بیست و دومین دوره نمایشگاه شیرینی و شکلات تهران


بیست و دومین دوره نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات، ماشین آلات و مواد اولیه تهران در سال 1402 برگزار می شود.

این نمایشگاه که به مدت 4 روز در شهریور ماه سال 1402، در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد، 3 بخش محصولات شیرینی و شکلات، مواد اولیه و ماشین آلات خواهد داشت.

محصولات قابل ارائه در این نمایشگاه شامل انواع شیرینی، شکلات، تافی، آبنبات، محصولات سنتی و مواد اولیه مانند پودر کاکائو روغن، آرد، کره کاکائو و... می باشد.
در بخش ماشین آلات هم امکان ارائه انواع ماشین آلات داخلی و خارجی بخش تولید، پخت، بسته بندی و ... خواهد بود.

لازم به ذکر است این نمایشگاه برگترین نمایشگاه تخصصی شیرینی و شکلات خاورمیانه است که در تهران برگزار می شود.

نمایشگاه شیرینی و شکلات

با همکاری مشترک روابط عمومی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا. ایران، نشریه اقتصاد و نمایشگاه و برگزارکنندگان نمایشگاه

محل برگزاری بیست و دومین دوره نمایشگاه شیرینی و شکلات تهران

محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران
تهران بزرگراه چمران جنوب به شمال، بعد از پل یادگار امام 

  • تاریخ برگزاری:

1402/6/16 - 1402/6/19
یکشنبه تا چهارشنبه- 4 روز

  • مخاطبان:

بازدید کنندگان حرفه ای و عموم مردم

  • چرخه:

سالانه

  • زمان برگزاری:

10 صبح تا 6 عصر

  •  وب سایت نمایشگاه:

www.iranicf.ir

آخرین آخبار بیست و دومین دوره نمایشگاه شیرینی و شکلات تهران

 آقای جمشید مغازه‌ای دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات گفت: این نمایشگاه با هدف معرفی و آشنایی با نوآوری‌های روز دنیا، تبادل فناوری‌های. صنعتی و ایجاد پل ارتباطی میان تولیدکنندگان داخلی و بازار‌های بین المللی در سه بخش ماشین‌آلات، مواد اولیه و محصولات شیرینی و شکلات برگزار می‌شود و فرصت مناسبی را برای توسعه صادرات فراهم می‌کند. 

وی ادامه داد: در این نمایشگاه، ۳۲۰ شرکت از ایران و ۳۰ شرکت از کشور‌های ایتالیا، سنگاپور، هند و دیگر کشور‌ها در فضایی به وسعت ۴۰ هزار متر در ۱۲ سالن داخلی و ۴هزار متر فضای باز محصولات خود را در معرض دید عموم قرار داده اند. 

مغازه‌ای اضافه کرد: همچنین از ۴۰ نماینده کشور‌های هدف صادراتی به خصوص کشور‌های همسایه همچون افغانستان و کشور‌های حاشیه خلیج فارس برای بازدید از این نمایشگاه دعوت شده است. 

دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکویت شیرینی و شکلات تنوع فراوان در محصولات ارائه شده را از جوانب مهم و ممتاز این نمایشگاه عنوان کرد و افزود: این ویژگی تا به امروز این نمایشگاه را به یکی از نمایشگاه‌های پرمخاطب و موفق در کشور تبدیل کرده است که نه تنها به عنوان یک رویداد مهم در داخل کشور، بلکه به عنوان یک نقطه قوت در رونق صادرات محصولات ایرانی به بازار‌های جهانی تلقی می‌شود. 

وی با بیان اینکه شرایط صنایع مختلف در کشور ما مناسب نیست و از مشکلات متعددی در زمینه‌های تولید، صادرات، مسائل مالی و نقدینگی و تورم و قیمت‌های بالا رنج می‌برد، گفت: به منظور ایجاد همسانی با تغییرات روز دنیا و پیروی از استاندارد‌های بین‌المللی، ضروری است که مسئولان مرتبط تدابیر جدی و اثرگذار اندیشیده و اجرا کنند، این تدابیر می‌تواند توسعه و پیشرفت صنعت را تضمین و به توانایی رقابتی شرکت‌های داخلی در بازار‌های جهانی کمک کند.

مغازه‌ای با بیان اینکه تورم در کشور تأثیر مستقیمی بر قدرت خرید مردم دارد، افزود: صنعت شیرینی و شکلات نیز از این امر مستثنی نبوده و با چالش‌های قابل توجهی مواجه شده است. با کاهش توان خرید مردم، فروش محصولات این صنعت نیز کاهش می‌یابد. با این حال این صنعت با پشتوانه اراده و تعهد فعالان و تولیدکنندگان خود، همگام با آخرین تحولات فنی روز دنیا پیش می‌رود.

بیست و دومین دوره نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات، ماشین آلات و مواد اولیه به مدت ۴ روز از ساعت ۸ تا ۱۵ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران میزبان فعالان اقتصادی و بازدیدکنندگان است. 

نخستین دوره نمایشگاه شیرینی و شکلات در سال ۸۱ در فضائی به وسعت ۵ هزار متر مربع در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی ایران برگزار شد.

 

خبرگذاری صدا و سیما :  منبع

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

نظر خود را بنویسید

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ثبت کنید