خبر فوری :


ویفر لوکر (Loacker)، برندی خانوادگی

سرگذشت یک کسب و کار خانوادگی 

در طی 90 سال گذشته لوکر از یک شیرینی فروشی محلی در منطقه ی قدیمی بوزن به یک برند شناخته شده ی جهانی تبدیل شد. امروزه مردمانی از بیش از 100 کشور دنیا می توانند از طعم خوشمزه ی محصولات لوکر لذت ببرند. در این مقاله اطلاعات بیشتری در مورد سرگذشت برند لوکر که ریشه در سنت دارد و اکنون نسل سوم خود را تجربه می کند در اختیار شما قرار خواهیم داد. 

تاسیس شیرینی فروشی لوکر در شهر بولزانو/بوزن

در سال 1925 الفون لوکر یک قناد تعلیم دیده از شهر گوتزیس استرالیا به همراه دو دستیارش در شهر بولزانو/بوزن قنادی کوچکی باز کرد. او علاوه بر شیرینی های کلاسیک شروع به تهیه ی ویفرهایی خاص از مواد اولیه ی خام بر اساس دستور تهیه ی شخصی خود کرد. سرمایه این تیم اجرایی صرفا مهارت تخصصی و روحیه پیشرفت واقعی به همراه اشتیاق و مقاومت بسیار بود که باعث شد این شرکت تا زمان جنگ جهانی دوم رشد کند.

شروع مجدد بعد از جنگ جهانی دوم

بعد از اینکه جنگ جهانی دوم به طور بارز مانع تولید شد، لوکر در سال 1945 دوباره با تنها 600 کیلوگرم دانه ی کاکائو و حساب بانکی خالی شروع کرد. قدم به قدم تولید افزایش پیدا کرد و ماشین های بزرگتری خرید.

احداث ساختمان جدید

در سال 1954 بعد از احداث ساختمان جدید در مرکز شهر بولزانو/بوزن تولید این شرکت افزایش یافت. در اینجا بود که برای فضای تولید ایجاد شده به ماشین های جدیدی نیاز داشت. 

پیوستن نسل دوم

پسر لوکر به نام آرمین لوکر بعد از گذراندن دوره ی تحصیل قنادی و کسب تجربه در خارج از کشور در سال 1958 به کسب و کار والدینش پیوست. او به عنوان مسئول تولید به فردی پیشگام در موفقیت فاز صنعتی تبدیل شد. در سال 1968 خواهرش کریستین بعد از گذراندن دوره ی تحصیلی و کسب تجربه در بخش بازرگانی به عنوان مسئول امور اداری و فروش به آن ها پیوست. کوچک ترین برادرشان به نام رینر نیز در دهه ی 70 میلادی به عنوان مدیر فروش به آن ها ملحق شد و این تیم موفق را تکمیل کرد.

خرید اولین ماشین پخت ویفر

آرمین لوکر در سال 1969 تصمیم گرفت ماشین پخت ویفری بخرد که به طور حیرت آوری تولید را 500 درصد افزایش می داد.

مرگ آلفون لوکر

بعد از مرگ آلفون لوکر در سال 1970 این کسب و کار که حالا به یک قنادی بزرگ تبدیل شده بود به کارخود ادامه داد و دائما توسط دو پسرش آرمین و رینر و دخترش کریستین گسترش پیدا کرد. در اواخر دهه ی 70 میلادی برادر کوچکتر برای داشتن کسب و کار شخصی خود این کار را ترک کرد، آرمین به متخصص تولیدوفناوری و خواهرشان کریستین به یک مدیر اداری و فروش موفق تبدیل شد.

افتتاح سایت در آنترین

لوکر در سال 1974 سایت جدیدی در منطقه ی آئوندی دی سوتو 1000 متر  بالاتر از سطح دریا افتتاح کرد که سه سال بعد توسعه پیدا کرد. به خاطر وجود فرهایی با عملکرد سریع در هر روز 40،000 بسته ویفر قابل تولید بود.

دسر با ویفر لوکر

بین المللی کردن

در سال 1979به خاطر کار فشرده ی مدیر صادرات شرکت آقای مانفرد کونولد در عرصه ی بازار جهانی، بازارهای فروش جدیدی به خصوص در خاورمیانه به روی این شرکت باز شد. حضور برند لوکر در نقاط مهم فرودگاه ها و جزیره های توریستی پر بازدید به افزایش آگاهی از این برند و محصولاتش کمک کرد. برای سازگاری با تقاضای بازار بین المللی، طراحی بسته بندی و همچنین لوگوی شرکت تغییر کرد. تا آن زمان رنگ بسته بندی آبی و سفید با تصاویری رومانتیک از مناظر و اسطوره های تایرول جنوبی بود. با اینکار یک طرح مدرن، بی نظیر و بی نقص جایگزین بخشی از گذشته شد.

سال 1983: تولد ویفر جنومتیGnometti

وسعت شهرت برند لوکر فقط به خاطر تبلبغ زبانی نبود بلکه به واسطه ی ویفر لوکر جنومتی نیز بود. کوتوله های شاد، مهربان و بیشتر از همه دوست داشتنی که الهام گرفته از دنیای اسطوره های دولومیت هستند از سال 1983 به سفیران این برند تبدیل شدند و همواره در تبلیغات تلویزیونی و محل های فروش در ایتالیا و بسیای کشورهای دیگر حضور داشتند. این شخصیت ها به عنوان چهره هایی شناخته شده باعث افزایش سهم لوکر از بازار مناطق مختلف شد و حتی در بعضی کشورها تبدیل به نمادی فرهنگی تبدیل شدند.

پیوستن نسل سوم

در سال 1996 اُلریچ زوئنلی پسر کریستین لوکر زوئنلی و دو پسر آرمین لوکر، آندرس و مارتین نیز به طور موفقیت آمیزی به این شرکت ملحق شدند. همزمان که آندرس مراقبت از کل بخش توسعه را بر عهده داشت، مارتین مدیر توسعه ی تولید بود. اُلریش زوئنلی نیز مدیر بخش فروش و رئیس هیئت مدیره این شرکت شد.

نسل سوم برند لوکر

تاسیس سایت در هینفلز

دومین سایت تولید برند لوکر در سال 1999 توسط نسل بعدی این برند در شرق استان تایرول استرالیا تاسیس شد. در سال 1999 این سایت روزانه 20 تن تولید داشت اما برنامه برای اوایل سال 2000 سه شیفت تولید با ظرفیت روزانه ی 30 تن بود.

افتتاح اولین کافه لوکر در شهر برنر

با افتتاح اولین کافه لوکر در سال 2007، این شرکت به اصل خود برگشت: شیرینی فروشی و متخصصان قنادی. اگرچه می توان از طعم بسیاری از خوراکی های خوشمزه در کافه لوکر لذت برد، اما تنها منبع تمام 200 محصول این شرکت شامل شیرینی ها و کالاهای مخصوص فصلی فروشگاه های این برند هستند.

مرگ آرمین لوکر در سال 2019

آرمین پسر موسس شرکت لوکر، فردی بصیر و خلاق بود، آرمین یکی از ارکان این شرکت بود. روشنفکری و عمگرایی او باعث هموار شدن مسیر موفقیت برند لوکر طی چندین سال شده بود. نوآوری های عالی او در محصولات و فناوری به این برند در مسیر رسیدن به شکوه کمک کرد. « تنها وقتی بهترین ها را به کار بگیرید بهترین ها نصیبتان خواهد شد» این شعاری بود که او همیشه در کارش به کار می گرفت درست همانطور که برای ما انجامش داد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(0) 5/-
مطلب قبلی

سرگذشت عجیب شکلات نوتلا (nutella)

مطلب بعدی

جولی رنچر آبنبات محبوب پیر و جوان(Jolly Rancher)

نظر کاربران

نظر خود را بنویسید

برای خبرنامه ثبت نام کنید

به خبرنامه ما بپیوندید و اخبار جدید ما را دنبال کنید.