جایزه 100 میلیونی یک قناد برای مشتریان

یک قناد بلژیکی در کیک‌های مخصوص عید خاج‌شویان که عید اول سال مسیحیان ارتدکس محسوب می‌شود، چهار سکه طلا با لوگوی قنادی قرار داده است.

این سکه‌ها که هر کدام ۵۰۰ یورو معادل تقریبی 25 میلیون تومان ارزش دارند، به صورت تصادفی در ۴ کیک قرار داده شده و از روز جمعه ۶ ژانویه توزیع شده‌اند.

این قنادی انتظار دارد ابتکارش باعث افزایش تعدادی مشتریان شود. مدیر آن می‌گوید مشتریان این ایده را دوست داشته‌اند و بسیار خوشحالند.

البته پنهان کردن جایزه در میان بادام زمینی که کیک با آن پر می‌شود، یکی از رسوم این عید است، اما اگر این جایزه، سکه طلا باشد قطعاً مشتریان بیشتری به سمت آن کشیده می‌شوند.

جایزه-2000-یورویی-قناد-بلژیکی-برای-کریسمس

قنادی بلژیکی که این ابتکار را در سال ۲۰۲۰ آغاز کرده، می‌خواهد امسال سه هزار کیک تولید کند که ۵۰۰ عدد بیشتر از سال گذشته است.

وی می‌گوید که مردم در سال ۲۰۲۰ به مدت دو ساعت در صف ایستاده بودند و او نیمی از آن افراد را بدون کیک به خانه فرستاده است.

مردم بلژیک نیز مانند فرانسه و چند کشور دیگر هر سال برای عید خاج‌شویان کیک می‌خرند و برای خرید آن در مقابل شیرینی‌فروشی‌ها صف می‌کشند.

در روز عید اپیفانی یا خاج‌شویان، مسیحیان غربی دیدار سه مغ شرقی را از مسیح نوزاد جشن می‌گیرند و مسیحیان شرقی فراخور جشن خود را غسل تعمید عیسی در رود اردن می‌دانند.

منبع : فرارو

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(7) 4

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

نظر خود را بنویسید

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را ثبت کنید