خبر فوری :

افزایش صادرات محصولات شیرینی و شکلات

مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: صادرات محصولات شیرینی، شکلات و فرآورده‌های غلات در ۶ ماهه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ارزش ۱۲درصدی و افزایش وزنی ۱۸ درصدی داشته است.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمود بازاری با اشاره به اهمیت ویژه شیرینی و شکلات در صنایع غذایی و صادرات گسترده آن به دنیا، اظهار کرد: صنعت شیرینی و شکلات ایران با بهره‌گیری از ظرفیت خوبی که دارد، می‌تواند در شرایط حساس کنونی اهداف اقتصاد ملی و مقاومتی را محقق سازد. وی افزود: صنعت شیرینی و شکلات کشور در سال‌های اخیر به‌رغم مشکلات پیش‌رو توانسته است محصولات خود را از لحاظ کیفیت محصول و بسته‌بندی به استانداردهای روز جهانی برساند و جایگاه ویژه‌ای در فرای مرزهای جمهوری اسلامی ایران پیدا کند. بازاری ضمن معرفی کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، جمهوری‌آذربایجان، ساحل‌عاج، امارات و برخی کشورهای آسیای‌میانه و اتحادیه اروپا به‌عنوان عمده بازارهای هدف صادراتی این محصولات گفت: برندهای مطرح و بزرگ ایرانی در کشورهای مختلف وجود دارند که سهم آنها در بازارهای بین‌المللی و منطقه‌ای قابل‌توجه است. 

 

 مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی بیان‌کرد: برندهای شیرینی و شکلات ایرانی در حال شناخته‌شدن در دنیا است و با برنامه‌ریزی هدفمند می‌توانند محصولات خود را با محصولات شرکت‌های بزرگ خارجی در انگلیس، آمریکا، بلژیک و سوئیس محک بزنند. وی با اشاره به روند رو به پیشرفت صنعت شیرینی و شکلات کشور‌ ادامه داد: در راستای این پیشرفت محصولات با‌کیفیت‌تری تولید‌شده و توسعه هرچه بیشتر صادرات این محصولات نیازمند تنوع و ارتقای بسته‌بندی با در نظر داشتن استانداردهای جهانی و بهداشتی بالاتر‌ است. بازاری یادآور شد: امیدواریم در سال‌های آتی با حمایت‌های دولت و رفع مشکلات بتوانیم در بازارهای جهانی از جایگاه بهتری برخوردار شویم.

 

شیرینی و شکلات

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(0) 5/-
شکلات تخته ای اسمارتیز با جلد کاغذی قابل بازیافت مطلب قبلی

شکلات تخته ای اسمارتیز با جلد کاغذی قابل بازیافت

کاهش 30 درصدی شیرینی فروشی ها مطلب بعدی

کاهش 30 درصدی شیرینی فروشی ها

نظر کاربران

نظر خود را بنویسید

برای خبرنامه ثبت نام کنید

به خبرنامه ما بپیوندید و اخبار جدید ما را دنبال کنید.