خبر فوری :


اسرار لوگوی توبلرون (Toblerone)

لوگوی توبلرون 

کوهی شکلاتی به همراه طرح مخفی خرسی اسرارآمیز


چه کسی شکلات دوست ندارد؟ من وقتی بخواهم شکلات هدیه بدهم معمولا از شکلات کلاسیک سوئدی، توبلرون استفاده می کنم. علاوه بر طعم خوشمزه ی این شکلات، شکل مثلثی آن شبیه هیچ شکلات دیگری نیست.
اما آیا می دانستید که لوگوی توبلرون رازی در خود دارد؟
اسرار لوگوی توبلرون

برند های شیرینی و شکلات

قبل از اینکه این داستان را شروع کنم بگذارید ابتدا نگاهی به سرگذشت توبلرون بیاندازیم. این شرکت توسط تئودور توبلر در شهر برن سوئیس تاسیس شد. در سال 1908 پسرش جین مدیریت شرکت را بر عهده گرفت و شکلات بی نظیری که امروزه همگی عاشق آن هستیم را به بازار معرفی کرد.
نام توبلرون در واقع ترکیبی از اسم فامیل صاحب شرکت و کلمه ی ایتالیایی "torrone" که نوعی ناگت است گرفته شده است.
Matterhorn نام کوهی در کشور سوئیس است، ظاهرا شکل مثلثی شکلات ها الهام گرفته از این کوه است.
البته تا سال 2000 این موضوع مشخص نبود تا اینکه در همین سال این قله‌ی معروف در طرح لوگوی رسمی توبلرون به کار برده شد. شما به محض دیدن بسته بندی مثلثی بی نظیر این شکلات آن را خواهید شناخت که این به خاطر آگاهی برند این محصول است.
بحث آگاهی است، آیا می‌دانستید کوهی که نماد لوگوی برند توبلرون است رازی در خود دارد؟
از زمانی که من این راز را برای شما برملا می کنم، شما دیگر مثل سابق به بسته بندی شکلات نگاه نخواهید کرد.
در سمت چپ این کوه طرح خرسی سفید مخفی شده که روی دو پای عقبی خود ایستاده است. شما نمی توانید وجود آن را نادیده بگیرید زیرا این خرس تقریبا نیمی از لوگو را در بر گرفته و تمام قد خود نمایی می کند.
اما دلیل وجود یک خرس مخفی در لوگوی توبلرون چیست؟
 

برند های شیرینی و شکلات

خب، این یکی از چیزهایی است که من واقعا مدیون طراحی گرافیکی می دانم، زیرا با استفاده از طراحی گرافیکی عناصری به طرح اضافه می شوند که به سادگی قابل دیدن نیستند اما در عین حال مفهومی از شرکت را به نمایش می گذارد. این نکته خود را درجایی نشان می دهد که شما بتوانید قسمت مخفی را ببینید و بعد از آن که دیدید دیگر فقط می توانید از همان زاویه به محصول نگاه کنید. 

برند های شیرینی و شکلات

در اینجا هم طرح خرس در کوه در واقع بیانگر محل تولد این خوراکی شکلاتی خوشمزه است. همانطور که می دانید در شهر برن خرس وجود دارد و بیشتر هم گونه های خطرناک سیاه آن هست و شما نماد آن را در آرم های شهری می بینید. خرس سفیدی که در لوگوی توبلرون می بینید گونه ی اهلی تر آن است.
با یا بدون وجود این خرس هم، از نظر من این شرکت با برندسازی نامتعارفی که با شکل خاص و جعبه‌ی بسته بندی شکلات ایجاد کرده باعث ماندگاری این محصول خواهد شد . من شک دارم که برندسازی مجددی انجام شود و شکل آن را از مثلثی به تخت تغییر دهند زیرا اینکار به سادگی باعث کاهش تقاضا خواهد شد. 
علاوه بر این ها، تولید کننده ای که چنین سختی زیادی را برای ایجاد شکل مثلثی متحمل شده قطعا توجه زیادی به محصول خود داشته و برای آن اهمیت قائل است.
لوگوی توبلرون برای من داستان بسیار شیرینی است که با تعریف کردن در دهان آب می شود.
 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(0) 5/-
مطلب قبلی

سرگذشت عجیب شکلات نوتلا (nutella)

مطلب بعدی

شکلات فررو روشر (Ferrero Rocher)

نظر کاربران

نظر خود را بنویسید

برای خبرنامه ثبت نام کنید

به خبرنامه ما بپیوندید و اخبار جدید ما را دنبال کنید.