خبر فوری :


بیسکویت اوریو مدل ساندویچی با طعم های مختلف

اگر شما هم از علاقه مندان و طرفداران بیسکویت های باکیفیت باشید، قطعا بیسکویت اورئو (Oreo) جزو انتخاب های اصلی شما برای داشتن یک میان وعده عالی است. اورئو یکی از برندهای محبوب تجاری در زمینه تولید بیسکویت است. شکل ظاهری بیسکویت اورئو به این صورت است که دو بیسکویت شکلاتی تیره رنگ و یک لایه کرم سفید در میان آنها قرار دارد، در حالی که روی بیسکویت ها نقش های برجسته و نیز نام Oreo حک شده، که این امر ظاهر آن را جذاب تر کرده است. بیسکویت اورئو یک بیسکویت کرمدار ترد، خوش خوراک و جذاب است که طرفداران زیادی در جهان دارد. برای آنکه بدانیم محبوبیت بیسکویت اورئو از کجا نشئت می گیرد، بد نیست تاریخچه شرکت سازنده اورئو و مراحلی که تا امروز طی کرده و به این سطح از محبوبیت رسیده را با هم مرور کنیم.

تاریخچه بیسکویت اورئو

در سال 1898 در ایالات متحده، چند شرکت شیرینی پزی با یکدیگر ادغام شده و شرکت بیسکویت سازی نبیسکو (Nabisco) را افتتاح کردند. شرکت نبیسکو همان شرکتی است که بیسکویت باغ وحش، محصولی که نزد کودکان به شدت محبوب است، را پدید آورد. نبیسکو پس از تجربه موفق در تولید بیسکویت باغ وحش با بسته بندی طرح قفس، تصمیم به تولید یک بیسکویت جدید گرفت، هرچند ایده تولید بیسکویت با مغز کرم، کاملا از آن شرکت نبیسکو نبود و پیش از آن توسط شرکت سانشاین تحت عنوان کوکی هیدروکس تولید شده بود، اما این شرکت با تولید بیسکویت با فیلینگ کرمی سفید رنگ در بین دو قرص بیسکویت شکلاتی، طوری معروف شد که اغلب افراد تصور می کنند این ایده از آن شرکت نبیسکو است. در سال 1920 بیسکویت اورئو با کرم لیمویی، در کنار بیسکویت با کرم سفید، به تولید رسید، اما این نوع از اورئو بیشتر از چند سال تولید نشد و در سال 1924 تولید بیسکویت کرم لیمویی اورئو متوقف شد.

بیسکوییت اوریو
 

نام بیسکویت اورئو

بیسکویت اورئو از زمان تولیدش که در سال 1912 بود، با نام بیسکویت اورئو شناخته شد، ولی حدود ده سال بعد، در سال 1921، به ساندویچ اورئو تغییر نام داد. در سال 1937 نیز یک تغییر نام دیگر برای اورئو رخ داد و شرکت، نام این بیسکویت ها را «ساندویچ کرم دار اورئو» گذاشت، اما این نیز آخرین تغییر نام اورئو نبود!، در سال 1974، شرکت نبیسکو بر روی نام «کوکی شکلاتی ساندویچی اورئو» به توافق رسید و تا به امروز به این نام خوانده می شود، هر چند مردم عادی این بیسکویت را فقط اورئو می نامند.
اینکه نام اورئو از کجا آمده است نیز خود داستانی است که تا امروز هم جواب قطعی برای آن پیدا نشده. از آنجایی که بسته بندی اولیه بیسکویت اورئو به رنگ طلایی بود، برخی معتقدند نام اورئو از معادل کلمه فرانسوی Or به معنای طلا گرفته شده است. برخی دیگر معتقدند از آنجایی که شکل اولیه بیسکویت اورئو به شکل تپه و کوه بود، این نام از کلمه یونانی Oros به معنای کوه یا تپه و یا از کلمه یونانی Oreos به معنای جذاب و خوشمزه گرفته شده است. یک نظریه دیگر در خصوص نام بیسکویت اورئو توسط یک نویسنده آمریکایی مطرح شده که می گوید: نام اورئو از خوشه گیاه لااورال آمده، زیرا محصولات شرکت نبیسکو در آن سال ها، ریشه ای گیاهی داشتند که این امر تا امروز نیز پا برجاست و در کرم بیسکویت اورئو از چربی های گیاهی استفاده می شود. همین امر مصرف این بیسکویت را برای افراد حساس به لاکتوز و نیز گیاهخواران ممکن کرده است.

فروش بیسکویت اورئو

بیسکویت ارویو که نخستین بار در سال 1912 تولید شد، امروزه پر فروش ترین بیسکویت ایالات متحده محسوب می شود، اما فروش اورئو تنها محدود به آمریکا نیست. این بیسکویت محبوب، در بیش از 100 کشور جهان به فروش می رسد و همین امر باعث شده بیسکویت اورئو محبوب ترین و پرفروش ترین بیسکویت جهان نیز نام بگیرد. طبق برآوردهای آماری، از اولین عرضه بیسکویت اریو تا امروز، چیزی در حدود 500 میلیارد بیسکویت اورئو در سراسر جهان تولید شده است. کشورهای آمریکا، کانادا، چین، اندونزی و ونزوئلا رکورد بیشترین میزان فروش بیکسویت اورئو را دارند.
بیسکویت ساندویچی اوریو

تغییرات اورئو از ابتدا تا امروز

بیسکویت اروئو از زمان تولید تا امروز چه از نظر ظاهری و چه از نظر نام، تغییرات زیادی داشته تا اینکه به شکل و با نامی که امروزه آن را می شناسیم درآمده است. از جمله تغییرات اورئو از سال 1912 تا امروز شامل موارد زیر می شود:
•    عرضه بیسکویت اورئو در سال 1912 در بسته بندی فلزی نیم کیلویی بود؛
•    در سال 1920، بیسکویت اورئو، در کنار کرم سفید، بیسکویت با کرم لیمویی را به بازار معرفی کرد؛
•    یک سال بعد، در سال 1921، نام «ساندویچ کرم دار اورئو» به جای «بیسکویت اورئو» و «ساندویچ اورئو»، برای این محصول انتخاب شد؛
•    در سال 1924 ظاهر اولیه بیسکویت اورئو از شکل اولیه آن، که به شکل کوه یا تپه بود، تغییر کرد؛
•    در همین سال، یعنی در سال 1924، کرم لیمویی برای همیشه از میان بیسکویت های اورئو حذف شد؛
•    در سال 1952 برای دومین و آخرین بار ظاهر بیسکویت اورئو به شکل امروزی آن تغییر کرد؛
•    در سال 1974، شرکت نبیسکو بر روی نام «کوکی شکلاتی ساندویچی اورئو» به توافق رسید و این محصول تا به امروز به این نام خوانده می شود؛
•    در سال 1975 بیسکویت های اورئوی دوبل به بازار معرفی شدند؛
•    در سال 1987، اورئو با روکش فاج (شیرینی کره ای نرم) تولید شد؛
•    در سال 1991 بیسکویت های هالوین اورئو در دستور تولید شرکت نبیسکو قرار گرفت؛    
•    و در سال 1995 بیسکویت های کریسمس اورئو نیز تولید شد؛
•    در سال 2006، شرکت نابیسکو، روغن گیاهی را برای همیشه، جایگزین چربی ترانس کرد؛
•    در سال 2011 میلادی نیز برای اولین بار، بیسکویت اورئو با کرم آبی رنگ تولید و معرفی شد.
بیسکویت های اورئو، در هر ظاهر و طعمی که تولید شد، مورد توجه مصرف کنندگان بوده و شکل امروزی بیسکویت اورئو، عنوان پرفروش ترین بیسکویت و کوکی در ایالات متحده آمریکا و نیز سراسر جهان را از آن خود کرده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(3) 5/5
مطلب قبلی

همه چیز درباره برند هرشیز

مطلب بعدی

معرفی و تاریخچه ویفر بیسکویت لواکر

نظر کاربران

نظر خود را بنویسید

برای خبرنامه ثبت نام کنید

به خبرنامه ما بپیوندید و اخبار جدید ما را دنبال کنید.