1.    ناپلئون و هیتلر مسئول اعتیاد دنیا به نوتلا هستند.
ناپلئون در سال 1806 برای اینکه بتواند در جنگ هایش پیروز شود (و جهان را تحت سلطه ی خود درآورد). سعی کرد تجارت انگستان را متوقف کند. اینکار او باعث حصر فاجعه باری در این قاره شد که در نتیجه‌ی آن قیمت شکلات سر به فلک کشید و باعث ورشکستگی شکلات فروشان پی اِد مونتی (Piedmontese) شد. شکلات فروشان زیرک تورینی (Turine) برای اینکه تا حد ممکن در مواد اولیه صرفه جویی کنند فندق خرد شده را به شکلات ها اضافه کردند. نتیجه ی آن تولید خمیر خوشمزه و سرنوشت سازی به نام gianduia بود.
یک قرن بعد، به خاطر وقوع جنگ جهانی دوم در اروپا شکلات مجددا گران و کمیاب شد. یک شیرینی پز ایتالیایی به نام Pietro Ferrero برای خروج از این بحران مجدد به استفاده از فندق روی آورد و شکلات Gianduja  را ایجاد کرد که در سال 1964 نام آن به نوتلا تغییر کرد.

2.    این شکلات در حقیقت صبحانه ی قهرمانان بود.
بر اساس آمار گینس، چهلمین جشن صبحانه ی نوتلا در آلمان در سال 2005 توانست عنوان " بزرگترین صبحانه ی قاره" را از آن خود کند. جمعیتی در حدود 27،854 نفر در Gelsenkirchen دور هم جمع شدند تا از صرف صبحانه در کنار نوتلا لذت ببرند.

3.    این شکلات مثل کیک تازه به فروش می‌رود.
هر 2.5 ثانیه در جهان یک شیشه نوتلا به فروش می رود. بر اساس گزارش سایت Census Bureau آمریکا، در جهان هر 8 ثانیه یک نفر به دنیا می‌آید. محاسبه‌اش با خودتان!
4.    پراکندگی این محصول در جهان زیاد است.
این شکلات نه فقط در 75 کشور جهان برای خرید و مصرف موجود است بلکه فروش آن به حدی است که اگر بخواهیم محاسبه کنیم می‌تواند بیش از 1000 زمین فوتبال را در بربگیرد

کشاورزان سیاهپوست در جنوب ایالات متحده تلاشهایشان برای اداره مزارع موفق با ادامه شکست روبرو شد آنها ادعای آن را کردند "نژاد پرستی سفید" مقصر عدم توانایی آنها در تولید محصول و معادل تخمهای تغییر یافته است.

برای اولین بار ، دبیرخانه امور خارجه سوئیس برای امور اقتصادی (SECO) اعلام کرده است که رانندگان تاکسی Uber باید مثل کارمند رفتار شود

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ

  • لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم
  • لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم
  • لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم
  • لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

شیرینی تا

شیرینی تا

مجله اینترنتی شیرینیتا

استراحت کنید، kit kat  میل کنید (Kitkat 1957) مطلب قبلی

استراحت کنید، kit kat میل کنید (Kitkat 1957)

8 مورد از چیزهایی که در مورد نوتلا نمی دانید مطلب بعدی

8 مورد از چیزهایی که در مورد نوتلا نمی دانید

نظر کاربران

نظر خود را بنویسید

برای خبرنامه ثبت نام کنید

به خبرنامه ما بپیوندید و اخبار جدید ما را دنبال کنید. ما به شما اسپم نمی دهیم و به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم.