برچسب ها

جولی رنچر آبنبات محبوب پیر و جوان(Jolly Rancher)

جولی رنچر آبنبات محبوب پیر و جوان(Jolly Rancher)

آبنبات Jolly Rancher

مگر چیزی خوشحال کننده تر از آبنبات جولی رنچر وجود دارد؟ یک خوراکی شیرین و شکری با نامی دوستانه که باعث شده این خوراکی از سال 1949 رضایت پیر و جوان را جلب کند.

محصولات آبنبات و پاستیل

جولی رنچر که برند آمریکایی یک آبنبات شیرین، کمی تند یا ترش/شیرین است هم اکنون تحت مالکیت شرکت هرشیز قرار دارد. این آبنبات در رنگ ها و طعم های مختلفی عرضه می شود. این آبنبات ها سخت، ترد، سفت و نیمه شفاف با طعم هایی متفاوت اند. این آبنبات از زمان عرضه از محبوبیت برخوردار شد و برند جولی رنچر نیز هر سالی که از عرضه ی اولیه این محصول می گذرد آن را اصلاح و آپدیت می کند.

ترکیبات جولی رنچر

آبنبات جولی رنچر از محلول جوشیده وسرد شده ی شربت ذرت، ساکارز، گلوکز یا شربت فروکتوز بدست می آید تا ترکیبی بسیار اشباع شده ایجاد شود. هنگامی که ترکیب ایجاد شده خنک شد به محلول شربت طعم دهنده ی طبیعی و مصنوعی  و رنگ های مصنوعی به اضافه می شود و برای اینکه ترکیب ماندگاری و طعم بیشتری داشته باشد آن را با اسید مالیک ترکیب می کنند. بعد از خنک شدن این ترکیب آن را به شکل نوارهای باریک انعطاف پذیری در می‌آورند و به یک اندازه بریده می برند سپس آن ها را جداگانه جلد و بسته بندی می کنند.

محصولات آبنبات و پاستیل

تاسیس اولین کارخانه

آبنبات جولی رنچر اولین بار با تاسیس کارخانه ی جولی رنچر در سال 1949 توسط بیل و دوروتی به وجود آمد. آن ها در ابتدا محصولاتشان را به کودکانی که در محله ی دنور شهر کولورادو زندگی می کردند می فروختند. آقای هارمسون عمدا دوستانه ترین نام قابل تصور را برای شرکتش انتخاب کرد که تا حد ممکن برای مشتریان جذاب باشد. این شرکت علاوه بر آبنبات سفت در آن زمان شکلات و بستنی نیز می فروخت اما به طور واضح یکی از محصولات معروف تر از بقیه بود. بستنی در فصول سرد کولورادو طرفداری نداشت به همین خاطر آقای هارمسون تمرکز خود را بر تولید آبنبات های سفت گذاشت زیرا آن ها چندین سال بود که معروف بودند.
در سال ۱۹۵۱ تولید این آبنبات ها از شهر گلدن ایالت کولورادو به شهر ویت ریدج در همین ایالت منتقل شد. آقای هارمسون در سال ۱۹۶۶ این کارخانه را به شرکت صنایع غذایی Beatrice فروخت و سپس درسال ۱۹۸۳ شرکت صنایع غذایی Beatrice به شرکت آبنبات سازی Leaf فروخته شد. شرکت هرشی در سال ۱۹۹۶ این شرکت را خرید و تولید آن را به مکزیک و کانادا انتقال داد.

جولی رنچر در شرکت هرشیز

شرکت هرشی محصولات این برند را توسعه داد و با همان طعم ها آبنبات چوبی، نوشیدنی، پاستیل، آبنبات سفت، آبنبات ترش، آدامس آبنباتی و آبنبات عصایی تولید کرد. شما حتی می توانید بالشت، تیشرت و برق لب جولی رنچر نیز پیدا کنید. 
آدامس های جولی رنچر زیر مجموعه ای از آبنبات های جولی رنچر هستند و با همان طعم آبنبات های سفت جولی رنچر تولید می شوند. این آبنبات ها را می توان با دیگر غذاها ترکیب کرد یا به نوشیدنی ها اضافه کرد. شما می توانید آنها را خرد کنید و در کوکی ها، کیک ها و هرچیز پختنی خوشمزه ی دیگر بریزید و با سیب های آبنباتی تزیین کنید.

پات تارت جولی رنچر

طعم آبنبات های جولی رنچر

آبنبات های جولی رنچر در اصل با طعم های سیب، انگور، fire stix، لیمو و گیلاس تولید می شد و طعم آناناس بعدا اضافه شد. حتی طعم تمشک نیز جزو گزینه های احتمالی انتخابی قرار گرفت. امروزه طعم های رسمی آن هندوانه، سیب، انگور، گیلاس و تمشک آبی است. همچنین یک سری محصولات ویژه برای مراسم های خاصی مثل هالوین، کریسمس، عید پاک و روز ولنتاین وجود دارند تا این مراسم ها را شادتر کنند.
من به خاطر دارم که وقتی دبستانی بودم بچه ها دیوانه ی جولی رنچر بودند. طعم های محبوب بین کودکان اغلب تمشک آبی و گیلاس بود. اگرچه اغلب آبنبات های سفت میان نوجوانان محبوب نبودند اما آبنبات های جولی رنچر در این میان استثنا بودند. معلمان معمولا دانش آموزان را با یک آبنبات سفت جولی رنچر به داوطلب شدن و شرکت در فعالیت های کلاسی تشویق می کردند.

آبنبات تردجولی رنچر

در ضمن هشدار می دهیم که هنگام همراه بردن این آبنبات ها خیلی دقت کنید چون چه باورتان بشود یا نه تعدادی از پلیس های نیویورک افرادی را به خاطر حمل چیزی که فکر می ‌کردند کریستال متافتامین است دستگیر کردند و بعد از اینکه آن ها را تست کردند دریافتند چیزی که فکر می‌کردند کریستال متافتامین است در واقع آبنبات تمشک آبی جولی رنچر است.
بر اساس اطلاعات بازاریابی بدست آمده  از وب سایت statistica آبنبات جولی رنچر پر فروش ترین ابنبات سفت در آمریکاست و در سال ۲۰۱۷به ارزش ۸۸.۸ میلیون دلار آبنبات فروخته است.

چند نکته ی جالب در مورد آبنبات جولی رنچر

با استفاده از آن ها می توان نوشیدنی هایی عالی درست کرد: دفعه ی بعد که خواستید یک نوشیدنی شیرین و میوه ای درست کنید از آبنبات های جولی رنچر استفاده کنید، شما می توانید با استفاده از آن ها در منزل نوشیدنی یا آبمیوه های رنگی درست کنید.

جولی رنچر های قرمز/ صورتی در واقع طعم های متفاوت دارند:وقتی دست خود را داخل بسته ی جولی رنچر می کنید ممکن است یک آبنبات قرمز آن را بیرون بیاورید اما این آبنبات قرمز می تواند با طعم گیلاس، هندوانه، ترکیب میوه ها یا توت فرنگی باشد. طعم قرمز این آبنبات بسیار معروف است شما حتی می توانید بسته ای تهیه کنید که به طور اختصاصی پر از آبنبات های قرمز است.

آن ها در دمای ۳۵۰ فارنهایت ذوب می شوند: دلتان می خواهد یک خوراکی خونگی با جولی رنچر درست کنید؟ این آبنبات های سفت در فر با دمای ۳۵۰ درجه بعد از ۵ دقیقه ذوب می شوند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(1) 5

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

نظرات

  • سلام ببخشيد چطور ميشه اين آبنبات هاي رنجر رو تهيه كرد من قبلأ از اين آبنبات ها خورده ام ولي توي ايران نديدم

    سلام میتونید توسط سایت واسط مالتینا از فروشگاه آمازون خرید کنید

نظر خود را بنویسید

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ثبت کنید