خبر فوری :


معرفی شکلات ام اند ام (M&M)

شاید همه شما اسم شکلات های ام اند ام (M&M) را شنیده باشید و مطمئنا یکی از طرفداران این شکلات رنگی و خوشمزه باشید، امروز میخواهیم در این مطلب درباره تاریخچه شکلات ام اند ام صحبت کنیم.

معرفی تاریخچه شکلات ام اند ام

شکلات ام اند ام در سال 1941 در کشور آمریکا در یک کارخانه شیرینی تولید شد و در حال حاضر در کشورهای بسیار زیادی در حال فروش است.
M&M در سال 1950 چنان محبوبیت پیدا کرده بود که یک راه حل هوشمندانه برای مصرف کنندگان برای تشخیص M & M واقعی از ام اند ام های تقلبی پیدا شد، که آن راه حل مهر زدن هر آب نبات با حرف "m" بود. شعاری که در آن زمان خیلی معروف شد این که  "بر روی هر قطعه به دنبال m بگردید" .
این شرکت اول با نام «ام اند ام با مسولیت محدود (M&M Limited)» به ثبت رسید. این دو «ام» بر اساس حرف اول نام فامیلی مارس و حرف اول نام فامیلی پسر کارخانه شکلات هرشیز «بروس موری» (که ۲۰ درصد سهام شرکت متعلق به او بود) نام گذاری شد. طبق این قرارداد حق استفاده از شکلات کارخانه هرشیز که حق جیره‌بندی شکلات در زمان کمبود را داشت به کارخانه مارس برای تولید شکلات‌های ام‌اندام داده شد. در زمان جنگ جهانی دوم تولیدات بیشتر شد برای همین کارخانه در نیوجرسی بزرگتر شد و شکلات‌ها در طول زمان جنگ به صورت انحصاری فقط به ارتش فروخته می‌شدند.

معرفی شکلات های ام اند امز

پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم مطاله نمایید: معرفی شکلات بن بن

تولید انواع شکلات های ام اند امز

آب نبات های شکلاتی بادام زمینی M & M'S در سال 1954 معرفی شد و رنگ مورد استفاده برای چاپ "m" روی آب نبات های شکلاتی ساده و بادام زمینی از سیاه و سفید، به سفید تغییر یافت.
بعدها شکلات های جویدنی M&M Fruit راه اندازی شد و بعداً به STARBURST تبدیل شد.
هنگامی که آب نبات های شکلات M & M'S توسط اولین فضانوردان شاتل فضایی انتخاب شدند، که این شکلات ها در تامین مواد غذایی خود قرار داشته باشند، که برای اولین بار یک شکلات  وارد فضا شد.

آب نبات های شکلات ساده و بادام زمینی M & M'S در سال 1984 به "غذاهای میان وعده رسمی بازی های المپیک" تبدیل شدند.
با هماهنگی مدیران برند ام اند ام در دهه 1980، شکلات های M&M جهانی شد و در آسیا و اقیانوسیه، استرالیا، اروپا و روسیه گسترش یافت. آب نبات های شکلات کره بادام زمینی M & M'S در سال 1989 در ایالات متحده معرفی شد.

در سال ۱۹۹۱ ام‌ اند ام با طعم کره بادام زمینی عرضه شد. وسط این شکلات‌ها، کره بادام زمینی وجود داشت. از سال ۲۰۱۳ به بعد سایز ام ‌اندا م‌های بادام زمینی کمی کوچکتر شده است.

انواع شکلات های ام اند ام

محبوبیت شکلات های M&M'S

آب نبات های شکلاتی M & M'S "آب نبات رسمی هزاره جدید" شدند و با توجه به محبوبیت فراوانی که داشتند از استقبال زیادی برخوردار بودند.
در سال 2002 اولین رای گیری جهانی شکلات آب نبات رنگی M & M'S برگزار شد، که در این رای گیری، انتخاب رای دهندگان بنفش، آبی یا صورتی بود. برنده این رای گیری در نهایت رنگ بنفش بود که تقریباً 10 میلیون رأی در سراسر جهان و از هر گوشه کره خاکی بدست آورده بود.
در سال 2004 شرکت ام اند ام، My M&M's Chocolate را راه اندازی کرد؛ این سرویس آنلاین جدید به مشتریان امکان می داد تا سفارش خود را روی آب نبات های شکلات M&M'S طراحی کنند.

همچنین در سال 2008، با راه اندازی سرویس جدید "FACES" به مشتریان این امکان را می داد تا تصاویر خود را روی آب نبات های شخصی خود بارگذاری کنند. شخصیت M & M'S خانم براون، برای اولین بار در Super Bowl در سال 2012 ظاهر شد.
در سال 2017 آب نبات های کارامل M&S راه اندازی شد و آب نبات های M&M'S وارد هند شد و 75 سال پس از شروع فروش در ایالات متحده این اتفاق افتاد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید:
(10) 4.2/5
مطلب قبلی

سرگذشت عجیب شکلات نوتلا (nutella)

مطلب بعدی

تاریخچه شیرینی کنله (Canelé)

نظر کاربران

نظر خود را بنویسید

برای خبرنامه ثبت نام کنید

به خبرنامه ما بپیوندید و اخبار جدید ما را دنبال کنید.