خبر فوری :

سامان گلریز

سامان گلریز

سامان گلریز متولد سال 1350 در شهر اهواز است. بیشتر مردم ایران او را از برنامه بهونه که از شبکه 3 سیما پخش می شد، می شناسند. وی سه سال بعد از شروع جنگ تحمیلی به تهران آمده و در رشته عکاسی مشغول به تحصیل شد. اما به دلیل علاقه شخصی وارد رشته هتلداری شد و تخصص خود در رشته آشپزی را از دانشگاه استار کلاید دریافت کرد. وی به اروپا ، آفریقای شمالی و آسیای جنوب شرقی سفر کرد که به گفته خودش تاثیر زیادی روی موفقیتش داشت. وی اولین مرد مدرس آشپزی در تلویزیون ایران بود. سامان گلریز 4 تالیف در زمینه هتلداری و آشپزی داشته که سه تا از آنها توسط شرکتهای خارجی خریداری شده است. همچنین در سی مجله و روزنامه ایرانی، مقاله آشپزی چاپ کرده است.
او اعتقاد دارد می توان غذاهای جالب و چشم گیر با هزینه کم درست کرد و همواره در برنامه های آشپزی خود در تلویزیون غذاهایی را آموزش می داد که همه بتوانند آن را در خانه درست کنند.
سوابق و فعالیت های سامان گلریز
از سوابق حرفه ای سامان گلریز می توان به آموزش آشپزی در تلویزیون به مدت 16 سال و آموزش آشپزی مدرن در رادیو اشاره کرد.
فعالیت های سامان گلریز شامل راه اندازی اولین رستوران کلاسیک غذای ملل به نام گیپا ، اولین فست فود مدرن در هتل نارنجستان ساری، بزرگترین فست فود اصفهان به نام تین و موفق ترین واحد غذایی بیرون بر به نام پلاک را نام برد. ایشان همچنین مدرن ترین کافی شاپ به نام هارپ را راه اندازی کرده و طراح و سازنده اولین فودکورت در ایران هستند. همچنین ایشان صاحب سه رستوران جیرو ، وافی و لستر هستند.
از دیگر فعالیت های وی می توان ساخت فیلم آشپزی برای ماکروفرهای سامسونگ را نام برد.
سامان گلریز

سامان گلریز

سرآشپز معروف و موفق ایرانی

نظر کاربران

نظر خود را بنویسید

برای خبرنامه ثبت نام کنید

به خبرنامه ما بپیوندید و اخبار جدید ما را دنبال کنید.