عرضه شیرینی و گز برای مبتلایان به دیابت بر پایه مواد گیاهی

امید نگینی، مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: در حال حاضر یکی از اصلی‌ترین دلایل فوت افراد بیماری‌های قلبی و عروقی و سایر بیماری‌های مشابه دیابت است؛ از این رو ما در این شرکت تولید برخی محصولات و شیرینی‌جات، رژیمی و سالم برای افراد مبتلا به دیابت، حساس به گلوتن و دیگر بیماری‌های مرتبط با شکر را آغاز کردیم.
 
وی تولید انواع گز، سوهان، شیرینی لوزی و دیگر شیرینی‌جات، ایرانی و سنتی را از جمله این محصولات نام برد و ادامه داد: در ساختار این شیرینی‌، آرد، شکر و گلوکز، حذف و به جای این مواد پرکالری، از برخی مواد طبیعی استفاده شده است.
 

نگینی با بیان اینکه در این محصولات از مواد سوربیتول و ایزومالت نیز استفاده می‌شود، یادآور شد: در محصولات این شرکت از مواد استحصال شده از استویا استفاده می‌شود، برگ خشک گیاه استویا می‌تواند بین ۱۰ تا ۲۰ برابر برخی مواد شکری مضر، شیرین‌تر باشد، اما باعث بالا رفتن قند خون نشود و این مزیت بزرگ این ماده است که البته خاصیت آنتی اکسیدانی نیز دارد.
 
بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، این فعال دانش‌بنیان ضمن توضیح فعالیت‌های این مجموعه برای توسعه بازاریابی، گفت: محصولات این شرکت با یک سوم قیمت نمونه مشابه خارجی عرضه می‌شود و تا کنون به کشورهایی نظیر عراق، روسیه و عمان نیز صادر شده است.

منبع خبر: فودنا

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(1) 5

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

نظر خود را بنویسید

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ثبت کنید