزه محصولات شیرینی آن تنوع بیشتری پیدا کرده است، که شامل شیرینی ها، بستنی ها و اسنک های میوه ای متنوع می شود. در سال ۱۹۹۵ تمرکز شرکت بر محصولات میوه ای با نمایش یک آگهی تبلیغاتی که در یک باغ انگلیسی با میوه های تابستانی فراوان ضبط شده بود، ادامه یافت.

 

از دهه ی ۹۰ میلادی تا سال ۲۰۰۳ در تبلیغات روی جلد ویمتو از یک شخصیت کارتونی به نام Purple Ronnie به همراه جوک های بی ادبانه ی خالق این شخصیت ، آقای گیلز آندرا استفاده شد. در سال ۲۰۰۳ شخصیت Purple Ronnie کنار گذاشته شد و خط فکری جدیدی به کار گرفته شد، که در آن تمرکز حول تبلیغ با نی نوشیدن بنفش یا همان shlurpling the purple بود. این تفکر باعث شد که در سال ۲۰۰۶ تبلیغ جدیدی پخش شود که در آن پسری به نام بیلی با شلوار پدرش نقش بازی می‌کند (اخلاقیات مدرن روزانه) در این داستان بیلی با شلوار پدرش در میان حوله ی پیچیده شده ی خود در کنار استخر ظاهر می شود، بیلی در این داستان با هوش و شوخ طبعی برنده می شود. این تصویر شلوار پدر در فرهنگ فکری مردم جای گرفت، این تصویرسازی بر اساس شعر Louden Wainwright III  انجام شده بود. ویمتو به عنوان دوستی که در چالش های زندگی همراه افراد است، شناخته شد. می توان شنید که لحن جذاب این برند ، در محوطه های بازی مدارس انگلستان تکرار می‌شود. در سال  ۲۰۰۰ ، نام این شرکت سهامی به نیکولز plc   تغییر یافت.

ویتمو همواره در تلاش برای گسترش محصولات خود و بازار فروش آنهاست.در ایران شما می توانید آبنبات های ویتمو را از طریق سفارش آنلاین و یا مراجعه به فروشگاه های معتبر خریداری نمائید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(5) 3.4

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

نظر خود را بنویسید

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ثبت کنید