خبر فوری :

ورشکستگی و تعطیلی شرکت جمانه و علت آن

در هفته های اخیر شاهد افزایش قیمت شکر و روغن بوده ایم، اخیرا نیز کمبود آرد در کشور به یک معضل بزرگ برای مردم و تولیدکنندگان، از جمله تولید کنندگان کیک و بیسکوییت تبدیل شده است؛ تا جایی که آن ها را در آستانه تعطیلی و ورشکستگی قرار داده است. 
جمانه یکی از برندهای نام آشنای این حوزه است که در زمینه تولید انواع کیک و بیسکویت فعالیت می کند، اخیرا ویدیویی در شبکه های مجازی منتشر شده است که خبر از ورشکستگی و تعطیلی این کارخانه می دهد. آنچه به نظر می رسد افزایش بی رویه قیمت ها آسیب های جبران ناپذیری به این واحد تولیدی وارد کرده است و در نهایت باعث روند رو به زوال در این کارخانه شده است.

این شرکت اعلام کرد که پس از دهه ها فعالیت، به دلیل افزایش پی در پی و سرسام آور قیمت روغن و شکر و در نهایت کمبود آرد، دیگر قادر به ادامه فعالیت نیست و به ناچار اقدام به تعطیلی کارخانه نمود. تعطیلی این واحد صنعتی، منجر به بیکاری صدها کارمند و کارگر شده است. 
این اتفاق در بسیاری از کارخانه ها و واحدهای تولیدی شیرینی و شکلات به انحاء مختلف در حال وقوع است. در صورت تداوم این روند و مواجه با سیل جدید بیکاری، دولت با بحرانی جدی رو به رو می شود. بحرانی که خواه یا ناخواه به طور مستقیم و غیر مستقیم، تمام جامعه ایرانی در معرض اثرات منفی اجتماعی، سیاسی و فرهنگی آن قرار خواهند گرفت. چنانچه دولت در جهت بهبود این وضع اقدام سازنده ای انجام ندهد تأثیرات آن، گریبان گیر دولت و بسیاری از خانواده های قشر متوسط و ضعیف می شود.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(5) 2.4/5
موارد بیماری سالمونلا شکلات کیندر؛ فراخوانی گسترده از بازار آمریکا مطلب قبلی

موارد بیماری سالمونلا شکلات کیندر؛ فراخوانی گسترده از بازار آمریکا

تولید اولین شکلات بدون کاکائو مطلب بعدی

تولید اولین شکلات بدون کاکائو

نظر کاربران

نظر خود را بنویسید

برای خبرنامه ثبت نام کنید

به خبرنامه ما بپیوندید و اخبار جدید ما را دنبال کنید.